2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - První jarní porážku v domácím prostředí si při derniéře před vlastním publikem připsali fotbalisté FK APOS Blansko. Po bezbrankovém poločase otevřel skóre Farník, Pelhřimov zásluhou Krtka a Cecha stav otočil a odvezl si z Údolní tři body.

Delegát: Blažek

Švancara - Bezděk (90. Štěpanovský), Klimeš (C), Zich, Šíp - Kleveta - Starý (82. Jarůšek), Němec, Farník, Nečas (57. Janíček K.) - Sehnal
Náhradníci: Štěpanovský, Janíček K., Cupal, Beneš, Jarůšek
Trenér: Roman Šindelka

Moravec - Kmoch, Kocián (C), Kořínek (66. Černý), Smrčka - Čihák, Fišer, Niederle, Liška - Krtek (86. Dvořák), Maška (46. Cech)
Náhradníci: Černý, Cech, Dvořák
Trenér: Ján Kubík

Blanenští vstupovali do utkání s nepříjemnou sérií šesti zápasů bez vítězství. V posledním domácím utkání chtěli tuto bilanci prolomit a rozloučit se s vlastními diváky vítězstvím.

Vstup do utkání tomu však příliš nenapovídal. Pelhřimov držel častěji míč na kopačkách a využíval volných prostorů k rozvíjení útočných akcí. Paradoxně první šanci si připravili domácí. Šíp našel přízemní přihrávkou ve vápně Sehnala, který z výhodné pozice zamířil těsně vedle pravé tyče. V 18. min. vypálil pohotově z 25 metrů Kleveta, míč skončil pro změnu těsně vedle levé tyče Moravcovy branky. V 19. min. fauloval těsně u velkého vápna Zich Fišera, z následného trestného kopu orazítkoval Krtek tyč. Další střelecké pokusy v podání obou celků příliš nebezpečné nebyly. Až ve 32. min. mohl skóre změnit hostující Liška, který však z bezprostřední blízkosti Švancaru nepropálil. Strážce domácí svatyně se musel činit také ve 40. min. kdy si poradil se střelou Čiháka. Za dvě minuty utekl všem Liška, který poté nastřelil pravou tyč blanenské branky.

Do druhého poločasu provedl hostující trenér Ján Kubík střídání, když místo Maška poslal na hřiště Cecha, který po celou dobu svého pobytu na hřišti zlobil domácí obranu. V 51. min. se ujali vedení hráči Blanska. Tvrdou střelu Bezděka z 25 metrů Moravec vyrazil před sebe, u míče byl jako první Sehnal, který jej před brankářem hostů poslal promptně pod sebe a Farník chladnokrevně trefil odkrytou branku - 1:0. Šancí na obou stranách přibývalo. V 54. min. mohl vyrovnání Pelhřimova obstarat Cech, který však ideální přihrávku pod sebe nasměroval mimo tři tyče. Stejný hráč zahrozil také v 60. min., kdy jemně hlavou tečoval trestný kop Niederleho, Švancara na brankové čáře stačil míč pokrýt. Hned vzápětí využil zaváhání Kořínka Sehnal, blanenský ostrostřelec se dostal až do vápna, pálil ale těsně nad. V 63. min. si Sehnal zpracoval přesný pas Zicha, jeho další střelecký pokus skončil tentokrát vedle. V 68. min. po kontaktu s Krtkem upadl ve vápně brankář Švancara. V roli mstitele na hostujícího útočníka vystartoval Zich, oba kohouty musel zkrotit až hlavní rozhodčí, který každému udělil žlutou kartu. Daleko více emocí přinesla další situace, která následovala po dvou minutách. Po trestném kopu Krtka se míč odrazil od pravé tyče a pomalu se kutálel za brankovou čáru, brankář Švancara jej sice ještě stačil vyrazit. V první chvíli se zdálo, že rozhodčí branku neuzná, nakonec po poradě s pomezním ukázal směrem k půlící čáře - 1:1. Domácí hráči se s tímto faktem těžce smiřovali. Naštvaní mohli být sami na sebe a to hned v 77. min. Střelu K. Janíčka vyrazil Moravec k dobíhajícímu Farníkovi, který z bezprostřední blízkosti pouze nastřelil brankáře Pelhřimova. Tři body nakonec v závěru urvali hosté. Brejkovou akci zakončil přesnou střelou k levé tyči žolík Cech a zařídil vítěznou rozlučku svého mužstva se sezónou - 1:2.

Pro Blansko sice porážka znamená pokles v tabulce na 13. místo. Vzhledem k ostatním výsledkům však byl splněn cíl pro jaro - záchrana. Mnohem důležitější pro celý klub však bude valná hromada příští neděli 13. června, kde se bude rozhodovat o další budoucnosti klubu. V této souvislosti požádalo prozatimní vedení o prodloužení termínu podání přihlášek do 15. června. Všichni ti, kterým na fotbale v Blansku záleží by se měli důležité valné hromady zúčastnit.

V anketě hráč kola hlasujte pro tři nejlepší.