01.02.2011  |  Boris Hasa

Blansko podlehlo se ctí Holici

O l o m o u c - Ostrý test v podobě přátelského utkání s celkem 1. HFK Olomouc zvládli fotbalisté FK APOS Blansko se ctí. I když soupeři podlehli o tři branky, předvedli poctivý kolektivní výkon, který ocenil i domácí lodivod Petr Uličný.

přát, úterý 1.2.2011, 17:00
41. HFK Olomouc
Sestava: Šrom (46. Aleksijevič) - Čtvrtníček (46. Krumpolc), Krejčí, Kopecký (46. Jíša), Onofrej - Tögel, Bednář, Filipský - Obal, Richter (46. Žondra), Korčián
Trenér: Petr Uličný
Asistent: Karel Trnečka
Sestava: Švancara (60. Trubák) - Bubeníček, Oulehla, Klimeš (46. Kuda), Bezděk (46. Šíp) - Nečas, Hájek, Jelínek, Farník (46. Sehnal) - Němec (60. Farník) - Doležel
Trenér: Tomáš Šenk
Asistent: Michal Kugler
Branky: 13. a 28. Richter, 62. a 70. Žondra - 14. Nečas
Rozhodčí: Žádník - Damek, Křepský

V úvodu utkání chvíli Blanenským trvalo, než se dostali do provozní teploty. Po deseti minutách již předvedli první odvážný útok. Jelínek posunul míč na levou stranu Doleželovi, ten poslal přesný centr do vápna, osamocený Němec střílel z voleje těsně vedle levé tyče. Soupeř využil hned svoji první vážnější příležitost, když se našemu mužstvu nepodařilo ideálně odvrátit rohový kop a pohotový Richter poslal míč do sítě - 1:0.

Tento stav vydržel necelou minutu. Němec ideálně vysunul uličkou rozběhnutého Nečase, který si poradil s dvojicí obránců a skóroval - 1:1. V 17. min. servíroval míč do vápna domácí Onofrej, následnou hlavičku Švancara pokryl. Blanenští odpověděli akcí Oulehly, který vysunul do brejku Doležela, kterému domácí obránci na poslední chvíli zabránili ve střele.

Ve 30. min. domácí znovu vedli. Richter využil zaváhání obrany Blanska obešel i Švancaru a poslal míč do sítě - 2:1. O čtyři minuty později po spolupráci Onofreje a Filipského pálil z první Kopecký, míč o pár decimetrů minul pravou tyčku.

Po změně stran pokračoval fotbal ve slušném tempu. V 52. min. zachránilo Švancaru od inkasované branky břevno, na druhé straně prodloužil míč Jelínek k Doleželovi, s jeho střelou si Aleksijevič poradil. V 62. min. vedli domácí o dvě branky. Po centru Krumpolce se hlavou prosadil Žondra - 3:1. Stejný hráč se prosadil ještě jednou v 70. min., znovu po přesné hlavičce - 4:1. V závěru ještě vyprášil rukavice domácímu brankáři Hájek, při poslední akci zápasu orazítkoval olomoucký Onofrej břevno.

Další přípravné utkání čeká fotbalisty FK APOS Blansko v sobotu, kdy se od 10:00 střetnou v tréninkovém centru v Brněnských Ivanovicích se Zbrojovkou Brno B.

Tomáš Šenk, FK APOS Blansko: „I když to podle výsledku nevypadá, jsem s utkáním vcelku spokojen. Hlavně v prvním poločase jsme odvedli kvalitní práci a hráli jsme s domácími vyrovnanou partii. Ve druhém poločase už byla Olomouc herně lepší, což se dalo předpokládat. Potěšilo mě, že jsme vydrželi po fyzické stránce celých devadesát minut, což je dobrý předpoklad pro další zápasy.“