02.11.2014  |  Boris Hasa

Neproměňování tutovek si vybralo krutou daň, Blansko prohrálo s Havl. Brodem 0:4

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko nezvládli další domácí utkání. Proti Havlíčkovu Brodu neproměnili svěřenci trenéra Grmely několik vyložených šancí a po přestávce za to pykali. Do sítě Davida Jurana padly čtyři branky a navíc Blanenští přišli také o vyloučeného Trtílka.

13.kolo, sobota 1.11.2014, 14:00 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Juran - Gromský, Müller (71. Buchta), Šíp, Čoupek (C) - T. Zouhar, Šplíchal (60. Nečas), Jukl, Levai - Ullmann, Trtílek
Náhradníci: Nečas, Buchta, M. Zouhar, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela
4FC Slovan Havlíčkův Brod
Sestava: Soukal - Pohnětal, Svoboda (46. Míča), Berky (C), Vařejka - Štědrý, Henek, Hejkal (70. Slováček) - Koudelka, Kubát - Sklenář (81. Polívka)
Náhradníci: Slováček, Polívka, Kavka, Míča, Rezničenko
Trenér: Richard Zeman
Branky: 10. a 80. Sklenář, 57. a 83. Míča
ŽK: 27. Šíp, 52. Šplíchal, 72. Trtílek - 27. Koudelka
ČK: 74. po 2. ŽK Trtílek (Blansko)
Rozhodčí: Miklík - Sedláček, Mayer
Delegát: Prokeš

Blansko zahájilo utkání proti úspěšnému nováčkovi, který okupuje 2. místo v tabulce, aktivně a s chutí. Již ve 2. min. prověřil pozornost brankáře Soukala z trestného kopu Jukl. V 7. min. hostující strážce svatyně zaváhal při vybíhání, následně byl faulován domácí útočník Trtílek. Ze standardní situace poslal Levai přetažený cenr do šestnáctky na Šplíchala, který hlavičkoval do boční sítě.

V 10. min. využili hosté nedůrazného bránění domácích, VÁCLAV SKLENÁŘ si vyměnil míč s Koudelkou a střelou k levé tyči skóroval - 0:1. Inkasovaná branka však negativní vliv na svěřence trenéra Grmely neměla. Nadále produkovali kombinační hru v pohybu a vytvářeli si šance. Již po minutě hry, po další povedené standardce Levaie, hlavičkoval z bezprostřední blízkosti nad bránu opět Šplíchal. V 18. min. po pasu Čoupka se řítil sám na branku Ullmann, v zakončení však totálně selhal a jeho nedůraznou střelu Soukal v klidu pokryl.

V 25. min. vypíchl míč hostujícím zadákům na polovině hřiště Jukl, jeho únik do vápna skončil nepřesnou přihrávkou na nabíhajícího Ullmanna, který se nacházel v nadějné pozici. Nepohodu Blanska v koncovce pak po půlhodině hry dokumentoval Jukl, jehož vyslal do sóla Ullmann, domácí středopolař zakončil velmi nadějnou šanci nepřesnou střelou do ochranné sítě za brankou.

Ani po přestávce Blanenští koncovku vylepšit nedokázali. V 51. min. vysunul T. Zouhar Ullmanna, ten však ve vyložené šanci opět ztroskotal na Soukalovi. Domácí útočník nebyl úspěšný ani při následném rohovém kopu, kdy ho našel centrem Jukl, jeho hlavičku odklidil z předbrankového prostoru do bezpečí Sklenář. Jak nakládat s vyloženými šancemi ukázal domácím v 57. min. po pasu Štědrého střídající JIŘÍ MÍČA. Vyběhnuvšího Jurana mazácky přehodil a míč dovezl až do prázdné branky - 0:2.

Zmar domácích dokonale vystihl v rozpětí 72. a 74. min. útočník Trtílek, který v krátkém sledu obdržel za obranné zákroky dvě žluté karty a putoval do sprch. Hosté početní výhody využili ještě dvakrát. V 80. min. zužitkoval pobídku Koudelky nekompromisní střelou k levé tyči VÁCLAV SKLENÁŘ - 0:3. O tři minuty později pak Juran vyrazil pokus Koudelky před sebe a dobíhající JIŘÍ MÍČA doklepl míč do branky - 0:4.

Blansko tak natáhlo sérii bez vítězství na sedm utkání a namočilo se do bojů o záchranu. Zlomit černou sérii mohou Blanenští již ve středu 5. listopadu, kdy v předehrávce 16. kola hostí od 14:30 na stadionu na Údolní FS Napajedla.

Další výsledky 13. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Velké Meziříčí 1:1 (1:0), Uherský Brod - Vrchovina 1:0 (0:0), Hodonín - Otrokovice 2:0 (0:0), Stará Říše - Napajedla 1:1 (0:0), Mutěnice - Tasovice 0:2 (0:0), Pelhřimov - Bystřice nad Pernštejnem 0:0, Žďár nad Sázavou - Polná 2:2 (1:1)

Ludevít Grmela, FK Blansko: „Proti druhému týmu tabulky jsme odehráli dobrý zápas. Hráli jsme v pohybu a vytvářeli si šance. Čtyřikrát jsme šli sami na branku a další tři šance jsme neproměnili. S produktivitou máme problém celý podzim, dnes to však byl extrém. Nemůžeme pak čekat nic jiného, než že nás za to soupeř potrestá. Fotbal byl podle mého názoru z naší strany dobrý, ale výsledek je katastrofální.“

ONLINE přenos

FK Blansko - FC Slovan Havlíčkův Brod