23.07.2010  |  Jan Charvát

Blansko v přípravě prohrálo. Sehnal je na odchodu do Třebíče

B l a n s k o - Měla to být generálka před sobotním pohárovým zápasem s Olomoucí. Jenže přípravný zápas s Ráječkem blanenští fotbalisté nezvládli a prohráli na domácím hřišti 0:2. Olympia předčila soupeře v rychlosti, kombinaci i nasazení.

přát, čtvrtek 22.7.2010, 18:00 | hřiště Na Mlýnské
Sestava:
1. poločas: Švancara - Bezděk, Klimeš, Zich, Bubeníček - Jarůšek, Němec, Janíček, Poprik - Farník - Pernica

2. poločas: Sehnal - Blatný, Cupal P., Zich, Bubeníček - Jarůšek (60. Juránek D.), Němec, Nečas, Šíp - Farník (72. Paděra) - Pernica (72. Jarůšek)
Trenér: Roman Šindelka
2SK Olympia Ráječko
Sestava: Kučera - Maška, Bartoš (Kopecký), Španěl (Karásek), Koutný - Starý, Sehnal V. (Neděla), Žilka, Badura (Hebký) - Tajnai, Tenora
Trenér: Lubomír Zapletal
Branky: 25. Petr Žilka, 27. Vít Sehnal
Hl. rozhodčí: Jalový

„Byl to přípravný zápas. Na hřišti jsme zkoušeli pět šest dorostenců, tým se sehrává. Před startem divize nás ještě čeká spousta práce, bohužel na nějaké experimenty už není moc času. V poháru ještě nenastoupíme v optimální sestavě, ale na některých postech už mám jasno,“ řekl po utkání trenér FK APOS Blansko Roman Šindelka.

Jeho tým měl sice po čtvrthodině hry v krátkém sledu hned dvě šance, jenže to bylo ze strany Blanska na dlouhé minuty vše. Farníkovu ránu ze dvaceti metrů vyrazil Kučera na roh a gólmana Ráječka nepropálil o chvíli později ani Němec. Z gólu se tak jako první radovala Olympia. V pětadvacáté minutě potrestal kiks domácí obrany Žilka, když zblízka překonal Švancaru. O dvě minuty později už hosté vedli o dvě branky. Na 0:2 zvýšil umístěnou střelou k pravé tyči Vít Sehnal. Po půlhodině hry ještě napálil Badura míč do tyče Švancarovy branky.

Druhá půle nabídla sérií nakopávaných míčů a nepřesností z obou stran. Gól už však ani jeden. Blansko se vyjma několika střel z dálky do zakončení nedostalo. Zato Ráječko hrozilo z rychlých brejků. „Mám radost, že jsme Blansko porazili. Škoda, že to nebylo mistrovské utkání a my nemáme tři body,“ pousmál se po utkání kouč Ráječka Lubomír Zapletal.

V dresu Olympie vyzkoušel několik nových hráčů. „Po poločase jsme trošku promíchali sestavu. Potřebujeme posílit střed hřiště, protože Honza Torda bude od podzimu hrát v Rakousku. S výkonem hráčů a jejich bojovností jsem spokojený. Dobře zahráli i noví kluci. Tajnai z Jedovnic, Žilka z Boskovic a Tenora ze Skalice,“ dodal Zapletal.

Zapletalův protějšek Šindelka na domácí lavičce mnoho důvodů k úsměvu neměl. Blansko nejenže prohrálo, ale navíc vyšlo střelecky naprázdno. „Citelně nám chyběl Martin Sehnal. Zatím je stále hráčem Blanska, ale s největší pravděpodobností zamíří do Třebíče. Ještě s ním zkusím promluvit, ale momentálně chce hrát jinde. Za Sehnala však nemáme odpovídající náhradu. To si může každý lehce spočítat, kolik dal branek a jak byl pro nás důležitý ,“ řekl Šindelka k možnému odchodu nejlepšího kanonýra Blanska posledních let Martina Sehnala.

Za Blansko si v divizi na podzim určitě nezahraje Zdeněk Traxl, který dal přednost angažmá v Rakousku. Opačným směrem se naopak vrací Michal Hájek. V týmu zůstává také pilíř obrany a řízný bek Jan Zich stejně jako Radim Bubeníček. „Radim je hráčem Blanska. V naší současné situaci si nemůžeme dovolit naše klíčové hráče uvolňovat do jiných klubů,“ dodal Šindelka.