B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko uspěli i ve druhém přípravném utkání. Na umělé trávě v Líšni porazili svěřenci trenéra Zbořila díky brankám Jana Trtílka a Dominika Flachse domácí A tým po kvalitním výkonu 2:0.

přátelské utkání , 27. ledna 2016, SK Líšeň - FK Blansko

SK Líšeň

Branky: 65. Trtílek (as. Chloupek), 76. Flachs (as. Trtílek)
Rozhodčí: Mikyska

Rychetský - Čampa, Síleš, Drábek, Nevřala - Fall, Litvinov, Hanuš, Krška - Ovsepjan, Traoré
střídali: Walla, Lontras, Matoušek, T. Vejmělek, Dedič, Pavkeje
Trenér: Josef Mazura

Juran - Gromský, Koláček, Müller, Šplíchal - Nečas, Schneider (60. Kratochvíl) - Chloupek, Mezlík (60. Flachs), Trtílek - P. Švancara (30. Buchta)
Trenér: Zbyněk Zbořil

Zápas se od počátku hrál ve velkém tempu. Domácí v úvodu provětrávali pozornost blanenských zadních řad především po standardních situacích. Nejprve zkoušel po rohu Kršky ohrozit Juranovu branku Hanuš, ale odražený míč napálil nad. Blanenští kontrovali brejkovou akcí, po které vychytal Chloupka vyběhnuvší Rychetský. V 6. min. se v dobré pozici objevil Litvinov, proti Juranovi však neuspěl. Vzápětí se poprvé výrazněji prezentoval Mohamed Traoré, jenž se coby kmenový hráč Zbrojovky pokouší v kádru Líšně o postupný návrat do vrcholového fotbalu. Po jeho akci pálil mimo tři tyče další Zbrojovák Krška. Ten se poté převtělil do role nahrávače. Centr od levé postranní čáry doputoval k Hanušovi, kterému však ve skórování zabránila tyč.

V 19. min. se individuálně prosadil Mezlík, proti kterému nejprve zasáhl brankář Rychetský díky včasnému vyběhnutí. Míč se však k nohám zkušeného záložníka vrátil, jeho střela však jen o vlásek minula opuštěnou líšeňskou svatyni. Ve 23. min. Švancara obelstil v pokutovém území svého strážce, po jeho přihrávce se neodhodlal ke střele Nečas. O pět minut později se odraženého míče zmocnil Traoré, ale v nadějné pozici přestřelil. Ve 34. min. předvedl naplno své umění Juran, který výborným zákrokem zabránil ve skórování Ovsepjanovi.

Ve 37. min. roh Mezlíka nezakončil ideální hlavičkou Müller. Po rychlé kombinaci trojice Mezlík - Chloupek - Gromský zase nebezpečí v poslední chvíli uhasila domácí obrana. Ve 42. min. byl při střelbě zpoza vápna faulován agilní Mezlík. Následný ukázkově zakroucený trestný kop Schneidera orazítkoval pravou tyč.

Kvalitní fotbalové představení pokračovalo i po přestávce. Odstartoval ho znovu trestným kopem Schneider, tentokrát se mu brankovou výseč trefit nepodařilo. V 60. min. přelstil ofsajdovou linii rychlonohý Traoré, z ostrého úhlu už stihl vypálit pouze do boční sítě. V 65. min. tak šli do vedení Blanenští. Chloupek prostrčil míč na JANA TRTÍLKA a ten přízemní střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre - 0:1.

Blansko pokračovalo v útočné aktivitě. Po faulu na Buchtu se ke standardce postavil Mezlík, po jehož pobídce hlavičkoval nad branku Müller. Mezlík se o dvě minuty později pokusil Rychetského ohrozit přímou střelou, domácí brankář s ní neměl potíže. V 69. min. zamezil včasným vyběhnutím Krškovi ve střele Juran.

V 76. min. podnikli Blanenští rychlý protiútok. Přes Nečase a Buchtu se míč dostal k Trtílkovi, po jehož pobídce prostřelil Rychetského DOMINIK FLACHS, který si připsal premiérovou trefu v dresu A mužstva - 0:2. Domácí se i poté snažili o korekci výsledku. Krškův centr v 81. min. nadělal Juranovy hodně starostí, závar ve vápně nakonec hosté ustáli. Stejný hráč pět minut před koncem po zasekávačce znovu minul. Blansko tak i druhý přípravný zápas zvládlo vítězně.

Již v sobotu se od 9:30 představí znovu v akci. Tentokrát svěřenci trenéra Zbořila vyzvou na umělé trávě VUT Brno 2. celek 1.A třídy, skupiny A FC Kuřim.