28.08.2016  |  Boris Hasa, Foto: Barbora Tóthová

Blansko venku opět bodovalo, z Kroměříže veze remízu

K r o m ě ř í ž / B l a n s k o - Podruhé v sezóně vyjeli fotbalisté A týmu FK Blansko k venkovnímu utkání a podruhé se vracejí s bodovým ziskem. Po výhře v Mohelnici tentokrát svěřenci Zbyňka Zbořila uhráli bezbrankovou remízu na půdě Kroměříže.

4.kolo, sobota 27.8.2016, 16:30 | stadion SK HS Kroměříž, Obvodová 3607/19
0SK Hanácká Slavia Kroměříž
Sestava: Šustr - Šmerda, Čep (C), Budín, Netopil - Hynčica (83. Kašík), Stratil, Steiner, Ferko (46. Hromek) - Silný (46. Strašák), Neubert
Náhradníci: Látal, Kašík, Hromek, Strašák, Oral
Trenér: David Klimek
Sestava: Floder - Šplíchal, Píšek, Müller, Koláček (C) - Kratochvíl, Duda - Trtílek (60. Gromský), Kolařík, Minx (79. Chloupek) - Kutal (65. Motyčka)
Náhradníci: Chloupek, Buchta, Gromský, Motyčka, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil
ŽK: 72. Steiner - 69. Minx, 70. Motyčka, 74. Duda
Rozhodčí: Robert Hájek - Tomáš Sedláček, Michal Pfeifer
Delegát: Josef Bobek
Hrací doba: 45+1 ; 45+3

Druhý venkovní zápas čekal blanenské fotbalisty na půdě Kroměříže. Ta z úvodních tří kol vytěžila pouze jeden bod za domácí remízu s Líšní a proti našemu mužstvu tak chtěla ukořistit první vítězství. Blansko však do sezóny i přes dvě domácí porážky s Hlučínem a Uničovem vstoupilo solidně, protože díky výhře 3:0 v Mohelnici mělo aktivní skóre 4:3 a na kontě tři body. Trenér Zbořil neměl k dispozici zraněného Daniela Pospíšila a Jana Koudelku, který reprezentoval Českou republiku na evropském šampionátu malé kopané v Maďarsku, kde se podílel na zisku bronzových medailí.

V úvodu utkání zahrozili domácí, ale Steiner v 5. minutě branku vysoko přestřelil. Blansko deptalo domácí kompaktním obranným blokem a vyráželo k rychlým protiútokům. Těm však ve finální fázi scházela přesnější přihrávka, nebo větší kreativita. Nadějně tak vypadala až situace ze 38. min., kdy se po rohovém kopu Kolaříka dostal do zakončení hlavou Müller, ale z dobré pozice zamířil vysoko nad.

Do druhé půle sáhl domácí kouč k dvojitému Klimek střídání a na hřiště poslal také zkušeného Hromka, který hru Kroměříže oživil. Blansko však trpělivě bránilo a v čele s výborně hrajícím Píškem, jenž míče často doslova zmagnetizoval, nedovolilo domácím kloudně zakončit. To v 69. min. mohl rozveselit výborně povzbuzující blanenské příznivce Minx, kterému připravil šanci Motyčka, brankář Šustr však výborně vyběhl a v souboji dvou bývalých hráčů Boskovic byl úspěšnější on.

Zápas tak dospěl do remízového konce, což znamená, že svěřenci trenéra Zbořila ani ve druhém zápase na hřišti soupeře neinkasovali branku. Po čtyřech kolech jim patří solidní 11. místo.

ONLINE textový přenos

SK HS Kroměříž - FK Blansko 0:0

Záznam z utkání

Další výsledky 4. kola Moravskoslezské ligy:

1. HFK Olomouc - Líšeň 2:1 (2:0), Petřkovice - Sigma Olomouc B 3:0 (2:0), Vyškov - Otrokovice 5:1 (3:0), Uničov - Hlučín 5:1 (2:0), Slovácko B - Hulín 3:2 (2:0), Zlín B - Mohelnice 2:1 (1:0), Třebíč - Velké Meziříčí 3:1 (2:0)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Chtěli jsme odehrát podobný zápas jako v Mohelnici, z dobrého obranného bloku na rychlý přechod a být produktivní. Vyšla z toho jen ta dobrá obranná fáze. Směrem nahoru jsme dnes nebyli schopní dohrát nic do kvality a i proto to skončilo bezbrankovou remízou. Sice nás může těšit, že jsme domácí v podstatě nepustili do tutové šance, ale pro mě je to málo. V první půli jsme měli několik dobrých náběhů, ale nedokázali jsme dostat kvalitní míč za obranu. Jedinou šanci jsme měli po rohovém kopu Kolaříka, kdy přestřelil čistou hlavu Müller. Po změně stran to domácí oživili střídáním a trojice Hromek, Steiner, Strašák nám dělala problémy, ale jen po šestnáctku. Když jsme se dostali z velkého tlaku domácích, tak měl rozhodnutí na kopačce Minx, ale svůj sólový nájezd mu zmařil Šustr v bráně domácích. Bod z venku bereme, ale dnes to nebyl dobrý fotbal. Když se na to podívám pohledem diváka, tak tomu obě mužstva v podstatě nic nenabídly.“