2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko dnes završili úvodní blok přípravných utkání, když během osmi dnů sehráli celkem tři. V tom posledním přehráli účastníka krajského přeboru FC Kuřim po dvou brankách Jana Nečase a jedné Jana Koudelky poměrem 3:2.

UT, VUT Brno , 2. února 2014, FK Blansko - FC Kuřim

3:2

FC Kuřim

Poločas: 1:1
Branky: 55. a 62. Nečas, 40. Koudelka
Rozhodčí: Mikyska - Lerch, O. Skoupý

Macháč - Gromský (41. Vágner), Šplíchal, Müller, Buchta (46. M. Zouhar) - Pospíšil, T. Zouhar, Pokorný (41. Horáček), Kubec (41. Hepp) - Nečas, Koudelka
Náhradníci: M. Zouhar, Hepp, Horáček, Vágner
Trenér: Jiří Hajský

Tišnovský - Řehoř, Kozumplík, Plšek, Fryčka - T. Peřina, Losenický, Hanus, Karásek - Bílý, Kovařík
Náhradníci: Malásek, T. Skoumal, Klimeš, Cimbálník
Trenér: Ivo Peřina

Třetí přípravné utkání (hrací doba 2x 40 minut) sehráli fotbalisté FK Blansko na umělé trávě VÚT Brno, když jejich soupeřem byl tentokrát 12. tým krajského přeboru FC Kuřim. V jeho sestavě chyběl mimojiné i nejlepší střelec a bývalý hráč Blanska Jan Janda, který na podzim vstřelil 12 branek. V pozici asistenta hlavního rozhodčího č. 2 do utkání nastoupil Ondřej Skoupý, který ještě na podzim oblékal dres A týmu.

Utkání hrané ve slušném tempu na kluzkém terénu nabídlo zajímavé situace před oběma brankami. Blanenští mohli v krátkém sledu dvakrát skórovat v rozmezí 25. a 26. minuty. Neprve po zblokovaném pokusu Koudelky namířil z dorážky mimo tři tyče Gromský. Vzápětí si Koudelka poradil s vybíhajícím brankářem, ale odkrytou branku se mu trefit nepodařilo.

Vedení se tak ujal ve 28. min. soupeř, když se střelec prosadil přímo z rohového kopu - 0:1. O čtyři minuty později si s další 100% šancí tentokrát poradil Macháč, který včasným vyběhnutím střelci zmenšil úhel a ten nastřelil pouze nohy blanenského brankáře. Poté se jesličkami prezentoval Kubec, po jehož pobídce Koudelka rozvlnil boční síť.

Stejná dvojice hráčů si spolupráci zopakovala ve 40. minutě. Kubec odcentroval těsně před brankovou čárou a Jan Koudelka levou nohou koníčkem k pravé tyči vyrovnal - 1:1.

Krátce po změně stran odstoupil ze hry obránce Robin Buchta (problémy s tříslem), kterého nahradil dorostenec Michal Zouhar. Ten několika povedenými akcemi naznačil, že si ocenění nejlepší dorostenec za rok 2013 okresu Blansko právem zaslouží. Ve 47. min. si Koudelka ve vápně připravil míč ke střele, brankář Kuřimi si však s přízemním pokusem na bližší tyč poradil. Ve 50. min. vybídl stejného hráče uličkou Horáček, vzniklé nebezpečí uhasil dobře se vracející obránce.

V 55. min. předvedla pohlednou spolupráci dvojice Horáček - Koudelka, druhý jmenovaný oslovil Jana Nečase, který po kličce brankáři zamířil do černého - 2:1. Herní převahu Blanska v této fázi utkání potvrdil za dalších šest minut svoji druhou brankou Jan Nečas, jemuž ideální střeleckou pozici připravil Koudelka - 3:1. Na konečných 3:2 upravili Kuřimští v 75. min. povedeným lobem, nutno ovšem říci, že pomezní Lerch při tomto útoku přehlédl evidentní ofsajd.

Další přípravný zápas čeká A tým FK Blansko příští neděli 9. února, kdy se od 14:00 střetne v TCM v Brněnských Ivanovicích se s 14. týmem krajského přeboru Ivančicemi.