2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

N o v é M ě s t o n a M o r a v ě / B l a n s k o - Druhý venkovní zápas v řadě fotbalistům A týmu FK Blansko výsledkově nevyšel. Na půdě Vrchoviny, jejíž branku hájil David Juran, inkasovali svěřenci trenéra Martina Maši, obdobně jako před 14 dny v Tišnově, pět branek. I díky hattricku domácího forvarda Dočekala prohráli 5:0.

Hrací doba: 45+0 ; 45+2

Juran - Chalupa, Vícha, L. Smetana (81. Košík), Prokopec - K. Skalník, Michal (C), Zbytovský, Wolker, M. Skalník (71. Blažíček) - Dočekal (75. Ošmera)
Náhradníci: Šmída - Blažíček, Ošmera, Košík
Trenér: Richard Zeman

Záleský - Bokůvka, Šplíchal (C), Feik, Imramovský - Pšikal, M. Šmerda (80. Závodný) - D. Šmerda (71. Hladký), Chloupek, Kratochvíl (65. Škrabal) - Trtílek
Náhradníci: Veselý - Závodný, R. Němec, Hladký, Škrabal
Trenér: Martin Maša

V 8. kole se fotbalisté Blanska představili na půdě Vrchoviny. Na zdejším stadionu mají dlouhodobě nepříznivou bilanci. Z dosavadních čtyř utkání, která zde v posledních šesti a půl letech odehráli, vytěžili jediný bod za bezbrankovou remízu v ročníku 2015/16, při celkovém pasivním skóre 1:11.

A že tuto nepříznivou statistiku nezlomí ani tentokráte bohužel ukázalo již úvodních dvacet minut hry. Jako první sice po akci Chloupka a následném rohovém kopu dostali do zakončení Blanenští, ale Pšikalova hlavička skončila nad. To domácí hned vzápětí na druhé straně pálili ostrými. Po průniku Prokopce a následné přihrávce dopravil míč ve skluzu odrazem od levé tyče do sítě KAMIL SKALNÍK - 1:0.

Ve 14. min. mohlo být vyrovnáno. Po standardce Pšikala nejprve zaskočil při střele Bokůvky za již překonaného Jurana M. Skalník, následně po pobídce M. Šmerdy a lobu Chloupka odvrátil míč z opuštěné svatyně domácích obránce Chalupa. Za tři minuty už domácí vedli o dvě branky. Na přihrávku z levé strany si v pokutovém území počíhal MICHAL DOČEKAL a zblízka chladnokrevně překonal Záleského - 2:0.

Ve 21. min. vybojoval ve skluzu míč pro domácí Chalupa, následně K. Skalník našel na hranici vápna MICHALA DOČEKALA a ten střelou k bližší tyči nachytal Záleského - 3:0. Korekci hrozivě vyhlížejícího skóre mohl pro Blansko obstarat ve 42. min. Chloupek, ten však ve vápně osamocen zamířil pouze do míst, kde spolehlivě zasáhl z pohledu domácích jeho bývalý spoluhráč Juran.

Po změně stran se pokusil potrhaný prapor cti hostů pozvednout Pšikal. Ve 48. min. po uličce Trtílka pálil z hranice vápna, Juran míč vyrazil a Chalupa jej poté odpravil mimo vápno. O tři minuty později se stejný hráč dočkal po akci štírka D. Šmerdy snižující branky, jeho radost však překazil praporek pomezního rozhodčího, signalizující ofsajd.

Ke slovu tak dostali znovu domácí. V 68. min. s chutí hrající Zbytovský narýsoval precizní přihrávku do běhu MICHALU DOČEKALOVI a ten šikovným dloubnutím z hranice vápna zkompletoval hattrick - 4:0. Za šest minut orazítkoval Zbytovský pravou tyč.

Pomyslný kalich hořkosti si hosté vypili skutečně až do dna. V 85. min. si počínal lehkovážně v blízkosti vlastního pokutového území Feik, míč mu uzmul Ošmera a vyslal do úniku K. Skalníka. Toho těsně před pokutovým územím fauloval vyběhnuvší Záleský a uviděl z rukou rozhodčího červenou kartu. Jelikož měli Blanenští vyčerpanou kvótu pro střídání, mezi tři tyče se postavil Pšikal. Domácí záložník LUBOŠ ZBYTOVSKÝ následnou přesnou střelou k pravé tyči završil gólový účet utkání - 5:0.

Fotbalisté FK Blansko tak podruhé v řadě prohráli venku 5:0 a v tabulce klesli na 15. místo. Za zmínku jistě ještě stojí, že na posledních 19 minut nastoupil v blanenském dresu do hry útočník Marcel Hladký (r. 2000), který v týdnu přestoupil do našeho klubu z MFK Vyškov.

Záznam z utkání

Fotogalerie

Další výsledky 8. kola Fortuna Moravskoslezské divize, skupiny D:

Tišnov - Tasovice 7:1 (3:1), Žďár nad Sázavou - Strání 6:0 (2:0), Břeclav - Ždírec nad Doubravou 2:0 (1:0), Bzenec - Rosice 2:1 (2:1), Polná - Havlíčkův Brod 1:2 (0:0), Třebíč - Stará Říše 1:4 (0:3), Šumperk - Velká Bíteš 5:0 (2:0)