05.02.2017  |  Boris Hasa

Dvě branky Jana Minxe nestačily, výhru Tišnova trefil Petr Švancara

B l a n s k o - A tým FK Blansko v přípravném zápase s druhým celkem krajského přeboru Tišnovem smazal díky dvěma brankám Jana Minxe dvoubrankové manko. O výhře soupeře nakonec rozhodl bývalý hráč Blanska Petr Švancara.

přát., sobota 4.2.2017, 11:00 | stadion na Mlýnské, Blansko, UT
Sestava: Juran - Gromský (25. Feik), Píšek, Koláček, D. Pospíšil - Kratochvíl, Hanuš - Chloupek, Trtílek, Minx - Stehlík
Náhradníci: Feik, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil
3AFK Tišnov
Sestava: Juříček - Bubeníček, Sedlo, Huška, Bartoš - Kuldan, Schneider - Traoré, Grůza, Zdražil - Švancara
Náhradníci: Jilg, Chráscina
Trenér: Zdeněk Valnoha
Branky: 79. a 85. Minx - 33. Grůza, 76. Bartoš, 86. Švancara
Rozhodčí: František Chabiča - Miroslav Nejezchleb, Jiří Roučka

V pátém utkání zimní přípravy se Blansko utkalo s Tišnovem. V jeho dresu se představili i bývalí hráči Blanska, dlouholetý kapitán Radim Bubeníček a také František Schneider s Petrem Švancarou. V loňské postupové sezóně si v rámci projektu farma připsali starty za blanenský A tým i František Kuldan a Mohamed Traoré, kteří rovněž nechyběli v základní sestavě aktuálně druhého týmu krajského přeboru.

První šanci utkání měl v 8. min. Trtílek, kterého uličkou uvolnil Stehlík, brankář Juříček stačil míč z kopačky domácího útočníka vytěsnit na roh. Na druhé straně hlavičkoval v 17. min. po standardce Švancary nad branku obránce Sedlo. Blanenští kontrovali střelami Stehlíka a Chloupka, ty však přívlastek gólové neměly.

Po 25 minutách hry odstoupil vinou problému s tříslem Gromský, kterého nahradil dorostenec Feik. Za dvě minuty se mohlo poprvé měnit skóre, když Švancara uvolnil ve vápně Schneidera, jeho střelu stačil obětavý Píšek hlavou odvrátit na roh.

Ve 31. min. Stehlík hlavou posunul míč do střelecké pozice Chloupkovi, ten těsně minul levou tyč. Do šaten nakonec odcházeli spokojenější Tišnovští. Švancara ve 33. min. v pokutovém území předložil míč JOSEFU GRŮZOVI, který levačkou zamířil k pravé tyči - 0:1.

Také po přestávce pokračoval oboustranně útočný fotbal. Ve 48. min. hlavičkoval po centru Kratochvíla těsně nad Koláček. Poté si brankář Juříček poradil se střelou Kratochvíla. V 58. min. po uličce Trtílka zachránila hosty po střele Stehlíka pravá tyčka. Do stejného místa mířil po hodině hry a centru Chloupka zakončující Minx.

Tišnov svůj větší důraz ve vápně demonstroval v 76. min., když se prosadil DOMINIK BARTOŠ - 0:2.

Blansko však stačilo během šesti minut dvoubrankové manko smazat. V 79. min. Stehlík našel v šestnáctce JANA MINXE, který umístil míč k vzdálenější tyči - 1:2. V 85. min. po spolupráci Trtílka a přihrávajícího Chloupka JAN MINX svoji druhou brankou v zápase vyrovnal - 2:2.

Bezprostředně po rozehrání domácí chybovali ve středu hřiště. Míč se dostal ke Kuldanovi, který ho předložil PETRU ŠVANCAROVI. Ten neměl s bývalými spoluhráči slitování a upravil výsledek na konečných 2:3.

Další utkání v rámci zimní přípravy odehrají fotbalisté A týmu FK Blansko v sobotu 11. února. Na umělé trávě stadionu na Mlýnské bude od 11:00 soupeřem svěřenců trenéra Zbořila celek FC Boskovice.

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko: „Vzhledem k počtu absencí jsme měli problém mužstvo poskládat a aby toho nebylo málo, tak se po čtvrthodině zranil Gromský a ještě do poločasu Hanuš. Celou druhou půli jsme odehráli v deseti, ale v této fázi přípravy jde především o trénink, takže to neřeším. Hráčská kvalita byla na straně Tišnova a v držení míče to jasně dokazovali, ale my jsme měli lépe dohrávat brejkové situace, kterých jsme tam měli víc než dost. V minulých zápasech nám to vycházelo, vytvářeli si šance a dokázali je proměňovat. Dnes jsme měli také první tutovku, ale Trtílek sólový nájezd neproměnil. Postupem času jsme dělali tolik nevynucených chyb, že byl velký problém se do šance vůbec dostat. Ve druhém poločase jsme ten rychlý přechod do útoku zlepšili, i když k ideálu to mělo hodně daleko, ale v koncovce jsme selhali. Nastřelili jsme dvě tyčky, ale i tak jsme dokázali vyrovnat ze stavu 0:2 na 2:2. Samotný závěr byl hodně hektický. Udělali jsme školáckou chybu, dostali branku na 2:3 a svoji šanci na vyrovnání jsme spálili. Rozhodl Švanci a hodně jsem se spletl, když jsem v hodnocení po Bohunicích tvrdil, že na něho bude zima a strach z něho nemám. I skoro v padesáti dokazuje, že to je pan Fotbalista. Náš výkon dnes dobrý nebyl, trochu se nám to sečetlo a nemělo to takovou šťávu jako v posledních dvou zápasech. Teď bude nejdůležitější dát se zdravotně do pořádku a pokračovat v práci směrem k jarním odvetám.“