01.11.2015  |  Boris Hasa

Blansko po kompaktním výkonu uhrálo ve Ždírci bezbrankovou remízu

Ž d í r e c / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko ve 13. kole divize D uhráli na půdě jednoho z nováčků letošního ročníku remízu 0:0. Svěřenci trenéra Kuglera však byli blízko vítězství, když v největší šanci již v 7. minutě zachránil domácí při střele Pavla Mezlíka na brankové čáře obránce Pátek.

13.kolo, neděle 1.11.2015, 14:00 | stadion Na Kopaninách, Ždírec nad Doubravou
0Tatran Ždírec nad Doubravu
Sestava: Janda - Kysilko, Michalec, Čalkovský, Pátek - Fikar, Štukhejl, Smejkal (80. Klimeš), Mrázek (88. Slavík) - Novotný, Kolouch (C) (70. Najman)
Náhradníci: Slavík, Klimeš, Najman, R. Fousek
Trenér: Miroslav Plíšek
Sestava: Juran - F. Blažek, Šplíchal, Müller (C), Šíp - Gromský, P. Fousek, Kugler, Chloupek (74. Jarůšek) - Trtílek (47. Ullmann), Mezlík (66. Nečas)
Náhradníci: Jarůšek, Kratochvíl, Ullmann, Chlad, Nečas, Prosecký
Trenér: Michal Kugler
ŽK: 57. Kolouch, 68. Novotný - 38. P. Fousek
Rozhodčí: Batík - Mikula, Ságl
Delegát: Brtníček

FK Blansko se v rámci 13. kola poprvé v historii střetlo s mužstvem Ždírce nad Doubravou. Nováček letošního ročníku divize D si účast v této soutěži zajistil díky prvenství v uplynulém ročníku krajského přeboru Vysočiny, v němž získal 59 bodů. Také v divizi si Ždírec počíná velmi sympaticky. V domácím prostředí prostředí zatím nepoznal hořkost porážky a zdolal zde například Hodonín 3:1 a naposledy nejlepší venkovní tým divize D Bystřici nad Pernštejnem 5:3.

Blanenský trenér Kugler vrátil do sestavy uzdraveného Mezlíka, který operoval na hrotu útoku s Trtílkem. Poprvé od začátku v této sezóně nastoupil Chloupek.

Hosté vstoupili do utkání lépe. Již v 1. min. po pasu Kuglera a centru Gromského zakončoval mimo tři tyče Chloupek. V 7. min. se zrodila největší šance celého utkání. Šíp od levé postranní čáry našel Trtílka, který precizní únikovou přihrávkou osamostatnil Mezlíka. Ten pronikl až do vápna, kde udělal kličku brankáři Jandovi, ale jeho střelu stačil dobíhající Pátek vykopnout z brankové čáry.

Ve 13. min. se osmělili domácí. Kapitán Kolouch ve vápně zpětnou přihrávkou oslovil Fikara, ale jeho střelu zblokoval Šíp. V 16. min. po autovém vhazování Mezlík z jedné vysunul do úniku Trtílka, ten ve vápně předložil míč Chloupkovi, jehož střelu zablokoval i s pomocí ruky Štukhejl, pokračovalo se však ve hře.

Ve 21. min. provětral rukavice Jurana tvrdou střelou z trestného kopu ze vzdálenosti 25 metrů Čalkovský, blanenský brankář konečky prstů vyrazil míč na roh. O šest minut později se v nadějné pozici ocitl Novotný, ale na Jurana nevyzrál. Ve 34. min. fauloval Čalkovský před šestnáctkou Trtílka. Následný trestný kop Mezlíka Janda s námahou vyrazil mimo tři tyče. V 41. min. pro změnu zahrozil sám Trtílek, také jeho tečovaná střela skončila těsně nad. Bohužel to byla poslední akce blanenského forvarda v utkání. Ve 42. min. při férovém souboji o míč s Michalcem inkasoval ránu pod koleno. Nepomohla ani poločasová pauza a tak již ve 47. min. přepustil své místo

v sestavě Ullmannovi. Také po změně stran začali lépe hosté. V 50. min. Ullmann udržel míč mezi trojicí protihráčů, oslovil Mezlíka, po jehož přihrávku před branku scházel Gromskému k míči krok. V 53. min. pak po precizním centru Šípa zakončil Ullmann vedle levé tyče. V 66. min. našel Chloupek dlouhým pasem Mezlíka, který udržel míč proti dvojici protihráčů, vnikl do pokutového území, bohužel pro zkušeného forvarda znamenala tato akce konec utkání, protože proti byl stehenní sval. Blanenský útok byl touto absencí výrazně otupen.

V 68. min. kryl Juran trestný kop domácích. V 70. min. po centru Nečase pálil z ostrého úhlu na zadní tyči Chloupek, Janda míč vyrazil na roh. V 79. min. po akci Fikara odkopl slabou střelu Štukhejla z nebezpečného prostoru dobře postavený F. Blažek. Ve zbytku utkání se obě mužstva v útočných snahách dokonale eliminovala a tak nebylo příliš divu, že se branky 230 přítomných diváků nedočkali. Domácí vůbec poprvé v sezóně vyšli v domácím prostředí střelecky naprázdno, Blansko již potřetí během podzimu uhrálo na cizím hřišti bezbrankovou remízu.

Záznam utkání

Další výsledky 13. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Hodonín - Uherský Brod 1:2 (1:2), Přerov - Vrchovina 4:0 (1:0), Polná - Rosice 0:0, Stará Říše - Havlíčkův Brod 6:1 (1:1), Žďár nad Sázavou - Kozlovice 0:1 (0:1), Šumperk - Bystřice nad Pernštejnem 1:3 (0:1), Pelhřimov - Tasovice 1:2 (1:0)

Michal Kugler, FK Blansko: „Věděli jsme o silných stránkách soupeře, který je v domácím prostředí nebezpečný. Dokázal porazit Hodonín a naposledy tu dal pět branek Bystřici. Z tohoto pohledu jsem rád, že jsme zápas odehráli vzadu s nulou. Škoda neproměněných šancí. Bohužel jsme museli vinou zdravotního stavu střídat Trtílka a poté i Mezlíka, který hrál v prvním poločase velmi dobře. Jeho zranění mě mrzí. Znovu jsem si potvrdil, pokud člověk něco umí, tak je skromný a pokorný a to Pavel je. Za sebe mu přeji, aby se dal zdravotně co nejdříve dohromady a dělal nám ještě radost v co nejvyšší soutěži. Honza Trtílek, věřím, bude do příštího zápasu připraven.“