22.03.2014  |  Boris Hasa

Blansko ve Vyškově neudrželo nadějné vedení a odjíždí s prázdnou

V y š k o v / B l a n s k o - Nadějné poločasové vedení 1:0 nedokázali přetavit v bodový zisk fotbalisté FK Blansko na půdě vedoucího celku tabulky z Vyškova. Soupeř po změně stran rozhodl třemi brankami o svém jedenáctém vítězství v sezóně.

18.kolo, sobota 22.3.2014, 15:00 | Mlýnská 10, Vyškov
3MFK Vyškov
Sestava: L. Kollár - V. Novotný, Koláček, M. Kollár, Vrána - Jeřábek - Kucharčuk (90. Horváth), Žoček (C), Dvorský (46. M. Lička), Urbančok (78. Baričák) - F. Novotný (86. Lahodný)
Náhradníci: Lahodný, Horváth, M. Lička, Baričák, Kopáček
Trenér: Mgr. Miloslav Machálek
Sestava: Juran - Gromský, Müller, Čoupek, Šplíchal - M. Skoupý, T. Zouhar, Nečas (C), Buchta (59. Pokorný) - Koudelka - Trtílek (69. Hansl)
Náhradníci: Hansl, Vágner, Hepp, Horáček, Pokorný, Macháč
Trenér: Mgr. Jiří Hajský
Branky: 46. vlastní (Müller), 66. M. Kollár, 85. M. Lička - 23. Trtílek
ŽK: 43. Dvorský, 51. Koláček - 44. Buchta, 82. Gromský
Rozhodčí: Chabiča - Hanáková, Podaný
Delegát: Valošek

V úvodním mistrovském utkání roku 2014 zavítali fotbalisté FK Blansko na hřiště vedoucího týmu tabulky MFK Vyškov. Domácí lodivod Miloslav Machálek nemohl vinou zranění do hry nasadit trojici Jaroslav Schindler, David Hodinář, Milan Machálek. Nesrovnalosti v administrativě nedovolily nastoupit ani záložníku Romanovi Smutnému. Hostující trenér Jiří Hajský postrádal kromě dlouhodobě zraněného Radima Bubeníčka také nemocného Jana Pospíšila.

V prvním poločase Blansko s lídrem tabulky drželo krok a dokázalo si vypracovat i větší počet gólových šancí. Jako první se do zakončení dostali domácí, když po rohovém kopu Urbančoka hlavičkoval nepřesně Kucharčuk. V 9. min. Čoupek potáhl míč, poslal ho na Koudelku, ten centrem našel Trtílka, který vybojoval rohový kop. Z něj našel Čoupek hlavičkujícího Müllera, který těsně minul pravou tyč Kollárovy branky.

Ve 14. min. vyslal Koudelka do pokutového území M. Skoupého, následně pálil Nečas, jehož tečovanou střelu domácí obránci odklidili včas do bezpečí. V 17. min. se míč po trase Čoupek – Nečas dostal k rozběhnutému Koudelkovi, který postupoval na domácí branku, následnou prudkou střelu Kollár s námahou vyrazil. Za další dvě minuty nákop T. Zouhara prodloužil pouze za sebe obránce M. Kollár, číhající Koudelka se zmocnil míče, s nímž prošel až do šestnáctky, kde po zasekávačce pálil mimo tři tyče.

Po sérii šancí Blanska mohlo vzápetí udeřit na druhé straně. Ve 20. min. po centru Dvorského přestřelil z malého vápna branku Jeřábek. Za tři minuty již byla k vidění první gólová radost a sice v podání hostů. Po dalších zmatcích v domácí rozehrávce se do brejku dostal Jan Trtílek, který nekopromisní střelou propálil L. Kollára - 0:1.

Domácí se z nepříznivého vývoje oklepali až těsně před odchodem do kabin. Ve 40. min. se šikovně uvolnil Urbančok, zakončujícímu Kucharčukovi střela nesedla. Vyrovnání se pak mohli svěřenci kouče Machálka dočkat o dvě minuty později, když Urbačok nejprve donutil Jurana k výbornému zákroku, aby z následné dorážky orazíkoval břevno.

Z tohoto varování si Blanenští evidentně těžkou hlavu v poločase nedělali, protože po změně stran přišlo okamžitě vyrovnání. Ve 46. min. prudký centr Urbančoka nasměroval do vlastní sítě nešťastník David Müller - 1:1. Srovnání stavu vlilo domácím čerstvou krev do žil a ti převzali otěže utkání do svých rukou. Ve 49. min. se za blanenskou obranou ocitl nejlepší střelec Vyškova F. Novotný, jehož pokus Juran kryl. V 52. min. pak propadl míč k Jeřábkovi, následnou střelu zblokoval dobře postavený Müller.

Za deset minut měl Vyškov výhodu trestného kopu, střela střídajícího M. Ličky i dorážka Urbančoka však neprošla zdí. O pár vteřin později zatrnulo všem blanenským příznivcům, když Šplíchal poslal malou domů Juranovi, který nakonec musel míč horkotěžko dobíhat a odvracet ho z brankové čáry do bezpečí. Za tři minuty si na rohový kop Urbančoka naskočil ve vápně nikým neatakován obránce Michal Kollár, který prudkou hlavičkou rozvlnil síť - 2:1.

V 72. min. se po kombinaci Nečase a M. Skoupého ve vápně s míčem uvolnil T. Zouhar, jehož střela však mířila přesně na připraveného L. Kollára. V 77. min. poslal Pokorný míč na Koudelku, ten se proháčkoval až do vápna, kde jeho střelu z úhlu L. Kollár vytáhl na roh. V posledních deseti minutách již Blanenští otevřeli hru, čehož Vyškov využil k samostanému úniku v podání Žočka, kterého vychytal Juran. V 85. min. však střídající Baričák našel přesným pasem Martina Ličku, který střelou podél Jurana stanovil konečný stav utkání - 3:1.

Další výsledky 18. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Líšeň - Pelhřimov 2:1 (1:1), Rosice - Napajedla 4:0 (1:0), Bystřice nad Pernštejnem - Polná 1:2 (1:1), Velké Meziříčí - Vrchovina 0:0, Tasovice - Hodonín 3:3 (1:2), Bystrc - Uherský Brod 0:1 (0:0), Stará Říše - Bohunice 1:1 (0:0)

Jiří Hajský, FK Blansko: „V prvním poločase jsme měli příležitosti k tomu, abychom odskočili domácím na rozdíl dvou branek, což se bohužel nepodařilo. O přestávce jsem upozorňoval hráče, že je nutné druhý poločas odehrát lépe, než tomu bylo v přípravě, kdy jsme také v některých zápasech hráli pouze jeden poločas. Bohužel jsme hned z první akce inkasovali, navíc nešťastně vlastní branku. Od toho okamžiku jsme prakticky přestali na hřišti existovat.“