13.09.2015  |  Boris Hasa, Foto: Barbora Tóthová

Blansko venku opět bodovalo, remízu v Kozlovicích trefil v závěru Přemysl Fousek

K o z l o v i c e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v divizi již pět kol nepoznali hořkost porážky. V dalším venkovním utkání uhráli svěřenci trenéra Kuglera v rámci 6. kola remízu 1:1 na půdě Kozlovic. Na branku domácích z pokutového kopu odpověděl v předposlední minutě Přemysl Fousek.

6.kolo, neděle 13.9.2015, 16:00 | stadion FK Kozlovice
1FK Kozlovice
Sestava: P. Kadlec - Střelec, Martin Král (C), Dostál, Heger - Kaďorek, Axamit, Schlehr, Hradil (76. Žůrek) - Ferko (68. Galetka), Janoštík (86. Nevřela)
Náhradníci: Šolín, Galetka, Nevřela, Zůrek, Oral
Trenér: Roman Matějka
Sestava: Juran - Gromský, Šplíchal, Müller (C), Buchta (54. Jarůšek) - P. Fousek, Kugler, Šíp - Trtílek, Jukl (76. Chloupek), Ullmann (85. Kratochvíl)
Náhradníci: Jarůšek, Kratochvíl, Chloupek, Beránek, Chlad, Prosecký
Trenér: Michal Kugler
Branky: 19. Kaďorek z pen. - 89. P. Fousek
ŽK: nikdo - 85. P. Fousek
Rozhodčí: Křenek - Šula, Kolář
Delegát: Holčák

Blansko zakončilo náročný program posledních dnů nedělním duelem na hřišti Kozlovic. Ty si zápas 15. kola v Přerově předehrály již ve středu 2. září a tak měly oproti Blansku výhodu, protože to odehrálo zápas 15. kola v Šumperku až v tomto týdnu, rovněž ve středu. V základních sestavách obou celků chyběli zkušení ex-ligoví hráči. Zatímco domácí Libor Žůřek (mistr ligy s Baníkem Ostrava z roku 2004) zůstal pouze na lavičce, Petr Švancara si plnil své pracovní povinnosti v České televizi při komentování utkání Příbram - Plzeň 0:4.

Utkání na velmi pěkném stadionu nenabídlo 280 přítomným divákům žádný ofenzivní festival. Obě mužstva pozorně bránila a směrem dopředu byla jejich snaha sice patrná, ale bez kvalitního řešení. V 5. min. si první zákrok připsal Juran, který si v poklidu došel pro trestný kop Ferka. Ve 12. min. to zkoušel z velké dálky Šíp, ale mířil jen do nebes. Ráz utkání určila situace v 18. minutě. Buchta zastavil pronikajícího Axamita až v pokutovém území, bohužel pouze za cenu faulu a z penalty poslal domácí do vedení LUKÁŠ KAĎOREK - 1:0.

Ve 29. min. si Juran poradil po brejkové akci s tečovaným pokusem Janoštíka. Stejný hráč hlavičkoval po odvráceném míči Šplíchalem ve 31. min. pouze do rukavic blanenského brankáře. Na druhé straně ve 34. min. zakončoval hlavou po standardce Jukla P. Fousek, ale Kadlece v brance Kozlovic nepřelstil. První poločas završili ve 39. min. domácí akcí po ose Kaďorek - Janoštík, druhý jmenovaný po pohotovém centru hlavičkoval v pádu pouze do míst, kde stál připravený Juran.

Po změně stran působil herní projev obou mužstev o něco svěžejším dojmem. V 57. min. se po trestné kopu Müllera a dobré práci Trtílka před domácím brankářem dostal míč ke Gromskému, jenž pálil z voleje nad. Vzápětí mohl vedené domácích zvýšit po přihrávce Schlehra Janoštík, jenž postupoval sám na Jurana, ale v tomto souboji byl úspěšnějším mužem strážce hostující svatyně. Za další minutu našel Gromský centrem Jukla, jenž z výhodné pozice pálil prudce, ovšem nepřesně. V 60. min. po zaváhání jinak spolehlivě hrajícího Šplíchala se ve slibné pozici ocitl Kaďorek, jehož lob jen o pár čísel minul pravou tyč.

V 67. min. po pěkné uličce Kuglera hasil nebezpečí před nabíhajícím Juklem odkopem brankáře Kadlec, následně skončil tečovaný pokus Šplíchala z poloviny hřiště rohovým kopem, z něhož však bohužel pro hosty nezapršelo. V 80. min. zaútočila dvojice střídajících domácích hráčů, po Žůrkově pobídce však Galetkovu střelu zneutralizoval Šplíchal. Blansko, které na konci utkání bylo paradoxně i přes náročný program fyzicky v pohodě, se vyrovnání dočkalo v předposlední minutě. Po faulu na Gromského sám postižený rozehrál od poloviny hřiště standardku, míč ve vápně hlavou lízl k pravé tyči svým typickým způsobem důrazný PŘEMYSL FOUSEK - 1:1.

Blanenští si tak zapsali z posledních čtyř utkání (z toho tři venku) již čtvrtou remízu a drží již pět kol neporazitelnost.

Nyní čekají svěřence trenéra Kuglera dva zápasy po sobě na domácí půdě. Ten první již tuto sobotu 19. září, kdy od 16:00 přivítají na stadionu na Údolní celek TJ Sokol Tasovice.

Záznam utkání

Další výsledky 6. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Přerov - Stará Říše 1:0 (1:0), Polná - Hodonín 3:1 (0:1), Rosice - Pelhřimov 1:3 (1:1), Bystřice nad Pernštejnem - Havlíčkův Brod 1:1 (0:0), Vrchovina - Uherský Brod 2:0 (1:0), Tasovice - Žďár nad Sázavou 2:0 (1:0), Šumperk - Žďírec nad Doubravou 2:1 (1:0)

Michal Kugler, FK Blansko: „Začali jsme se třemi útočníky, chtěli jsme soupeře zatlačit. Bohužel jsme po naší chybě dostali z penalty gól. Karty se obrátili. Soupeř zalezl, hrál na brejky, což byl problém. Změnili jsme rozestavení, dostali jsme se postupně do hry a přineslo to nakonec užitek v podobě vyrovnání. Soupeř před tím mohl vedení pojistit, ale nestalo se. Podle mě si naši hráči za práci, kterou odvedli, vyrovnání zasloužili.“