14.09.2013  |  Boris Hasa

Blansko zakončilo anglický týden remízou v Hodoníně

H o d o n í n / B l a n s k o - V rámci 6. kola Moravskoslezské divize D fotbalisté FK Blansko završili anglický týden. Po výhře nad Bystřicí a remíze v Líšni získali svěřenci trenéra Jiřího Hajského bod i v Hodoníně, kde díky trefě Davida Müllera uhráli na těžkém terénu remízu 1:1.

6.kolo, sobota 14.9.2013, 16:00
1FK Hodonín
Sestava: Navrátil - J. Maršálek, Trčka, P. Spazier (C), H. Maršálek - Stráník (65. Sychra), Polák, Šmahaj (59. Nevídal), Salajka - Drápal, Šturma
Náhradníci: Nevídal, Novotný, Sychra, Bíza, Petráš
Trenér: Luděk Zlámal
Sestava: Juran - Gromský (80. Vágner), Maška (C), Müller, Buchta - Pospíšil, T. Zouhar, Horáček, Nečas (74. Hepp) - Trtílek (89. Michálek), Hansl (63. Pokorný)
Náhradníci: Vágner, Michálek, Hepp, Pokorný, M. Šmerda
Trenér: Mgr. Jiří Hajský
Branky: 5. Stráník z pen. - 69. Müller
ŽK: 63. Trčka, 80. Sychra - 79. T. Zouhar, 86. Müller
Rozhodčí: Gloser - Kozubík, Poláček
Delegát: Lenfeld

Do utkání na velmi těžkém terénu vstoupili aktivněji domácí fotbalisté. Již ve 30. sekundě pálil nebezpečně Polák. V 5. min. pak vyslal na blanenskou branku prudký projektil ex-ligista Šmahaj, Juran míč ztlumil, poté ho odkopl z malého vápna. Dostal se však do kontaktu s útočníkem Šturmou a rozhodčí k velkému překvapení posoudil tuto situaci jako faul blanenského brankáře a nařídil tak pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Václav Stráník - 1:0. Protesty Blanenských byly marné.

V 18. min. fauloval před vlastním pokutovým územím Buchta, následný trestný kop Salajky Juran vyrazil. Blanenští odpověděli po spolupráci Horáčka s Nečasem, druhý jmenovaný se dobře uvolnil, s jeho střelou si domácí brankář Navrátil poradil. Za další čtyři minuty si před Hanslem zpracoval protihráč míč rukou a byl z toho trestný kop. Müller však trefil pouze zeď.

Na konci poločasu dvakrát zahrozili Hodonínští. Ve 43. min. prošel důrazný Šturma až do šestnáctky, Juran však pohotově vyběhl a šanci domácího forvarda zmařil. Za další minutu po standardce stejného hráče překonal Jurana hlavou kapitán P. Spazier, těžil však z ofsajdového postavení a branka tak nemohla platit.

Po změně stran byli aktivnější Blanenští. Ve 47. min. po souhře Horáčka, Trtílka a Nečase domácí na poslední chvíli míč odvrátili na rohový kop. Ve 54. min. Horáček vybídl ke střele T. Zouhara, jeho pokusu scházela razance. Vzápětí po rohovém kopu Pospíšila hlavičoval Hansl, ale příliš starostí domácímu brankáři nenadělal. V 59. min. po dalším nebezpečném centru Pospíšila domácí v hodině dvanácté odvrátili míč před dotírajícím Nečasem, Horáčkova dorážka mířila nad.

V 63. min. faulovali domácí za cenu žluté karty Nečase. Mezi tím došlo v Blanenské sestavě ke střídání. Odstoupil Hansl a k divizní premiéře po zranění naskočil do hry Pokorný. Nový muž na hřišti se postavil k exekuci trestného kopu, podařilo se mu sice obstřelit zeď, ale míč proletěl vedle pravé tyče. Domácí odpověděli standardkou, po níž nebezpečně hlavičkoval kapitán P. Spazier, Juran byl připraven.

V 67. min. si naopak domácí Navrátil poradil s tečovanou střelou T. Zouhara. Za další minutu strážce hodonínské svatyně předvedl důležitý zákrok při gólové střele Pokorného, kterou vytěsnil na roh. K jeho exekuci se postavil Pospíšil, poslal míč na zadní tyč, kam si naběhl David Müller a ten již zamířil do černého - 1:1. Jan Pospíšil si připsal již pátou gólovou přihrávku a David Müller čtvrtou branku v sezóně.

Domácí vzápětí skórovali zásluhou Nevídala, ale opět z ofsajdu. V 76. min. si Juran poradil se střelou střídajícího Sychry. V 83. min. skončila nad střela Trtílka. Na druhé straně zblokoval slibnou střelu Hodonína dobře postavený Maška. Závěr utkání Blanenští zvládli a odváží si z Hodonína zasloužený bod.

Další výsledky 6. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Velké Meziříčí 1:0 (1:0), Vyškov - Pelhřimov 2:2 (1:1), Bystřice nad Pernštejnem - Uherský Brod 1:0 (0:0), Tasovice - Líšeň 0:1 (0:1), Bystrc - Vrchovina 0:2 (0:1), Stará Říše - Napajedla 3:0 (0:0), Slavoj Polná - Bohunice 3:1 (2:1)

Jiří Hajský, FK Blansko: „S výsledkem jsem spokojený. Měli jsme těžký týden. Odehráli jsme v něm tři zápasy a ve všech se nám podařilo bodovat, takže jsem maximálně spokojený. Co se týká dnešního utkání, tak v úvodu zápas ovlivnila penalta, která se podle mého názoru pískat neměla. Náš brankář odehrál míč a poté došlo ke kontaktu. Přesto domácí byli v úvodu agresivnější, nám chvíli trvalo, než jsme se do utkání dostali. Postupně jsme hru vyrovnali a nakonec ten výsledek 1:1 je spravedlivý. Hrálo se na velmi těžkém terénu, takže jsem kluky nabádal, že to bude hlavně boj a nebude to tolik o fotbale.“