27.03.2011  |  Boris Hasa

Blansko vstoupilo do jara pravou nohou, porazilo Napajedla

B l a n s k o - Vítězně vstoupili do jarní části moravskoslezské divize, skupiny D fotbalisté FK APOS Blansko. Na domácím hřišti zdolali svěřenci Tomáše Šenka souseda z tabulky Napajedla 2:1. Hosté utkání dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.

18.kolo, sobota 26.3.2011, 15:00
Sestava: Švancara – Bubeníček, Kolář, Pokoj, Šíp – Nečas, Hájek, Farník (C), Doležel – Karásek, Jelínek (80. Oulehla)
Náhradníci: Sehnal, Kuda, Klimeš, Bezděk, Oulehla
Trenér: Tomáš Šenk
1Fatra Slavia Napajedla
Sestava: Krajča (C) – Bejtkovský, Huťka R., Zavadil, Sklenář – Dufka, Vacula (64. Žáček), Mařák, Semela – Kučera, Vávra
Náhradníci: Zatloukal, Plachý, Žáček, Koželuh, Pavelka
Trenér: Martin Onda
Branky: 4. Doležel, 9. Jelínek - 23. Semela
Střely na branku:
Střely mimo: 10:3
Rohy: 7:4
Fauly: 10:21
Ofsajdy: 4:6
ŽK: 29. Šíp, 60. Farník, 83. Bubeníček - 31. Zavadil, 43. Mařák
ČK: 66. Zavadil, 70. Mařák (Napajedla) oba po 2. ŽK
Rozhodčí: Caletka - Vedral, Svoboda
Delegát: Dofek

V podzimním vzájemném utkání rozhodla Napajedla o svém vítězství především dvěma brankami, které padly v úvodní desetiminutovce. Tentokrát se podobný osud opakoval, k radosti domácích však v opačném gardu. Ještě než utkání začalo se domácí funkcionáři rozloučili se záložníkem Davidem Bednářem, který v zimní přestávce přestoupil do 1. HFK Olomouc.

Již ve 4. min. převzal posunul Jelínek míč Doleželovi, který pohotovým obloučkem překonal překvapeného brankáře Krajču - 1:0. Blansku brzká vedoucí branka dodala sebevědomí a začalo produkovat velké množství ofenzivních výpadů. Při chuti byl zejména Jelínek. Ten nejprve po centru Bubeníčka hlavičkoval těsně vedle, o pár vteřin později jeho skákavá střela z 20 metrů skončila mimo tři tyče. V 9. min. už se Jelínek dočkal, když ho centrem našel Hájek a důrazný útočník se prosadil hlavou - 2:0.

V 17. min. unikl po levé straně Doležel, následně centrem našel Karáska, jehož volej Krajča pohotovým zákrokem zneškodnil. Na druhé straně nevyšla v 19. min. rozehrávka Farníkovi, k míči se dostal Semela, Švancara byl připraven. Za tři minuty se za hlavu chytal Vávra, kterému předložil přihrávku ve vápně Kučera, hostující útočník branku Blanska překopl. Hosté se však záhy dočkali snížení, když se ve 23. min. přízemní střelou k levé tyči prosadil Semela - 2:1.

Ve 29. min. podržel Blansko brankář Švancara, který pohotovým zákrokem na brankové čáře zamezil ve skórování hlavičkujícímu Vávrovi. Ve 39. min. potěšili Blanenští své diváky pohlednou akci. Farník pasem za obranu našel Karáska, ten unikl po pravé straně a zacentroval do vápna, následnou hlavičku Jelínka vytáhl Krajča pohotově na břevno.

Krátce po změně stran mohl aktivní Jelínek pojistit vedení Blanska. Jeho přízemní střele chyběla razance a tak ji ještě do prázdné branky dorážel Nečas, který však předtím stál v ofsajdu, takže branka platit nemohla. Napajedla si cestu za vyrovnáním výrazně zkomplikovala v rozmezí 66. a 70. minuty, kdy obdrželi shodně druhou žlutou kartu a posléze červenou obránce Zavadil a záložník Mařák.

Šance ke skórování v podání Blanska na sebe nenechaly dlouho čekat. V 73. min. měl tutovku Jelínek, Krajča svůj tým podržel a stejně tak tomu bylo o minutu později, když v podobné situaci neuspěl Doležel. A protože ani v posledním útoku neuspěl střídající Oulehla, zůstalo skóre stejné, které na světelné tabuli svítilo ve 23. minutě.

V anketě hráč kola na úvodní straně nezapomeňte hlasovat pro tři nejlepší hráče Blanska.

Tomáš Šenk, FK APOS Blansko: „Samozřejmě jsme velmi spokojeni, povedl se nám famózní vstup do utkání, za deset minut jsme vedli 2:0. Potom se nám nepodařilo dotáhnout některé akce, vyplývající z přečíslení, především chyběl v koncovce větší důraz. Soupeři se poté podařilo po naší chybě snížit a dostat se do zápasu. Do konce prvního poločasu měl více ze hry, ale kromě jedné standardní situace jsme ho do větší šance nepustili. Naopak Míra Jelínek mohl zvýšit, když hlavičkoval do břevna. Po změně stran jsme si opět vypracovali několik šancí, které jsme nevyužili. Po vyloučení dvou hráčů soupeře se nám pak nedařilo podržet míč a hru zklidnit. Soupeř už hrál na risk, vysunul tři hráče dopředu a nakopával dlouhé balóny. S nimi jsme si dokázali poradit a zisk tři bodů je pro nás velmi důležitý.“