2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko jsou na vítězné vlně. Plný bodový zisk si svěřenci trenéra Karla Jarůška připsali již počtvrté za sebou. Tentokrát v domácím prostředí porazili po brankách Jakuba Šplíchala a Martina Pokorného poslední Kuřim 2:1.

Delegát: Toman

Němec - Bubeníček (C), Maška, Marák, Šíp - Jarůšek (89. Zavoral), Šplíchal, Pokorný (76. Kolář), Šenk - Doležel, Trtílek (81. Mokrý)
Náhradníci: Kolář, Mokrý, Zavoral, Pokorný
Trenér: Karel Jarůšek

Cimbálník - Babák, Marinč, Kozumplík, Toman - T. Peřina, Vavřík, Hanus, Škrdlík (70. M. Šenkýř) - Bílý, Straka (55. Kovařík)
Trenér: Tomáš Kovanda

Blansko se poprvé představilo před domácími diváky pod vedením nového trenéra Karla Jarůška. Tomu jeho svěřenci udělali radost v minulém kole vítězstvím na hřišti do té doby vedoucích Mutěnic a v domácím prostředí se tedy od blanenských fotbalistů očekávalo, že tyto cenné body potvrdí v utkání s posledním týmem tabulky Kuřimí.

Tyto plány mohly mít reálnější obrysy již po čtyřech minutách hry. To byl ve vápně faulován Trtílek a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil kapitán Bubeníček, jehož střelu však brankář Cimbálník vyrazil před sebe, při následné dorážce orazítkoval Doležel břevno!

Blansko tento moment poznamenal a těžko si vypracovávalo šance. Až ve 25. min. se do vápna dostal rychlonohý Šenk, jehož střela skončila nad brankou. Hosté odpověděli střelou Straky, kterou Němec vytáhl na roh. Ve 33. min. se po zaváhání Mašky dostal do vápna Bílý, jehož přízemní střela skončila vedle levé tyče.

Domácí se na konci prvního poločasu přeci jen dočkali. Ve 43. min. po precizně zahrané standardní situaci Pokorného skóroval Šplíchal - 1:0.

Druhou pojišťující branku přidali Blanenští krátce po změně stran. Ve 48. min. posunul Trtílek míč Pokornému, který se šikovně uvolnil a nekompromisně rozvlnil síť - 2:0.

S chutí hrající Pokorný mohl skórovat i o deset minut později, jeho trestný kop však skončil těsně nad břevnem hostující branky. Kuřim dokázala poklidné utkání zdramatizovat v 80. min., když na konci akce zakončoval do prázdné branky Bílý - 2:1.

Domácí však komplikace nepřepustili. Naopak byli to oni, kteří mohli své vedení pojistit. V 86. min. střílel těsně vedle obránce Šíp. V 88. min. musel navíc po druhé žluté kartě a následné červené pod sprchy obránce Marinč. V předposlední minutě utkání pak Kuřim dvakrát v krátkém sledu podržel brankář Cimbálník, který si poradil se střelami Doležela a Šenka a tak skóre zůstalo již nezměněno.

Blanenští si tak na své konto připsali čtvrté vítězství za sebou a po šesti odehraných kolech figurují se ziskem 13 bodů pouze díky horšímu skóre za Bzencem na 2. místě tabulky. Další utkání čeká fotbalisty FK Blansko již tuto středu v 17:00, kdy se představí na hřišti Ráječka.

Další výsledky 5. kola KP:
Boskovice – Sparta Brno 1:3 (0:1), Bzenec – IE Znojmo 2:1 (1:0), Podivín – Ivančice 1:3 (0:2), Novosedly – Moravský Krumlov 4:0 (2:0), Rajhrad – Bosonohy 0:1 (0:0), Kyjov – Mutěnice 1:1 (0:1), Ráječko – Rousínov 1:2 (1:1)