25.07.2010  |  Boris Hasa

Blansko v poháru podlehlo HFK Olomouci

B l a n s k o - Porážkou 0:3 skončilo utkání fotbalistů FK APOS Blansko v rámci 1. kola Ondrášovka Cupu proti ambicióznímu celku MSFL 1. HFK Olomouci. Ve výborném světle se předvedl brankář Karel Švancara, jehož výkon po zápase náležitě ocenil i zkušený trenér Petr Uličný.

Ondrášovka Cup 1.k., sobota 24.7.2010, 17:00 | stadion TJ Vavřinec
Sestava: Švancara - Bezděk, Cupal J. (76. Cupal P.), Pokoj, Beneš - Jarůšek (33. Němec), Nečas (69. Blatný), Janíček K., Šíp (C) - Sehnal, Pernica
Náhradníci: Němec, Juránek D., Blatný, Cupal P., Trubák
Trenér: Roman Šindelka
31. HFK Olomouc
Sestava: Šrom - Kopecký, Lukášek, Polák, Dadák - Kobylík, Kovář (C) (63. Onofrej), Čtvrtníček (82. Vajda) - Tögel (46. Hořava), Richter, Zedníček
Náhradníci: Vajda, Krejčí, Onofrej, Hořava, Grézl, Žondra, Aleksijevič
Trenér: Petr Uličný
Branky: 21. Kovář, 26. Kopecký, 35. Zedníček
ŽK: 44. Beneš, 54. Pernica, 75. Sehnal - 70. Hořava, 78. Čtvrtníček
Rozhodčí: Talpa - Kučerík, Nováček
Delegát: Kundelius

Na hřišti ve Vavřinci přivítali Blanenští hodně silného soupeře. Pod vedením trenéra Petra Uličného v 1. HFK působí řada hráčů s bohatými ligovými zkušenostmi. I v tomto směru bylo pro naše mužstvo utkání velkým přínosem a cennou zkušeností.

Trenér Blanska Roman Šindelka nemohl při skládání sestavy počítat se zraněným kvartetem Farník, Bubeníček, Klimeš a Hájek. Naposledy se v útoku představil kanonýr Martin Sehnal, který po 4 letech mění dres a odchází na půlroční hostování do Třebíče. Vůbec poprvé vedl náš tým jako kapitán Petr Šíp.

V sychravém počasí začalo utkání možná pro někoho překvapivě útočnou akcí Blanska. Jan Nečas se dokázal individuálně prosadit až k hranici velkého vápna, kde však místo zakončení volil kličku, pro kterou neměli hostující obránci pochopení. Holice poprvé vážně zahrozila ve 13. min., kdy se po akci Zedníčka a následné zpětné přihrávce do míče opřel Kobylík, Švancara byl pozorný. Stejný hráč se do zakončení dostal i o dvě minuty později, střela z 20 metrů skončila na břevně. V 18. min. Pernica posunul míč k nabíhajícímu Sehnalovi, ten z výhodné pozice zamířil nepřesně.

Do vedení se Holice dostala zásluhou vtipně zahrané standardní situace Kobylíkem, kdy kapitán Kovář lehce tečoval míč, který přes klubko hráčů propadl ke vzdálenější pravé tyči blanenské branky - 0:1. Hosty vedoucí gól uklidnil a záhy se dočkali druhého. Hezkou kolmici Kobylíka beze zbytku využil Kopecký, který přízemní střelu rozvlnil síť - 0:2.

Nepříjemný moment poté přišel pro Tomáše Jarůška, který se ve 30. min. po obětavém skluzu utrpěl tržnou ránu na noze. Zraněného spoluhráče v sestavě nahradil Libor Němec. Vydařenou pasáž potvrdili Olomoučtí ve 35. min., kdy přihrávku Richtera z levé strany dopravil v pádu do branky Zedníček - 0:3.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Zedníčka, který v první chvíli chtěl Švancaru přehodit, nakonec volil hokejový blafák, po němž zamířil do boční sítě. V 51. min. se po standardní situaci dostal u zadní tyče míč k Sehnalovi, který pozorného Šroma nepropálil.

V 57. min. uvolnil Zedníček Richtera, který si následně vylámal zuby na Švancarovi. Tři minuty na to přeloboval blanenskou branku agilní Kobylík. K úžasu všech v brance neskočila ani střela Zedníčka po centru Kobylíka v 63. minutě, opět čaroval Švancara. Pěknou akcí se prezentovali i Blanenští, konkrétně v 65. minutě. Beneš vybojoval míč, přihrál na Pernicu, který jej zklepl Němcovi, ten se prokličkoval před vápno, následnou střelu Šrom vyrazil k Sehnalovi, jenž stál v ofsajdu. Za tři minuty pálil ze stoje po akci Šípa opět Němec, technická střela skončila nad.

Diváky pak ještě nadchla situaci v 74. minutě, kdy trestný kop střídajícího Onofreje fantastickým zákrokem vyrazil Švancara na roh.

Ve zbytku utkání se již nic významného neudálo a tak do dalšího kola domácí poháru postupuje 1. HFK Olomouc. Ta překvapivě narazí na divizní Vyškov, který si v domácím prostředí poradil s druholigovou Tescomou Zlín v poměru 2:1 (1:0).

Roman Šindelka, FK APOS Blansko: „Měli jsme problémy se sestavou, protože několik hráčů se zranilo a další ještě nemají vyřízenou registraci. Kluky musím pochválit, protože zápas poctivě odmakali. Škoda, že jsme dostali první gól, který byl trošku hloupý, vzápětí to bylo v rychlém sledu 0:2 a víceméně bylo rozhodnuto. Musíme uznat kvalitu soupeře, který hrál hodně dobře. Myslím si, že utkání se mohlo divákům líbit.“

Petr Uličný, 1. HFK Olomouc: „Jsem spokojený s výsledkem i se hrou. Měli jsme ještě několik 100% šancí, které výborný brankář Blanska chytil. Z tohoto pohledu mohl být výsledek pro nás lepší, ale přesto jsem spokojený, protože hráči k utkání přistoupili poctivě a koncentrovaně. Blansko bylo prvních dvacet minut velmi dobré. Po druhé brance jsme už však měli hru pod kontrolou.“