22.02.2015  |  Info

Blansko v přípravě podruhé prohrálo, na Janouškové se radovaly Ivančice

Blansko v přípravě podruhé prohrálo, na Janouškové se radovaly Ivančice

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko sehráli v sobotu již páté přípravné utkání v rámci zimní přípravy. Svěřenci trenéra Michala Kuglera tentokrát na umělé trávě ZŠ Janouškova prohráli s Ivančicemi poměrem 1:2.

 
 
přát., UT Janouškova, sobota 21.2.2015, 14:00
2FC Ivančice
Sestava: Sojka (46. Podolský) - Němec, Pekáč, Krátký, Holý - T. Jacko, O. Jacko, Táborský, Čermák - Hron (25. Sládek, 75. Sojka), Bittner (55. Hron)
Trenér: Tomáš Kovanda
1FK Blansko
Sestava: Juran (46. Švancara) - Gromský, Šplíchal, Zich, Buchta (64. Hepp) - Bubeníček, Šíp - Jarůšek (46. Trtílek), Nečas (78. Jarůšek), Doležel (56. R. Keprt) - Trtílek (32. Chloupek)
Trenér: Michal Kugler
Poločas: 2:1
Branky: 10. Bittner, 33. Němec - 32. Trtílek

Komentář k zápasu

Další přípravné utkání se hrálo za slunného počasí při teplotě 6 °C. Trenér Kugler otestoval zkušeného dvaatřicetiletého obránce Jana Zicha, který již v Blansku působil v letech 2008 a 2010.

Ivančice po podzimu okupují 7. místo v tabulce krajského přeboru a proti Blansku se prezentovaly velmi obětavým výkonem. Důraz soupeře dělal Blanenským v prvním poločase potíže a navíc se nevyvarovaly nedůsledností při obranné činnosti.

V 10. min. se do pokutového území prosadil Tomáš Bittner, který střelou k pravé tyči překonal Jurana v brance Blanska - 1:0. Svěřenci trenéra Kuglera mohli vyrovnat po půlhodině hry, kdy se po pobídce Bubeníčka dostal před brankáře Sojku Trtílek, k ohrožení branky soupeře však nakonec z kopačky blanenského útočníka nedošlo. Za další minutu pak střílel těsně vedle pravé tyče Doležel.

Ve 32. min. si zkušeně poradil ve složité situaci Zich, který odkopem od rohového praporku našel Doležela, ten přesným pasem oslovil Jana Trtílka, jenž mazácky přeloboval brankáře - 1:1.

Z vyrovnávací branky se Blansko dlouho neradovalo. Ve 33. min. se po centru do malého vápna ze standardky prosadil Michal Němec - 2:1.

Druhý poločas se převážně odehrával v režii Blanska, které se však v koncovce nemohlo prosadit. V 50. min. po centru Šípa hlavičkoval v nadějné pozici nepřesně Doležel. V 68. min. hasil ojedinělou šanci soupeře důsledný Hepp. V 81. min. pak byl blízko k vyrovnání Radek Kepr, který povedenou střelou ze střední vzdálenosti orazítkoval pravou tyč Podolského svatyně.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté FK Blansko již tuto středu 25. února, kdy se od 18:00 na umělé trávě ve Vyškově střetnou s účastníkem MSFL MFK Vyškov.

Ohlasy trenérů

Michal Kugler, FK Blansko: „Soupeř velmi obětavě bránil a navíc měl kvalitní standardní situace, což nám dělalo problémy. Obě branky jsme inkasovali po našich chybách. Jsem rád, že se prosadil Jan Trtílek, který si to zaslouží za to, jak bojuje se svým zdravím a za práci v tréninku. Ve druhém poločase jsme se snažili vyrovnat, bohužel v koncovce jsme tentokrát neměli potřebnou kvalitu ani štěstí, které chybělo Radkovi Keprtovi při jeho střele.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu