12.11.2011  |  Boris Hasa

Blansko zakončilo podzim stylově, deklasovalo IE Znojmo 6:0

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko se s podzimní částí sezóny rozloučili ve velkém stylu. Svěřenci Michala Kuglera vystrojili v zápase 17. kola krajského přeboru divákům gólové hody a porazili IE Znojmo vysoko 6:0.

17.kolo, sobota 12.11.2011, 13:30
Sestava: Juran - Bubeníček (C), Kolář, Šplíchal, Šíp (68. Sedláček) - Hájek, Kugler, Zouhar (77. Martinec), Beneš - Doležel (69. Pernica), Sehnal
Náhradníci: Martinec, Pernica, Sedláček, Bednář
Trenér: Michal Kugler
0FK Inzert Expres Znojmo
Sestava: Vítámvás - Kalina (C), Veselý, Kubošný, Škvařil - Rolník (75. Bálka), Ostrý, Šťáva - Zach (81. Dufek), Černý (66. Drmota), Procházka
Náhradníci: Dufek, Drmota, Bálka
Trenér: Tomáš Pěnkava
Branky: 38., 44., a 60. Sehnal, 52. Doležel, 56. Bubeníček z pen., 87. Pernica
Střely na branku: 12:1
Střely mimo: 7:3
Rohy: 3:1
Fauly: 8:17
Ofsajdy: 3:8
ŽK: nikdo - 54. Kalina
Rozhodčí: Kučera - Polcr, Urbánek
Delegát: Richtr

Blansko v předehrávce 17. kola přivítalo na Údolní IE Znojmo, kterému patřilo 2. místo v tabulce. Z posledních šesti utkání navíc svěřenci kouče Tomáše Pěnkavy vytěžili 16 bodů při skóre 13:3.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Blansko se poprvé osmělilo v 11. min., když po sklepnutí Doležela pálil bez přípravy mimo tyče Zouhar. Ve 23. min. po akci Bubeníčka posunul Zouhar míč před vápnem Šípovi, který pálil nad. O minutu později se podobně vedlo opět po přihrávce Bubeníčka Hájkovi.

Domácí brankář Juran byl poprvé v permanenci až ve 30. min., když si poradil se střelou kanonýra Procházky. V této fázi utkání však již domácí přebírali iniciativu. Ve 33. min. mohl skórovat Doležel, kterému do výhodné pozice míč patičkou přistrčil Sehnal, Doležel mířil levačkou vedle.

A tak na sebe vzal zodpovědnost zkušený Sehnal, který si ve 38. min. zpracoval míč, prošel s ním až do vápna a prostřelil brankáře Vítámváse - 1:0. Znojemský brankář lovil míč ze své branky těsně před odchodem do kabin, když po brejkové akci předložil Bubeníček míč Sehnalovi, jehož střela skončila i s přispěním záložníka Rolníka za čarou - 2:0.

Ke spokojenosti blanenských diváků pokračovali domácí fotbalisté v atraktivním útočném pojetí také po změně stran. Již ve 46. min. likvidoval Vítámvás technickou střelu Hájka a prakticky vzápětí zakončil individuální akci střelou nad Doležel.

Do černého se Doležel trefil až v 52. min., když jeho oblouček zapadl za bezmocného strážce znojemské svatyně - 3:0.

O tři minuty později byl aktivní Doležel faulován ve vápně a nařízenou penaltu s přehledem proměnil kapitán Bubeníček - 4:0.

Totální rozklad Znojma pak využil k dovršení hattricku Sehnal, který v 60. min. zužitkoval přesný centr Doležela a hlavou poslal míč do branky - 5:0. Blansko poté promarnilo i několik nadějných brejkových akcí. Přesto přidalo v závěru utkání i šestou branku. Střídající Pernica se důrazně prosadil do vápna a po odrazu od protihráče přeloboval brankáře Vítámváse - 6:0.

V anketě Hráč kola můžete hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „Dnes jsme chtěli všem divákům, kteří nás podporují, dokázat, že fotbal hrát umíme. Za výsledek jsem moc rád, padlo nám tam téměř vše, do čeho jsme kopli. Musím se přiznat, že jsem jako motivaci použil včerejší výkon reprezentace. Na klucích jsem viděl, jak jsou odhodlaní získat tři body, což bylo super.“