2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zvládli v domácím utkání s Moravským Krumlovem otočit nepříznivý stav i v oslabení a po dvou brankách Petra Crháka zvítězili nad nejlepším týmem jara 2:1.

Delegát: Slabý

Bednář - Bubeníček (C), Maška, Šplíchal, Šíp - Doležel (17. Jarůšek), Dupal, Zouhar, Beneš - Janda (89. Pernica), Crhák
Náhradníci: Daněk, Pernica, Martinec, Jarůšek, Němec

Bogner - Anders, Hlučil (C), Horák, Vošmera (76. Kotlán) - Staněk, Machotka, Schwarz, Laml (69. Adamík), Březina - K. Pelikán ml. (55. Čepera)
Náhradníci: Kotlán, Adamík, Čepera, Břínek
Trenér: Karel Pelikán

Utkání FK Blansko - FC Moravský Krumlov svedlo dohromady dva nejlepší týmy jarní části soutěže. Krumlov z pěti předchozích utkání vyhrál shodně 1:0 a v jarní tabulce mu tak patřilo první místo. Blansko bylo jen o příčku níže, když z pěti utkání 4 vyhrálo a pouze jednou remizovalo.

Před výkopem utkání uctili všichni přítomní minutou ticha památku zesnulého vedoucího A mužstva FK Blansko pana Viléma Součka. Poté následoval slavnostní výkop v podání místostarosty města Blanska Ing. Jiřího Crhy, starosty Moravského Krumlova Tomáše Třetiny a Michala Babáka, předsedy FK Blansko.

Šlágr 22. kola začalo Blansko nadějně. Již po necelé minutě hry se míč po nepřesném odkopu brankáře Bognera dostal k Jandovi, jehož pohotový lob skončil na levé tyči hostující branky.

Krumlov poprvé ohrozil domácího brankáře Bednáře v 7. minutě. Dalekonosný trestný kop Hlučila strážce domácí svatyně vyrazil na roh. Ten se Blanenským podařilo ubránit, ale pouze za cenu dalšího rohového kopu. Ten rozehrál Staněk přesně na volného Petra Schwarze, který přesnou střelou z hranice vápna poslal hosty do vedení - 0:1.

Blansko se po vedoucí brance hostů nemohlo dostat do tempa. Jeho kombinace postrádala přesnost. Navíc již v 17. min. musel trenér Kugler poprvé zasáhnout do sestavy. Zraněného Doležela nahradil Jarůšek. Další komplikace na sebe nenechali dlouho čekat. Ve 35. min. byl po druhé žluté kartě vyloučen za protesty Martin Dupal. Blansko tak muselo v úmorném vedru téměř hodinu bojovat v početní nevýhodě.

Po změně stran převzali iniciativu domácí. Svoji aktivitou si vynutili územní převahu, takže diváci, kteří dorazili až na druhý poločas možná ani nezaregistrovali, že Blansko hraje pouze v deseti. Zaslouženého vyrovnání se Blanenští dočkali v 57. minutě. Po centru Mašky nejprve hostující obránci zblokovali střelu Jandy, míč se dostal k Petru Crhákovi, na jehož střelu nestačil Bogner vůbec zareagovat - 1:1.

Vyrovnávací branka vlila domácím borcům do žil čerstvou krev. V 60. min. se navíc dožadovali odpískání penalty, když se ve vápně ocitl na zemi Bubeníček, ale rozhodčí tento moment jako faul neposoudili. V 68. min. po centru Crháka se ve vápně ocitl ve slibné pozici Janda, který však nestihl zakončit. O tři minuty později už to bylo z pohledu domácích veselejší. Šplíchal poslal přesný pas na levou stranu, odkud odcentroval do vápna Šíp, brankář Bogner situaci neodhadl správně a na zadní tyči číhající Petr Crhák pohotovou střelou dostal Blansko do vedení - 2:1.

V 75. min. si vysloužil potlesk diváků Petr Šíp, jehož střela z trestného kopu skončila těsně nad břevnem hostující branky. V závěru utkání se hosté pokoušeli nakopávanými míči vytvořit tlak v domácí šestnáctce, Blanenští však v obraně pracovali spolehlivě a utkání dotáhli do vítězného konce.

V anketě hráč utkání hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče.