31.10.2010  |  Boris Hasa

Ondrůškova mašina válcovala, Hodonín - Blansko 5:0

Ondrůškova mašina válcovala, Hodonín - Blansko 5:0

H o d o n í n - S pořádným a bohužel zaslouženým výpraskem se fotbalisté FK APOS Blansko vracejí z půdy lídra Divize D. Hodonín pod vedením bývalého kouče Šardic Františka Ondrůška předvedl, jak se správně bojuje o body a nedal našemu mužstvu šanci pomýšlet na bodový zisk.

 
 
13.kolo, neděle 31.10.2010, 14:00
5FK Hodonín
Sestava: Krajíček - Bulva, Špaček, Spazier (C), Šenk - Kmeť, Lorenc, Matula, Válek (60. Hoša) - Macůrek (74. Melounek), Šturma (82. Herůfek)
Náhradníci: Hoša, Herůfek, Krejčiřík, Sněhota, Mírovský, Melounek, Novotný
Trenér: František Ondrůšek
0FK Blansko
Sestava: Sehnal - Bubeníček, Němec, Zich (75. Blatný), Šíp - Nečas, Janíček K. (68. Klimeš), Hájek, Farník, Bednář (C) - Gross (54. Beneš)
Náhradníci: Pernica, Klimeš, Beneš, Blatný, Švancara
Trenér: Roman Šindelka
Poločas: 2:0
Branky: 5. Šturma, 18. Spazier z pen., 81. Kmeť, 84. Melounek, 86. Bulva
Střely na branku: 6:1
Střely mimo: 6:6
Rohy: 2:5
Fauly: 18:11
Ofsajdy: 6:1
ŽK: 63. Krajíček - 17. Zich
Diváků: 220
Rozhodčí: Gloser - Batík, Růžička
Delegát: Blažek

Komentář k zápasu

Utkání na půdě lídra Divize D nezačalo pro naše mužstvo vůbec dobře. Již ve 3. min. využil nedůrazu obrany Šturma, jehož ve 100% šanci ještě brankář Sehnal vychytal. Bohužel už za dvě minuty se domácímu útočníkovi vedlo mnohem lépe, když se ve vápně opřel do míče a poslal Hodonín do vedení - 1:0.

Domácí byli daleko agresivnější v osobních soubojích, získávali většinu odražených míčů a neustále hýřili pohybem. V 17. min. se za záda blanenských beků dostal Lorenc, kterého ve vápně fauloval Zich a z následné penalty posunul skóre na 2:0 pro Hodonín kapitán Spazier. Ve 25. min. mohl Macůrek zvýšit na 3:0, tentokrát se zaskvěl brankář Sehnal, který šanci mladého útočníka zlikvidoval.

Na začátku druhé půle to vypadalo chvíli na změnu k lepšímu. Nejprve sice v obrovské šanci selhal domácí útočník Macůrek, pak se však začaly dít věci na druhé straně. V 52. min. po rychlé akci posunul Gross míč do běhu Bednářovi, který našel na hranici malého vápna výtečně naběhnutého Bubeníčka. Ten tváří v tvář bývalému spoluhráči z Bystrce Krajíčkovi branku Hodonína přestřelil. Za tři minuty se Bednář šikovně uvolnil ve vápně, jeho prudkou přihrávku pod sebe zblokovali domácí na roh. V 63. min. šel hodně důrazně do hlavičkového souboje Zich, který míč poslal k Bednářovi, který svůj únik zakončil křížnou střelou, kterou Krajíček vyškrábl na rohový kop.

Tyto neproměněné šance naše mužstvo definitivně psychicky zdeptaly. V poslední desetiminutovce, kdy v blanenské obraně již chyběl zraněný Zich, si domácí otevřeli střelnici. Tu v 81. min. odstartoval po centru zleva přesně mířenou hlavičkou Kmeť - 3:0. Hned nato v 84. min. střídající Melounek, který byl v tu chvíli na hřišti 10 minut zakončil sólový nájezd blafákem a střelou do prázdné branky - 4:0. Koncert Ondrůškova souboru pak za další dvě minuty završil obránce Bulva, který opět využil liknavosti obrany a neomylně zavěsil - 5:0.

Ohlasy trenérů

Roman Šindelka, FK APOS Blansko: „Chtěli jsme utkání odehrát poctivě s aktivní obranou. Bohužel, už v od páté minuty jsme prohrávali, následně domácí z penalty skóre navýšili a to už se pak hraje dost těžko. Skóre jsme mohli korigovat na začátku druhého poločasu, kdy si domácí vybrali slabší chvilku. Šance jsme neproměnili a Hodonín nám v poslední desetiminutovce udělili pořádnou lekci.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu