11.06.2013  |  Boris Hasa

Blansko v Rousínově vedlo, nakonec ztratilo body i hráče

R o u s í n o v / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko prohráli v dohrávce 18. kola v Rousínově 2:4. Sice se dostali po brankách Pokorného a Zouhara do dvoubrankového vedení. Domácí předvedli dokonalý obrat a i díky hattricku Králíčka zvítězili. Utkání nedohráli Juran, Hansl a Pokorný.

18.kolo, úterý 11.6.2013, 18:00
4Tatran Rousínov
Sestava: Ustohal - J. Daněk, Hartl, Pekáč, Pupp (C) - Honek (84. Krejčíř), M. Sedláček, Kupčík, Benda (87. Benda) - Králíček (86. Radil), Strnad
Náhradníci: Barták, Krejčíř, Radil, Balák
Trenér: PaeDr. Petr Krahulec
Sestava: Juran (37. Suchý) - Gromský, M. Daněk, Maška, Müller - Zouhar, Bubeníček (C), F. Křivánek (57. Nečas) - Trtílek, Pokorný, Hansl (71. Buchta)
Náhradníci: Nečas, Jarůšek, Buchta, Suchý
Trenér: Mgr. Jiří Hajský
Branky: 31., 55. a 71. Králíček, 77. M. Sedláček - 5. Pokorný, 19. Zouhar
ŽK: 71. M. Sedláček - nikdo
Rozhodčí: Teplý - Vodák, Petrucha
Delegát: Toman

Fotbalisté FK Blansko zavítali v rámci dohrávky 18. kola do Rousínova, který ve dvou předchozích domácích utkáních v roce 2012 porazili vždy výsledkem 5:1. V případě vítězství si mohli svěřenci trenéra Hajského zajistit prvenství v krajském přeboru a tedy i postup do divize.

V úvodu utkání se Blansko vytouženému cíly přiblížilo mílovými kroky. Již v 5. min. si přihrávku Zouhara zpracoval Martin Pokorný, dobře se uvolnil ve vápně a střelou, která se otřela o pravou tyč, dopravil míč do branky - 0:1. Pro ofenzivního záložníka, kterému na jaře trenér Hajský našel novou pozici ve středu tříčlenného útoku, to byla již desátá branka v sezóně. Rousínov záhy odpověděl střelou Strnada, s níž si brankář Juran poradil.

Aktivnější hosté se tak v 19. min. dočkali pojištění vedení. Po přihrávce Pokorného nejprve brankář Ustohal vyrazil nebezpečnou střelu Mašky, k míči se dostal Tomáš Zouhar a ten už se střelecky prosadil - 0:2.

Ve 28. min. se střelec druhé branky převtělil do role nahrávače, když ideálně vyslal do sólového úniku Trtílka, který v plném sprintu střelou z hranice vápna orazítkoval břevno. To domácí byli o tři minuty později efektivnější. Centr Strnada dopravil za záda Jurana kanonýr Ivo Králíček - 1:2. Blansko kontrovala šancí opět po trase Zouhar - Trtílek, nejlepšímu střelci Blanska střela z otočky nevyšla podle představ a míč domácí branku minul.

Ve 37. min. musela pro přetrvávající svalové problémy střídat blanenská jednička mezi tyčemi Juran, kterého nahradil brankář B týmu Vladimír Suchý. Ten ve druhém poločase několikrát své mužstvo podržel. V 53. min. si na něm vylámal zuby ve 100% šanci Honek. O dvě minuty později už bylo srovnáno, když se po pobídce M. Sedláčka podruhé mezi střelce zapsal Ivo Králíček - 2:2.

V 59. min. se povedenou individuální akcí prezentoval střídající Nečas, jehož prudká střela z hranice vápna těsně minula pravou tyč. Z podobné vzdálenosti střílel na druhé straně velmi dobře hrající Strnad, Suchý byl připraven. V 67. min. si Strnad postupně prohrál se třemi protihráči, jeho ideální přihrávku nedokázal Králíček nasměrovat do branky. O minutu později se Králíček už už radoval z hattricku, rozhodčí však postřehl předchozí hraní rukou a branku tak neuznal.

Následně byl při protiútoku nešetrně atakován Hansl, který musel vystřídat. Střela Pokorného z trestného kopu brankáře Ustohala nepřekvapila. V 71. min. se domácí, kteří byli po změně stran mnohem nebezpečnějším týmem, radovali z dovršení obratu. Po centru rychlonohého Honka již potřetí skóroval Ivo Králíček - 3:2.

O pět minut později zabránil stejnému hráči ve skórování pohotovým zákrokem Suchý. Zdecimované Blansko, které dohrávalo v deseti, když se krátce po třetím střídání Hansla zranil také Pokorný, dorazil v 77. min. Matěj Sedláček, jehož povedený volej počtvrté napnul síť blanenské branky - 4:2.

Labutí písní pak byla střela v 82. min. Nečase po narážce s Trtílkem, kterou Ustohal vytáhl mimo svoji svatyni. Blanenští tak odmítli první ze tří mečbolů a na potvrzení prvního místa si musí nejméně do nadcházejícího víkendu počkat.

PaeDr. Petr Krahulec, Framoz Rousínov: „Po sobotní porážce s Moravským Krumlovem jsem byl na hráče naštvaný, dnes mě potěšili. Začátek byl sice podobný jako v sobotu. Blansko hrálo skvělý fotbal, dostalo se do dvoubrankového vedení a mohlo přidat i třetí gól, to už by pravděpodobně bylo po zápase. Kontaktní gól byl z našeho pohledu hodně důležitý, protože nás nastartoval. V poločase jsem na hráčích cítil, že jsou odhodlaní zvítězit, což se také ukázalo na hřišti. Samozřejmě jsme chtěli odčinit i dvě předchozí porážky v Blansku, kdy jsme dvakrát prohráli 1:5. Každopádně závěr soutěže bude díky dnešnímu výsledku podobně jako v první lize zajímavý pro diváky.“

Mgr. Jiří Hajský, FK Blansko: „Zápas se pro nás vyvíjel výborně. Po vedení 2:0 už si ale všichni mysleli, že je to hotové a byli jako mistři světa. V tom momentu se po neproměněné šanci Trtílka vše otočilo a také i podělalo. Urazili jsme fotbalového boha a byli za to potrestáni. Bohužel se nám zranili tři hráči, kteří už do zbytku soutěže pravděpodobně nezasáhnou. Navíc hrajeme ještě dvakrát venku s týmy, které bojují o záchranu. Jen se tak potvrdilo, že poslední krok bývá nejtěžší.“