07.09.2014  |  Boris Hasa

Blansku se venku daří, vyhrálo i v Mutěnicích

Blansku se venku daří, vyhrálo i v Mutěnicích

M u t ě n i c e / B l a n s k o - Fotbalistům FK Blansko se na venkovních hřištích daří. Svěřenci trenéra Ludevíta Grmely v 5. kole divize získali velmi důležité tři body na horké půdě v Mutěnicích. Celkově si z výjezdů mimo svůj stadion odvezli již sedm bodů.

 
 
5.kolo, neděle 7.9.2014, 16:30 | stadion Pod Bůdama, Mutěnice
0FK Mutěnice
Sestava: Horecký - Trávník (C), Chromeček, Kupčík, Vydařilý - Holešinský (73. Bábíček), Koplík, Hromek (82. Varmuža), Závorka (74. Lamáček) - Koštuřík, M. Čepil
Náhradníci: Bíza, Lamáček, Bábíček, Pavelka, Varmuža, Šupa
Trenér: Petr Zemánek
1FK Blansko
Sestava: Juran - Gromský, Müller, Čoupek, Šíp - Nečas (C) (79. Buchta), T. Zouhar (58. M. Zouhar), Jukl, Levai - Ullmann, Trtílek (67. Krejčíř)
Náhradníci: Šplíchal, Buchta, M. Zouhar, Krejčíř, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela
Poločas: 0:1
Branka: 20. Levai
ŽK: 74. Trávník - 30. Šíp, 54. Jukl, 57. Čoupek, 89. Krejčíř
Diváků: 320
Rozhodčí: Mikula - Hanák, Kozubík
Delegát: Vidlák

Komentář k zápasu

První vzruch v utkání přinesla 4. min., v níž po centru Závorky na hranici vápna Levai při zpracování zavadil o míč i rukou, rozhodčí nechal k nevoli diváků pokračovat ve hře. Na druhé straně střílel po pobídce kapitána Nečase Trtílek slabě vedle pravé tyče. V 8. min. po bleskové akci našel M. Čepil v pokutovém území Koštuříka, Juran míč reflexivně vytáhl na roh.

V 10. min. Závorka předložil míč ve vápně M. Čepilovi, jehož střelu zastavilo břevno, dorážející Koštuřík mířil hlavou nad branku. Ve 14. min. vyslal Jukl uličkou míč za obranu Trtílkovi, pozorný Horecký však včasným vyběhnutím možnou výhodnou střeleckou pozici hostujícímu forvardovi ukradl. O dvě minuty později se opět zaskvěl Juran v brance Blanska, když zlikvidoval tutovku Koštuříka.

Udeřilo tak na opačné straně hřiště. Ve 20. min. předvedli Blanenští výbornou kombinaci po trase Gromský, T. Zouhar, Nečas se k míči dostal Jan Trtílek, skvěle unikl svému strážci až do pokutového území, kde předložil Martinu Levaiovi sladký bonbónek, který si na něm s chutí smlsnul - 0:1.

Domácí se snažili odpovědět na vedení hostů. Ve 26. min. po Vydařilého akci skončil v rukavicích Jurana koníček Koštuříka. Ve 39. min. pak po Müllerově jediném drobném zaváhání v utkání Koštuřík postupoval do vápna, kde však jeho snahu s pomocí Jurana vracející se obránce Blanska utnul. Ve 43. min. se povedenou střelou ze střední vzdálenosti prezentoval Hromek, neméně povedený zákrok však předvedl Juran. Poslední akcí prvního poločasu byl únik Jana Trtílka, který rozvlnil síť, ale bohužel pro hosty pouze z boku.

Po změně stran byla patrná snaha svěřenců Petra Zemánka o vyrovnání, Blansko však v obraně hrálo obětavě a i přes několik závarů v pokutovém území se mu dařilo držet čisté konto. V 52. min. uhasil slibný protiútok domácích, na jehož konci centroval do vápna Závorka, pozorný Čoupek. V 55. min. se dostal do vápna agilní Trtílek, posunul míč na Ullmanna, ten přiťukl Juklovi, jehož pohotová střela těsně minula pravou tyč.

V 63. min. pak po Juklově pobídce střílel Trtílek opět do boční sítě. Nový muž v sestavě trenéra Grmely pak mohl po sérii závarů ve vápně Blanska pojistit vedení. Po spolupráci s Krejčířem a Levaiem jeho technickou střelu vytěsnil Horecký na levou tyč. V 81. min. po akci Koštuříka zlikvidoval Juran nadvakrát střelu Trávníka. V 89. min. mohl se skóre pohnout Ullmann, Horecký však své mužstvo podržel. Blansko tak z Mutěnic odvezlo velmi cenné tři body.

Další výsledky 5. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Hodonín - Rosice 2:1 (1:0), Napajedla - Vrchovina 0:2 (0:1), Bystřice nad Pernštejnem - Havlíčkův Brod 1:4 (1:1), Polná - Otrokovice 1:3 (0:3), Tasovice - Velké Meziříčí 1:1 (0:1), Pelhřimov - Uherský Brod 1:1 (0:1), Stará Říše - Žďár nad Sázavou 1:3 (0:3)

Ohlasy trenérů

Ludevít Grmela, FK Blansko: „Poprvé jsme se po pěti kolech dostali v utkání jako první do vedení a nemuseli dotahovat. V úvodu jsme přežili patnáct minut aktivní hry domácích, z nichž si vytvořily dvě šance, podržel nás také David Juran. Po krásné ukázkové akci jsme vstřelili Martinem Levaiem branku. Měli jsme i potřebné štěstí, které však přeje připraveným a my jsme se připravili na utkání poctivě. Takticky jsme to zvládli dobře a uhráli tak velmi potřebné tři body.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu