08.02.2015  |  Info

Blansko zdolalo Kuřim, přišlo však o Pokorného

Blansko zdolalo Kuřim, přišlo však o Pokorného

B r n o / B l a n s k o - Ve třetím přípravném utkání se fotbalisté FK Blansko střetli s celkem FC Kuřim. Svěřenci trenéra Kuglera v utkání zvítězili poměrem 4:0. Přišli však o záložníka Martina Pokorného, který utrpěl zlomeninu pravé nohy.

 
 
přát., UT VUT Brno, sobota 7.2.2015, 11:30
0FC Kuřim
4FK Blansko
Sestava: Juran - Gromský, Šplíchal, Fousek, Buchta - Chloupek, T. Zouhar, Šíp - Doležel, Nečas - Jarůšek
střídali: Bubeníček, Hansl, Hepp, Kratochvíl, Pernica, Pokorný, Trtílek
Trenér: Michal Kugler
Poločas: 0:2
Branky: 25. Jarůšek, 31. Fousek, 54. Chloupek, 89. Pernica

Komentář k zápasu

Ve třetím přípravném utkání se Blansko střetlo s posledním týmem krajského přeboru Kuřimí. V jejím dresu se objevili také bývalí blanenští hráči Jan Janda a Jan Pospíšil.

Ve 4. min. pronikl po pobídce Šípa před brankáře soupeře Doležel, ale jeho pokus úspěšný nebyl. Ve 13. min. centroval do vápna Buchta, Fouskovu hlavičku pod břevno brankář kryl. Ve 21. min. zakončoval po spolupráci Nečase a T. Zouhara Chloupek, ale brankář Kuřimi byl pozorný.

Ve 25. min. oslovil Šíp dlouhým pasem Nečase, ten si pohrál s obráncem i brankářem a jeho ideální přihrávku zužitkoval bez problému Tomáš Jarůšek - 0:1.

Blanenští své vedení navýšili ve 31. min., když z Šípovi obětavosti těžil důrazný Přemysl Fousek, jehož dorážka skončila v síti - 0:2.

Po změně stran orazítkoval Bubeníček z trestného kopu břevno soupeřovy branky. O čtyři minuty později se ranou z 18 metrou prosadil Luboš Chloupek - 0:3. Také soupeř si dokázal ve druhém poločase vypracovat gólové příležitosti, ztroskotal však na brankáři Juranovi.

Poslední branka padla v samém závěru utkání, kdy Hansl našel stříleným centrem v pokutovém území Marka Pernicu, který míč uklidil počtvrté do sítě Kuřimi - 0:4.

Stínem utkání je zranění záložníka Martina Pokorného, který v 79. min. po ataku soupeře utrpěl zlomeninu pravé nohy a čeká ho delší pauza.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté FK Blansko v sobotu 14. února od 16:00, kdy se střetnou na umělé trávě v Boskovicích s domácím FC.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu