29.01.2011  |  Boris Hasa

Blansko porazilo v přípravě Spartu 3:0

B r n o - Jednoznačným vítězstvím skončilo druhé přípravné utkání fotbalistů FK APOS Blansko v rámci zimního turnaje v Líšni. Svěřenci Tomáše Šenka si poradili s tabulkovým sousedem z divize Spartou Brno. Dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Jan Doležel.

přát, sobota 29.1.2011, 13:00
0FC Sparta Brno
Sestava: není
Sestava:
1. poločas: Slanina - Bezděk, Oulehla, Klimeš, Šíp - Nečas, Hájek, Jelínek, Beneš - Němec - Doležel
2. poločas: Slanina (51. Trubák) - Bezděk, Oulehla, Zich, Kuda - Poprik, Hájek, Cupal J., Matuška - Němec (57. Nečas) - Doležel
Trenér: Tomáš Šenk
Branky: 33. a 57. Doležel, 52. Cupal J.

Ve druhém utkání na zimním turnaji narazilo Blansko na tabulkového souseda z divize Spartu Brno, na jejíž lavičce sedí bývalý obránce Spartaku ČKD Blansko Milan Zika. V brance Blanska se po více jak roční přestávce objevil Aleš Slanina, který vyjednává o možném působení v našem klubu.

V úvodu prvního poločasu měla častěji míč na kopačkách Sparta, která se pokoušela prosadit po stranách centrovanými míči. Několikrát byl blanenský brankář Slanina v permanenci, míč však za svá záda nepropustil. Naopak byli to Blanenští, kteří dokázali svoji šanci proměnit. V 10. min. se sice po rohu Němce do černého netrefil stoper Oulehla, jehož volej z hranice velkého vápna skončil těsně nad, ve 33. min. však Němec prošel až do vápna Sparty, kde uvolnil Doležela, který chladnokrevně zakončil - 0:1. Za necelé dvě minuty posunul Němec míč na levou stranu, kde jej napálil bez přípravy Beneš, střela blanenského záložníka skončila nad.

Po změně stran si více střeleckých příležitostí vytvořilo naše mužstvo. Nejprve ve 49. min. pálil po rohovém kopu do tyče Poprik. V 52. min. Blansko své vedení navýšilo, když centrovaný míč Němce ze standardní situace hlavou uklidil k pravé tyčce J. Cupal - 0:2. Definitivní podobu výsledku dal v 57. min. svoji druhou brankou utkání aktivní Doležel, který napadal rozehrávku Sparty tak důsledně, že brankář vyrobil obrovskou hrubku, po které útočník Blanska střílel do prázdné branky - 0:3. Těsně před koncem utkání mohl Doležel zkompletovat hattrick, tentokrát jej však brankář Sparty vychytal.

Blansko tak ve druhém utkání vyhrálo jednoznačně, nutno přiznat, že soupeř mu školáckými chybami vítězství usnadnil. Mnohem těžší prověrka čeká svěřence Tomáše Šenka v úterý, kdy se od 17:00 střetnou s celkem 1. HFK Olomouc. Utkání se hraje na umělé trávě v Holici.

Další výsledky 2. kola:
FC Zbrojovka Brno B - FRAMOZ Rousínov 3:2 (1:1)
Branky: Štourač, Kunc, Buchta - Outrata, Fiala

FC Dosta Bystrc - FC Zbrojovka Brno st. dor. 0:0

2. 3. 17:30: SK Líšeň - SK ROSTEX Vyškov

Tomáš Šenk, FK APOS Blansko: „V prvním poločase se nám příliš nedařilo v obranné fázi, především jsme špatně obsazovali hráče, pozdě jsme vystupovali a proto měla Sparta opticky více ze hry. Naštěstí ve druhém poločase jsme tuto činnost zlepšili. Bylo tam pár dobrých momentů z naší strany. Oproti prvnímu utkání s Rousínovem byl na našem výkonu vidět pokrok. Co se týká Aleše Slaniny, jeho příchod je pro nás prioritou. Jednak je to kvalitní brankář a navíc pomůže tým stmelit v kabině. Pro ostatní kluky je velkou psychickou podporou. V příštím týdnu by se mělo o jeho působení v Blansku rozhodnout.“