23.01.2016  |  Boris Hasa

Blansko v gólově plodném utkání porazilo Morkovice

V y š k o v / B l a n s k o - Vítězstvím o čtyři branky zahájili sérii jedenácti přípravných utkání fotbalisté A týmu FK Blansko. V zápase bohatém na šance porazili svěřenci trenéra Zbořila FC Morkovice 6:2. Po dvou brankách vstřelili Jan Nečas a Petr Švancara, který navíc u dalších třech asistoval.

přát., UT Vyškov, sobota 23.1.2016, 13:00
2FC Morkovice
Sestava: Jarka - Šimoňuk, Smažinka, Kapounek, Havlík - Chalupa, Handl, D. Pajgr, M. Hradil, Oplt - Doležal
střídali: Novák, Surava, Přecechtílek, Vdoleček, Kostelka
Trenér: Radek Barnet
Sestava: Juran - Gromský, Koláček, Müller, Šplíchal - Nečas, Schneider - Buchta, P. Mezlík, Trtílek - P. Švancara
střídali: Beránek, Kratochvíl, Chloupek
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky: 18. Doležal, 50. Oplt - 2. Nečas (as. Trtílek), 14. P. Švancara (as. Trtílek), 22. P. Švancara (as. Chloupek), 31. Nečas (as. P. Švancara), 78. Chloupek (as. P. Švancara), 88. Trtílek (as. P. Švancara)
Rozhodčí: Smutný - Popelák, Raus

Trenér Zbořil nasadil do základní sestavy dvě nové tváře. Post středního obránce obsadil kmenový hráč Vyškova Lukáš Koláček (1983), který poslední půlrok hostoval v Přerově a nastoupil v obou vzájemných podzimních utkáních proti našemu mužstvu v základní sestavě. Na postu štítového záložníka operoval František Schneider (1987). Ten okusil v dresu Zbrojovky či Příbrami první ligu a pod taktovkou trenéra Zbořila působil v sezóně 2013/2014 v celku TJ Svitavy. Na podzim oblékal dres třetiligové Líšně.

Blanenští měli výborný vstup do utkání. Už po necelých dvou minutách hry Müller nadýchaným centrem našel Trtílka, který se protáhl do pokutového území a jeho přihrávku poslal do sítě JAN NEČAS - 0:1. Soupeř se poprvé dostal do zakončení v 9. min, ale Juran byl pozorný. Ve 13. min. po uličce Mezlíka brankář Jarka v poslední chvíli ukopl míč před dotírajícím PETREM ŠVANCAROU. Nejzkušenější hráč blanenské jedenáctky však vzápětí po Trtílkově zisku míče a přesném vysunutí kličkou obelstil Jarka a zvýšil na 0:2.

V 18. min. se za zády blanenských beků dostal nepokrytý PAVEL DOLEŽAL, jehož první střelu Juran zneškodnil, na dorážku už byl bohužel krátký - 1:2. Blanenští kontrovali spoluprací Mezlíka a Švancary, jenž znovu pronikl do vápna, jeho zpětnou přihrávku obrana soupeře odvrátila na roh. Další kontr Blanenských znamenal opět změnu stavu. Po Šplíchalově přihrávce Chloupek obloučkem poslal do úniku PETRA ŠVANCARY a ten „hokejovým blafákem“ přelstil brankáře - 1:3.

V 31. min. Mezlík vybídl aktivního Švancaru, jehož další průnik gólově zhodnotil v pádu zakončující JAN NEČAS - 1:4.

Po změně stran se do zakončení dostal Buchta, ale z bezprostřední blízkosti na brankáře vyzrát nedokázal. V 50. min. Morkovice zkorigovaly stav, když se MAREK OPLT prosadil ve stylu střelce dvou blanenských branek Švancary - 2:4. Oba celky se v této pasáži hry více věnovali ofenzivě a tak se šance střídali na obou stranách. V blanenské brance byl několikrát v permanenci Juran, nebo měli hráči Morkovic vychýlenou mušku. Dvakrát se mohl do listiny střelců zapsat Trtílek, jemuž scházela přesnost. Poté střely Beránka a Schneidera brankář vytáhl na roh.

Až v 78. min. po Beránkově vysunutí Švancara ošálil brankáře a LUBOŠ CHLOUPEK míč uklidil do prázdné branky - 2:5. V 88. min. po dalším přesném centru Švancary vyhrál tvrdý souboj s brankářem JAN TRTÍLEK a uzavřel gólový výčet utkání - 2:6.

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Kvalitu prvního přípravného utkání ovlivnilo silné sněžení, ale i přes těžký terén se musel zápas líbit. Už méně trenérům, ale pro ně se fotbal nehraje. Na obou stranách bylo k vidění ještě hodně neproměněných šancí a hrálo se nahoru-dolů. Začátek utkání byl jasně v naší režii, ale pak jsme se dopouštěli hodně chyb v zakládání útoků a i soupeř se dostal do několika šancí. Klukům nelze upřít snaha, chuť hrát i na tomto terénu kombinačně, ale na můj vkus tam bylo hodně taktických i zbytečných individuálních chyb. Zápas si v úterý rozebereme a už ve středu proti Líšni se pokusíme svůj výkon zlepšit.“