2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V předposledním utkání zimní přípravy se fotbalistům A týmu nevedlo zdaleka podle představ. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila porazili účastníka krajského přeboru Dostu Bystrc díky brankám Jana Minxe a Jindřicha Stehlíka těsně 2:1. Jeho hře tentokrát scházel větší pohyb i nasazení.

přátelské utkání , 4. března 2017, FK Blansko - FC Dosta Bystrc-Kníničky

2:1

FC Dosta Bystrc-Kníničky

Poločas: 2:1
Branky: 9. Minx, 67. Stehlík - 85. Matyska z pen.
Rozhodčí: Filip Sedlář - Michal Ježek, Marek Mrázek
Diváků: 100

Juran - Gromský, Koláček, Hanuš, Duda - Chloupek, Kučera, Kolařík (65. Feik), Minx - Trtílek (72. Kolařík), Stehlík
Náhradníci: Floder - Feik
Trenér: Zbyněk Zbořil

Sova - Veleba, Ďuriš, Gryc, Imramovský - Špánek, Axamit, Lízal, Makiš - Matyska, Chyla
Náhradníci: Marušinec, Nguyen
Trenér: Libor Danihelka

V předposledním utkání zimní přípravy se Blansko střetlo s 3. týmem krajského přeboru Dostou Bystrc. Hostující trenér Libor Danihelka postrádal nejlepšího střelce Jana Urbana, který laboruje se svalovým zraněním. Domácí lodivod Zbyněk Zbořil se musel obejít bez Stanislava Píška, který se v pondělí podrobí operaci kolena a zdravotní stav do hry na poslední chvíli nepustil ani Jiřího Kratochvíla a Jakuba Šplíchala.

Už ve 3. min. vyzkoušel Juranovu pozornost střelou zpoza vápna Matyska. Na druhé straně hlavičkoval po centru Kučery vedle pravé tyče Minx. V 8. min. byli Bystrčtí blízko první brance. Po rohovém kopu zůstal na zadní tyči neobsazený Matyska, jehož prudkou střelu však stačil Juran na brankové čáře zneškodnit. Důležitost tohoto zákroku pak domácí umocnili hned v následující minutě. Trtílek oslovil rozběhnutého JANA MINXE, který povedenou střelou s odrazem od levé tyče překonal brankáře Sovu - 1:0.

Ve 12. min. střelec první branky připravil střeleckou pozici Trtílka, jehož pokus hosté zblokovali a dorážející Kolařík pro změnu branku minul. Ve 23. min. Stehlík hlavou prodloužil míč ve vápně na Trtílka, jehož střela mířila vedle pravé tyče. Skóre se nezměnilo ani po střelách Stehlíka a Chloupka ve 39. a 41. minutě.

Po změně stran se o zvýšení náskoku Blanska snažil agilní Stehlík. Ve 47. min. jeho střelu brankář Sova vyrazil na roh. Úspěšné nebylo ani jeho zakončení z otočky v 54. minutě. Až v 67. min. nacentroval do šestnáctky Chloupek a JINDŘICH STEHLÍK pohotově zvýšil na 2:0.

Konečnou podobu výsledku dal v 85. min. LUKÁŠ MATYSKA, který po faulu domácích ve vápně proměnil pokutový kop - 2:1.

Generálku na start jarní části Moravskoslezské ligy odehrají fotbalisté FK Blansko příští sobotu 11. března od 11:00 proti Hodonínu. Vzhledem k záměru sehrát utkání na přírodní trávě bude místo konání upřesněno v průběhu týdne, o čemž vás budeme informovat.