10.02.2016  |  Boris Hasa, Foto: Ivo Stejskal

Blansko v přípravě proti Bohunicím úspěšně dotahovalo

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko pokračují v rámci přípravných utkání v úspěšné sérii. Na umělé trávě v Bohunicích sice svěřenci trenéra Zbořila v poločase prohrávali 2:0, i díky dvěma trefám Luboše Chloupka nakonec uhráli remízu 3:3.

přát., UT Bohunice, středa 10.2.2016, 18:00
3TJ Tatran Bohunice
Sestava: Juran - Gromský, Koláček (32. Flachs), Schneider, Šplíchal - Kratochvíl, Nečas - Chloupek, P. Mezlík, Buchta - Beránek
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky: 4. Ullmann, 26. Kulička, 72. Damborský - 55. Nečas (as. Chloupek), 65. Chloupek (as. Mezlík), 89. Chloupek (as. Schneider)
Rozhodčí: Lenfeld

Blansku se nepodařilo zachytit úvod utkání. Ve 3. min. sice ještě stačil Juran zneškodnit nebezpečnou střelu Burčíka. Následně si centr z pravé strany zpracoval ONDŘEJ ULLMANN a nekompromisní střelou otevřel skóre - 1:0.

V 17. min. se k ohrožení branky dostal znovu Burčík, ale Juran jeho pokus kryl. Ve 26. min. propadli Blanenští ne levé straně, čehož využil k úniku PETR KULIČKA, který mazácky přehodil Jurana - 2:0.

Poté se v ofenzivě probudili svěřenci trenéra Zbořila. Střela Kratochvíla mířila těsně vedle pravé tyče. Mezlík z trestného kopu trefil pouze zeď a následnou dorážku domácí zblokovali na roh. Ve 32. min. skončilo utkání pro Koláčka, jehož při individuálním průniku před šestnáctkou nevybíravě fauloval Píšek. Ve 38. min. Ullmann vybídl ke skórování Kuličku, Juran předvedl výtečný zákrok. Na druhé straně po přímočaré akci Gromského a Chloupka domácí stačili pokus Beránka tečovat na roh.

V předposlední minutě se znovu zaskvěl Juran, na kterém si vylámal zuby jeho ještě na podzim spoluhráč Ullmann. Na druhé pálil těsně vedle Mezlík.

Po změně stran byli Blanenští velmi aktivní a rychlou kombinací si vypracovali několik střeleckých příležitostí. Ve 46. min. namířil centr Chloupka do boční sítě Nečas. V 55. min. si stejná dvojice spolupráci zopakovala a tentokrát byl už JAN NEČAS v zakončení úspěšný - 2:1. Za dalších devět minut zakroutil Schneider trestný kop o pár čísel mimo branku.

V 65. min. Mezlík na polovině hřiště získal míč a po jeho pobídce s rohu velkého vápna prosadil střelou ke vzdálenější tyči LUBOŠ CHLOUPEK - 2:2. Po vyrovnání hosté mírně polevili a několikrát musel znovu své umění předvést brankář Juran. Ani on už však v 72. min. nestačil na střelu FILIPA DAMBORSKÉHO, který potrestal nepřesnost při zakládání útoku a poslal Bohunice opět do vedení - 3:2.

V 76. min. předložil Mezlík míč Chloupkovi, brankář Gruber jeho pokus pokryl. O konečné remíze rozhodl v předposlední minutě LUBOŠ CHLOUPEK, který po pasu Schneidera přeloboval vyběhnuvšího Grubera - 3:3.

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Dnešní zápas jsme pojali zcela tréninkově a navázali jsme na věci z úterního tréninku v Boskovicích. Chtěli jsme i za cenu chyb v zakládání útoků každý míč od brány rozehrát a snažit se pod tlakem za každou cenu kombinovat. Samozřejmě, že to přineslo některé chyby, které normálně v zápase neuděláte, ale mělo to svůj smysl a byl to záměr. Dnešní výsledek vůbec neřeším. Udělali jsme některé chyby, které byly zcela nevynucené, ale takové zápasy právě slouží k tomu, aby si kluci zvykli na kombinaci a hlavně chtěli za každou cenu hrát a neschovávat se. Druhý poločas byl v tomto směru lepší a i když výsledek vypadá divoce, tak dnešní zápas můj záměr splnil.“

Video z utkání