14.07.2010  |  Boris Hasa

Duel se Spartou skončil divokou remízou

B l a n s k o - První přípravný zápas v rámci letní přípravy mají za sebou fotbalisté FK APOS Blansko. Po prohraném prvním poločase pokračoval brankostroj i po změně stran a konečnou remízu 4:4 zajistil v poslední minutě Tomáš Jarůšek.

přát, středa 14.7.2010, 18:00
Sestava:
1. poločas:
Sehnal Martin II - Nečas, Klimeš Mar., Zich, Bezděk - Gross, Janíček K., Němec, Jarůšek (41. Starý) - Farník - Sehnal Martin I
2. poločas:
Švancara - Nečas, Němec, Zich (76. Gross), Paděra - Gross (63. Jarůšek), Janíček K. (Klimeš Mar.), Farník, Starý - Sehnal Martin I, Pernica
Trenér: Roman Šindelka
4FC Sparta Brno
Sestava:
1. poločas:
Tuma - Műller, Loubek, Lerch, Maroši - Moučka, Presl, Polák, Neuman - Stehlík, Klimeš Mil.
2. poločas:
Ustohal - Florián, Wagner, Kotouč, Kotoun - Pavlas, Kupský, Forman, Záboj - Hlavinka, Fuksa
Trenér: Milan Zika
Branky:
5. Nečas, 71. Sehnal, 72. Pernica, 90. Jarůšek - 20. Klimeš Mil., 36. Neuman, 73. Forman, 75. Fuksa

V prvním poločase se do branky Blanska postavil jmenovec našeho kanonýra Martin Sehnal, který na jaře kryl v dresu Rosic záda zkušenému Patriku Lengálovi. Jde o kmenového hráče 1. FC Brno, který je v našem klubu na testech.

Blanenští vstoupili do utkání zdařile. Již v 5. min. si na centr Sehnala z levé strany naběhl pravý bek Jan Nečas, který z voleje nádherně rozvlnil síť - 1:0. Sparta poté hru vyrovnala a dokázala si vypracovat hned několik střeleckých pokusů. Vyrovnání přišlo ve 20. min., kdy hostující hráč obelstil i brankáře Sehnala, míč však ještě stihl na tyč vykopnout Nečas, důrazný Milan Klimeš (na jaře bojoval v dresu Rousínova) jej však vzápětí dopravil do branky - 1:1. Sparta převzala otěže hry, což jí přineslo i vedoucí branku. Ve 36. min. Blanenští špatně pokryli přetažený centr ze své pravé strany a volný Neuman prostřelil Sehnala - 1:2. Ještě do přestávky mohlo být srovnáno, po Grossově pobídce však Nečas zamířil těsně vedle.

Po změně stran nejprve hrstku přítomných diváků i samotné aktéry na hřišti nadzvedl moment z 50. min., kdy se tečovaná střela hostujícího hráče od levé šibenice odrazila za brankovou čáru, vzápětí si míč Švancara chytil, rozhodčí i tak nechali pokračovat ve hře. Útočný fotbal pokračoval. V 52. min. dostal přihrávku za obranu Gross, pozorný brankář Sparty však proti němu včas vyběhl a střelu pokryl. Na druhé straně zachránila Švancaru po brejku hostů jeho pravá tyč. V 58. min. po přihrávce Nečase a následném přiklepnutí Farníka pálil z voleje těsně vedle Němec. Vyrovnání se Blanenští dočkali v 71. minutě. Farník vysunul na levé straně Starého, ten odcentroval na Martina Sehnala, který se ve svém oblíbeném prostoru dobře zorientoval a dopravil míč za záda Ustohala - 2:2. Vzápětí přišla další pohledná akce z produkce Blanska. Centr zprava si zpracoval Sehnal, střelu z otočky brankář hostů vyrazil, Sehnal jej předložil k Markovi Pernicovi, a ten poslal Jabulaniho odrazem od levé tyče do branky - 3:2. Blanenští si však vedení příliš neužili, protože hned za minutu ranou z 23 metrů vyrovnal Forman - 3:3. Obrat Sparťané dovršili za necelé tři minuty, kdy po velkém závaru odkopl na brankové čáře míč od břevna Starý, nikdo z jeho spoluhráčů však míč neposunul do bezpečné vzdálenosti od branky, čehož využil Fuksa, který jej nekompromisně uklidil - 3:4. Konečnou remízu zařídil v 90. min. po přihrávce Sehnala Tomáš Jarůšek, který chladnokrevně prostřelil hostujícího brankáře - 4:4.

Další přípravný zápas čeká naše fotbalisty oproti původnímu plánu již tuto neděli. Od 17:00 nastoupí na nově otevřeném hřišti ve Vavřinci proti výběru okresních fotbalistů u příležitosti loučení Tomáše Klevety s aktivní kariérou. Všechny příznivce fotbalu jménem vedení FK APOS Blansko srdečně na tuto akci zveme.