2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V posledním domácím zápase podzimu nenechalo Blansko nic náhodě a na těžkém terénu v nepříliš fotbalovém počasí dokázalo porazit Uničov poměrem 2:1 a s jednokolovým předstihem si zařídit prvenství v podzimní části MSFL.

15. kolo , 9. listopadu 2019, FK Blansko - SK Uničov

2:1

SK Uničov

Branky: 15. Přerovský (pen.), 73. Schwendt – 85. Bača
Žluté karty: 38. Buchta (BLA), 53. Paděra (BLA) – 40. Strnad (UNI), 72. Krč (UNI), 83. Krayzel (UNI).

Doležal – Huška (K), Urbančok, Ilko, Paděra, Ordoš, Štrbák, Buchta, Kopičár, Štrombach, Přerovský

Uvízl – Purzitidis, Bala, Svoboda, Ambrozek, Vichta, Komenda (K), Bača, Krayzel, Krč, Můčka

V úvodu duelu se do šance dralo Blansko, ale centr z pravé strany nenadělal v obraně Uničova většího problému. Taktickou bitvu přičísnul až další centr z pravé strany, po němž se k míči dostal Urbančok a byl faulován. Pokutový kop si vzal na starost Daniel Přerovský, který svým pokusem nedal Uvízlovi v brance Uničova žádnou šanci - 1:0. Blansko drželo míč ve své moci a navýšit své vedení mohlo z volného kopu. S tím si však Uvízlo poradil. V závěru první části si Uničov nekolik šancí vypracoval, ale těm scházela přesnost a Blansko se tak mohlo po prvních pětačtyřiceti minutách radovat z vedení 1:0.

Druhý poločas opět louho připomínal bitvu. Blansko drželo vedení a kombinací se sanžilo probít k jeho navýšení. Ohorzit hostující branku mohl Ordoš, který se dostal k míči na hranici vápna, ale místo střely volil přihrávku a šance zůstala nevyužita. V sedmdesáté minutě se ke střele z hranice vápna dostal jeden z hostujících hráčů, ale Doležal byl na svém místě a fantastickým zákrokem podržel svůj mančaft. Na druhé straně se po rohovém kopu dostal k zakončení Schwendt, ale poslal míč těsně nad branku. Třiasedmdesátá minuta se ukázala jako klíčová. Po střele Traoreho se ve vápně dostal k míči střídající Matěj Schwendt a přesnou střelou posunul ukazatel skóre na hodnotu 2:0. V závěrečných minutách Uničov tlačil, ale výborně chytající Doležal svůj tým hned několikrát podržel a nedopustil snížení. Naopak domácí mohli navýšit, ale Štrbák poslal z bezprostřední blízkosti svou hlavičku mimo branku. Uničov se na konec snížení dočkal. V pětaosmdesáté minutě se prosadil hostují Bača a Uničov rázem ožil. Blansko se ale nedalo a dokázalo udržet vedení, díky čemuž slaví titul podzimního mistra.