10.11.2014  |  Boris Hasa

Nevydařený podzim zakončilo Blansko porážkou na hřišti Vrchoviny

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se z výsledkové krize nevyhrabali ani v posledním mistrovském utkání v roce 2014. Na hřišti pátého týmu tabulky SFK Vrchoviny prohrál svěřenci trenéra Karla Jarůška 4:1 a velmi reálně jim hrozí, že přezimují na samém dnu tabulky.

14.kolo, neděle 9.11.2014, 14:00 | Sportovní 1480, Nové Město na Moravě
4SFK Vrchovina
Sestava: Vítek - Komínek, Košík, Drdla, K. Skalník - Kolařík, Pavel Sodomka (68. Šmída), Michal (C), R. Sodomka, M. Skalník (83. Bača) - P. Smetana (46. Trojánek)
Náhradníci: Bača, Trojánek, Šmída, Wolker, Michálek
Trenér: Marek Štukhejl
Sestava: Juran - Gromský, Jelínek, Čoupek (C), Müller - Buchta (62. Ullmann), Šplíchal (46. Nečas), Jukl, Šíp, Levai - Trtílek (83. Vágner)
Náhradníci: Vágner, Nečas, Ullmann, Švancara
Trenér: Karel Jarůšek
Branky: 2. a 37. z pen. M. Skalník, 18. Košík, 82. Šmída - 53. Nečas
ŽK: 69. Vítek - 27. Jukl, 37. Šplíchal, 72. Šíp
Rozhodčí: Pfeifer - Nejedlý, Machač
Delegát: Dofek

V posledním mistrovském utkání v tomto roce nastoupili fotbalisté FK Blansko na hřišti v Novém Městě na Moravě proti domácí Vrchovině. Na zdejším stadionu se oba soupeři střetli naposledy 3. listopadu 2013 a svěřenci trenéra Štukhejla v něm tehdy Blansko porazili přesvědčivě 4:0.

Za zopakováním stejného vítězství vykročili domácí rázně. Již ve 2. min. po ztrátě míče na polovině hřiště oslovil kapitán Michal na pravé straně Kolaříka, po jehož centru se v pokutovém území dobře zorientoval MICHAL SKALNÍK a překonal Jurana v brance Blanska - 1:0. Již za další minutu zahrozil douhán v útoku domácích Pavel Smetana, blanenský brankář však byl tentokrát na svém místě.

V 18. min. rozehrál standardní situaci Michal, na míč si ve vápně naskočil ONDŘEJ KOŠÍK a přesnou hlavičkou podruhé rozesmutnil hosty - 2:0. V této fázi utkání se projevola na hře Blanska tížívá série bez vítězství a domácí se navíc daleko lépe dokázali pohybovat na těžkém terénu, který však v pokročilém podzimním období může těžko někoho překvapit. Ve 26. min. po centru K. Skalníka pálil Pavel Smetana, trefil však pouze prostor, kde byl připravený Juran. Ten spolehlivě zasáhl i po půlhodině hry, kdy ho tvrdou střelou prověřil Komínek. Blansko zahrozilo jen vyjímečně, nejnebezpečněji vypadal centr Buchty, který odkopem hasil obránce Košík.

Ve 37. min. dostali Blanenští třetí ránu. Šplíchal nejprve připravil o míč R. Sodomku, místo jednoduchého odkopu do zámezí ho chtěl vyvézt z vápna, což domácí záložník vystihl, následně ho Šplíchal fauloval a o penaltě nebylo sporu. Na střelu MICHALA SKALNÍKA si sice Juran sáhl, ale míči v cestě do sítě nezabránil - 3:0.

Po přestávce se Blansku podařilo kormidlo nepříznivého výboje utkání částečně otočit. Bylo důraznější, lépe kombinovalo a dokázalo se dostávat do zakončení. V 53. min. unikl domácím zadákům Trtílek, jehož zpětnou přihrávku zužitkoval střídající JAN NEČAS, jehož nekompromisní střela zaplula z Vítkova záda - 3:1. Další slibnou příležitost měl v 75. min. Ullmann, zacílit přesně se mu však nepodařilo.

Konečnou podobu výsledu tak dali v 82. min. domácí. Trojánek po trestném kopu Jukla vysunul do samostatného úniku od poloviny hřiště MICHALA ŠMÍDU a ten proti Juranovi nezaváhal - 4:1. Fotbalové Blansko tak má pro letošní rok dohráno. Divizi D se však bude ještě jedno kolo o příštím víkendu předehrávat.

Další výsledky 14. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Otrokovice - Velké Meziříčí 1:0 (0:0), Napajedla - Žďár nad Sázavou 2:0 (1:0), Bystřice nad Pernštejnem - Stará Říše 6:1 (4:1), Tasovice - Pelhřimov 2:1 (1:1), Hodonín - Mutěnice 3:0 (1:0), Havlíčkův Brod - Rosice 0:2 (0:1), Polná - Uherský Brod 3:0 (2:0)

Karel Jarůšek, FK Blansko: „Chtěli jsme se s podzimem rozloučit důstojně. Bohužel hned z prvního útoku jsme inkasovali a celý poločas jsme odehráli velmi špatně. Po přestávce šla naše hra nahoru, snížili jsme na 3:1, bohužel další dvě příležitosti už jsme využít nedokázali. Po čtvrté brance již bylo rozhodnuto.“