25.03.2018  |  Info, Foto: Josef Kratochvíl

Druhý poločas vzal bodové naděje, Blansko odjelo z Vysočiny s porážkou

Druhý poločas vzal bodové naděje, Blansko odjelo z Vysočiny s porážkou

B l a n s k o - První zápas jarní části sezóny skončil pro blanenské Áčko porážkou. Po nadějném prvním poločase nedokázali svěřenci trenéra Maši vzdorovat v druhé půli hráčům Staré Říše, která si na neutrální půdě v Jihlavě připsala premiérovou jarní výhru v poměru 3:1.

 
 
18.kolo, sobota 24.3.2018, 13:00
3FSC Stará Říše
Sestava: Jícha (K) - Chlumský, (74. Bastl) Hekerle, Priborský, Heide, Severa, Vacek, (86. Sobotka) Plichta (88. Bartoň), Cipruš, Šmíd, Nehyba
Náhradníci: Bartoň, Bastl, Sobotka
Trenér: Luděk Kováčik
1FK Blansko
Sestava: Záleský - Gromský, Bokůvka, Bárta, Imramovský (83. Feik) - Petřík, Šplíchal (K), Kuldan, Kratochvíl, Dvořák - Trtílek (62.Sodomka)
Náhradníci: Feik, Motyčka, Sodomka, Šmerda, Veselý, Závodný
Trenér: Martin Maša
Poločas: 0:1
Branky: 47. Plichta, 54. Priborský, 60. Vacek - 26. Kratochvíl
Osobní tresty: ŽK: 25. Nehyba, 31. Cypruš - 43. Šplíchal, 85. Petřík
Doba hry: 45+0, 45+1
Počet diváků: 120
Rozhodčí: Jahoda - Nápravník, Voneš
Delegát: Gallo

Komentář k zápasu

V netradičním čase ve 13 hodin nastoupilo naše mužstvo v Jihlavě na umělém trávníku proti Staré Říši. Trenér Maša měl k dispozici kompletní kádr, včetně úspěšného střelce z Tišnova Tomáše Sodomky, který přichází do Blanska na jarní část sezóny. Do Tišnova naopak zamířil Luboš Chloupek. Úvodní desetiminutovka se odehrála mezi šestnáctkami za velkého důrazu především domácích. Ve 12. minutě zahrozili poprvé domácí, když Plichta zaběhl za naši obranu, ale mířil naštěstí vedle. Z naší strany se dostal do slibné střelecké příležitosti v 15. minutě Dvořák, ale také nemířil přesně. Ve 26. minutě si středem hřiště narazil míč Kratochvíl a pěknou technickou střelou přehodil domácího brankáře - 0:1 . Ve 41. minutě pálil ze slibné pozice domácí Nehyba, ale Záleský jeho pokus bezpečně kryl.

Po změně stran se blanenskému mužstvu vůbec nedařilo. Domácí přidali ještě více na důrazu v osobních soubojích, zrychlili přechod do útoku a ve 47. minutě Plichta vyrovnal - 1:1 . Naše mužstvo si vytvořilo ve druhém poločase jedinou slibnou šanci, když v 51. minutě Trtílek poslal míč Kuldanovi a ten pohotově vystřelil, avšak domácí brankář svůj tým podržel. O 3 minuty později se nepodařilo dostat míč z našeho velkého vápna a po následujícím rohovém kopu a nedůsledném pokrytí hráčů dostal Priborský domácí do vedení - 2:1 . V 60. minutě byl nejdůraznější před naší brankou domácí Vacek , jenž pohotově dorazil předchozí střelu, kterou ještě stačil Záleský vyrazit a zvýšil na 3:1 . Další dvě vyložené šance domácích zahodili z bezprostřední blízkosti v 76. minutě Severa a v 83. minutě Plichta.

Po dobře rozehraném prvním poločase naše mužstvo odjíždí bez bodu a musí se nyní soustředit na příští důležitý domácí zápas s Velkou Bíteší.

Fotogalerie

http://yokr.rajce.idnes.cz/FSC_Stara_Rise_-_FK_Blansko/

Výsledky 18. kola Moravskoslezské divize D:

Vrchovina - Břeclav 2:0 (2:0)
Třebíč - Ždírec nad Doubravou 2:3 (1:1)
Velká Bíteš - Havlíčkův Brod 3:0 (1:0)
Šumperk - Polná 2:0 (1:0)
Tasovice - Rosice 4:2 (3:1)
Tišnov - Strání - odloženo
Bzenec - Žďár nad Sázavou - odloženo
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu