2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Z n o j m o / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko remizovali v prvním venkovním utkání na hřišti IE Znojma 0:0. I přesto se diváci rozhodně během utkání nenudili.

Ofsajdy: 5:5
ŽK: 37. Černý, 46. Vítámvás, 62. Rolník, 69. Kalina - 45. Sedláček, 59. Hájek, 69. Doležel, 88. Sehnal
ČK: 78. Hájek (po 2. ŽK)
Diváků: 70
Rozhodčí: Miklík - Špaček, Janíček
Delegát: Poláček

Vítámvás - Kubošný, Kalina (C), Tkadlec, Škvařil (73. Mařík) - Rolník, Šťáva, Adámek, Procházka - Vašíček (90. Logr), Černý (73. Poláček)
Náhradníci: Logr, Poláček, Mařík, Mucha
Trenér: Tomáš Pěnkava

Juran - Bubeníček (C), Kolář, Janíček (46. Zouhar), Šíp - Sedláček (83. Matuška), Hájek, Šplíchal, Šenk (46. Beneš) - Doležel, Sehnal
Náhradníci: Zouhar, Klimeš, Matuška, Beneš, Bednář

V úvodu zápasu zahrozili domácí. Nejprve musel Juran vyrazit na roh střelu Procházky, za necelou minutu pak z nadějné pozice přestřelil blanenskou branku Vašíček. Sporný moment přišel v 10. min., kdy byl po Sehnalově sklepnutí ve vápně brankářem pravděpodobně faulován Doležel, rozhodčí však penaltu neodpískal.

Ve 21. min. Sehnal po autu posunul míč Hájkovi, ten následně vysunul Šenka, který po zasekávačce pálil do rukavic připraveného brankáře domácích. O pět minut později kryl Juran střelu Šťávy z 20 metrů.

Ke konci prvního poločasu Blansko přebralo iniciativu. Nejprve ve 35. min. nevyužil Šenkovu pobídku Janíček, jehož lob brankář Vítámvás vyrazil, následně prováhal vhodný moment k zakončení Sedláček. Ve 44. min. pak Hájkův centr málem překvapil domácího brankáře, který konečky prstů míč vytáhl mimo tři tyče.

Hned z první akce po změně stran výrazně zahrozili Blanenští. Kolářovu přihrávku si zpracoval Sehnal, kterého na rohu velkého vápna srazil vybíhající brankář Vítámvás, rozhodčí však byl ke strážci domácí svatyně milosrdný a udělil mu žlutou kartu. Ve 48. min. po dalším sklepnutí Sehnala pálil těsně vedle z 20 metrů Zouhar.

Na druhé straně se zaskvěl brankář Juran, který zlikvidoval povedenou střelu Adámka po rohovém kopu. Blanenský brankář o chvíli později založil svým dlouhým výkopem nebezpečný útok, když míč na Sehnala prodloužil Zouhar, blanenský útočník pálil pohotově, jeho zakončení však tentokrát scházela větší razance.

V 55. min. předvedli pohlednou akci Zouhar a centrující Sedláček, po odvrácení míče domácí obranou střílel přes hlavu Sehnal, míč skončil těsně vedle pravé tyče. V 68. min. pak mohl převahu Blanska korunovat po rohovém kopu Bubeníčka Zouhar, kterému do vápna posunul míč Šíp, blanenský záložník střílel těsně vedle.

S přibývajícím časem Blansko jednoznačně domácí přehrávalo, přesto přišla v 78. min. komplikace, když nadějně rozvíjející se protiútok Znojma zastavil Hájek a po druhé žluté kartě zamířil pod sprchy. Ani v oslabení však svěřenci Michala Kuglera nepřestali být aktivní, přesto mohli v závěru přijít i o zisk jednoho bodu, když domácí obránce Kubošný orazítkoval po střele z dobrých 30 metrů břevno Juranovy branky.