2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - A tým FK Blansko v přípravném zápase s druhým celkem krajského přeboru Tišnovem smazal díky dvěma brankám Jana Minxe dvoubrankové manko. O výhře soupeře nakonec rozhodl bývalý hráč Blanska Petr Švancara.

přátelské utkání , 4. února 2017, FK Blansko - AFK Tišnov

2:3

AFK Tišnov

Branky: 79. a 85. Minx - 33. Grůza, 76. Bartoš, 86. Švancara
Rozhodčí: František Chabiča - Miroslav Nejezchleb, Jiří Roučka
Diváků: 110

Juran - Gromský (25. Feik), Píšek, Koláček, D. Pospíšil - Kratochvíl, Hanuš - Chloupek, Trtílek, Minx - Stehlík
Náhradníci: Feik, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil

Juříček - Bubeníček, Sedlo, Huška, Bartoš - Kuldan, Schneider - Traoré, Grůza, Zdražil - Švancara
Náhradníci: Jilg, Chráscina
Trenér: Zdeněk Valnoha

V pátém utkání zimní přípravy se Blansko utkalo s Tišnovem. V jeho dresu se představili i bývalí hráči Blanska, dlouholetý kapitán Radim Bubeníček a také František Schneider s Petrem Švancarou. V loňské postupové sezóně si v rámci projektu farma připsali starty za blanenský A tým i František Kuldan a Mohamed Traoré, kteří rovněž nechyběli v základní sestavě aktuálně druhého týmu krajského přeboru.

První šanci utkání měl v 8. min. Trtílek, kterého uličkou uvolnil Stehlík, brankář Juříček stačil míč z kopačky domácího útočníka vytěsnit na roh. Na druhé straně hlavičkoval v 17. min. po standardce Švancary nad branku obránce Sedlo. Blanenští kontrovali střelami Stehlíka a Chloupka, ty však přívlastek gólové neměly.

Po 25 minutách hry odstoupil vinou problému s tříslem Gromský, kterého nahradil dorostenec Feik. Za dvě minuty se mohlo poprvé měnit skóre, když Švancara uvolnil ve vápně Schneidera, jeho střelu stačil obětavý Píšek hlavou odvrátit na roh.

Ve 31. min. Stehlík hlavou posunul míč do střelecké pozice Chloupkovi, ten těsně minul levou tyč. Do šaten nakonec odcházeli spokojenější Tišnovští. Švancara ve 33. min. v pokutovém území předložil míč JOSEFU GRŮZOVI, který levačkou zamířil k pravé tyči - 0:1.

Také po přestávce pokračoval oboustranně útočný fotbal. Ve 48. min. hlavičkoval po centru Kratochvíla těsně nad Koláček. Poté si brankář Juříček poradil se střelou Kratochvíla. V 58. min. po uličce Trtílka zachránila hosty po střele Stehlíka pravá tyčka. Do stejného místa mířil po hodině hry a centru Chloupka zakončující Minx.

Tišnov svůj větší důraz ve vápně demonstroval v 76. min., když se prosadil DOMINIK BARTOŠ - 0:2.

Blansko však stačilo během šesti minut dvoubrankové manko smazat. V 79. min. Stehlík našel v šestnáctce JANA MINXE, který umístil míč k vzdálenější tyči - 1:2. V 85. min. po spolupráci Trtílka a přihrávajícího Chloupka JAN MINX svoji druhou brankou v zápase vyrovnal - 2:2.

Bezprostředně po rozehrání domácí chybovali ve středu hřiště. Míč se dostal ke Kuldanovi, který ho předložil PETRU ŠVANCAROVI. Ten neměl s bývalými spoluhráči slitování a upravil výsledek na konečných 2:3.

Další utkání v rámci zimní přípravy odehrají fotbalisté A týmu FK Blansko v sobotu 11. února. Na umělé trávě stadionu na Mlýnské bude od 11:00 soupeřem svěřenců trenéra Zbořila celek FC Boskovice.