K u ř i m / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko po minulém nezdaru s Mutěnicemi zabrali a proti poslednímu celku tabulky Kuřimi, který hrál hodinu v oslabení, získali cenné tři body za vítězství 2:1, když o branky se postarali Jan Trtílek a Martin Pokorný.

20. kolo , 20. dubna 2013, FC Kuřim - FK Blansko

FC Kuřim

Branky: 90. Skoumal - 25. Trtílek, 76. Pokorný
ŽK: Peřina, Kučera, Plšek, Feifer - Trtílek, Zouhar
ČK: 31. Marinč (Kuřim)
Rozhodčí: Novák - J. Mayer, Kunický
Delegát: Laca

Kučera - Marinč, L. Němec, Babák, Peřina (46. Skoumal) - Bílý (74. Škrdlík), Plšek, Janda, Vavřík - Kuldan (C) (15. Feifer), Bombicz
Náhradníci: Feifer, Škrdlík, Hanus, Skoumal, Prosecký
Trenér: Tomáš Kovanda

Juran - Gromský, Maška, Müller, Křivánek (75. Beneš) - Jarůšek (61. Pokorný), Zouhar (87. A. Vašák), Bubeníček (C), Nečas - Hansl, Trtílek
Náhradníci: A. Vašák, Pokorný, Buchta, Beneš, F. Němec
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Blansko chtělo v utkání s posledním celkem tabulky Kuřimí odčinit předchozí domácí porážku od Mutěnic. V úvodu však více chuti v ofenzivní činnosti prokazovali domácí. Několik závarů pak blanenská obrana ustála bez úhony. Tahoun většiny nebezpečných útoků Kuřimských František Kuldan si ale v 10. min. pochroumal koleno a musel odstoupit ze hry.

Blanenští poprvé vážněji zahrozili až ve zmiňované 10. min., na konci kombinace pálil do boční sítě Zouhar. Ve 13. min. Jarůšek vypíchl míč L. Němcovi, zakončující Hansl však měl vychýlenou mušku. Domácí odpověděli štiplavým pokusem Bombicze, míč po střele z 18 metrů těsně minul levou tyč Juranovy branky.

Ve 20. min. se zrodil první klíčový moment utkání. Křivánek přesným pasem z vlastní poloviny našel za obranou naběhnuvšího Trtílka, kterého v pokutovém území fauloval brankář Kučera. Rozhodčí Novák nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu a udělil strážci domácí svatyně žlutou kartu. Odpovědnost na sebe vzal jeden z nových hráčů David Müller, jehož střelu k pravé tyči brankář Kučera vystihl a míč vyrazil.

Hosty však neproměněná penalta nenalomila. Ve 25. min. Nečas narýsoval přesnou přihrávku do běhu pro Jana Trtílka, který unikl svému strážci a přízemní střelou překonal Kučeru - 0:1.

Další nepříjemný moment pro Kuřim přišel v 31. minutě. Agilní Nečas se zbavil L. Němce, poslal míč uličkou Trtílkovi, kterého z pozice posledního domácího hráče fauloval Marinč a rozhodčí domácího obránce bez předchozího napomenutí vyloučil.

Blanenští mohli početní převahu zužitkovat ještě do poločasu. V nadějné pozici byl kapitán Bubeníček a posléze také Zouhar, oba však mířili do podobných míst - nad domácí branku.

Po změně stran mohl vedení Blanska navýšit hned v úvodní minutě po chybné rozehrávce Kuřimských unikající Trtílek, jehož postup na domácí branku v poslední možné chvíli zastavil čistým zákrokem obránce Babák. Ve 48. min. po přímočaré křídelní akci a přesném centru Křivánka minul jen o vlásek branku pohotově zakončující Nečas.

V 52. min. připomněl po centru Vavříka nebezpečně hlavičkující Jan Janda blanenské obraně, že se musí mít na pozoru. Na druhé straně vybojoval míč Gromský, poté se dobře uvolnil Jarůšek, brankář Kučera střelu z hranice vápna vyrazil. V 55. min. Nečas odstavil od míče Bílého, následně Bubeníček vysunul do úniku obránce Křivánka, který poslal do vápna ostrý centr, k němuž nabíhajícímu Trtílkovi scházelo pár centimetrů.

V 58. min. opět Nečas individuálně prošel středem pole, se střelou z hranice vápna si Kučera poradil. V 65. min. po rohovém kopu Bubeníčka vrátil u zadní tyče míč na hranici vápna Maška, Zouharův volej stihl tečovat Nečas, ovšem pouze do míst, kde stál připravený domácí brankář.

V 70. min. na Kučeru nevyzrál zakončující Hansl ani dorážející Trtílek. Pojišťující druhou branku přidali Blanenští až v 76. min., když si Gromský narazil s Hanslem a jeho přízemní střelu podél Kučery usměrnil těsně před brankovou čárou do sítě střídající Martin Pokorný - 0:2.

Poslední slovo v utkání však měli domácí. V 90. min. potrestal po rohovém kopu a chytré patičce Jandy nedůsledné bránění Blanenských Tomáš Skoumal - 1:2.

Další výsledky 20. kola KP:
Sparta Brno - Boskovice 5:0 (1:0), Bosonohy - Rajhrad 6:0 (2:0), Ivančice - Podivín 0:0, IE Znojmo - Bzenec 3:1 (0:1), Rousínov - Ráječko 0:1 (0:0), Mutěnice - Kyjov 1:1 (1:1), Moravský Krumlov - Novosedly 0:1 (0:1)

Video z utkání