2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Předposlední přípravný duel přinesl Blansku další vítězství. V rámci přípravného duelu využil Zbyněk Zbořil několik méně vytěžovaných hráčů a díky tomu Blansko dokráčelo k výhře 3:1.

přip , 22. února 2020, FK Blansko - 1.SC Znojmo FK

3:1

1.SC Znojmo FK

36. Fabuš, 49. Fabuš, 75. Tulaydan - 89. Banzi

Záleský - Sukup (Souček), Kropáček, Štrbák (23. Tulaydan), Klusák - Žák, Paděra, Harba (Urbančok), Lahodný, Bartolomeu - Fabuš (Minx)

Jícha (46.Koukal) - Bukvić, Avdić. Pacula, Guerra - Garčic (46.Grbešic), Esin (70.Martinek), Okleštěk (56.Cheredea), De Carvalho Serra (65.Pacheco) - Buhać (70.Demjan), Dovhanyuk (56.Banzi)

Blansko vstoupilo do utkání se svým soupeřem aktivně a brankář Jícha musel být v neustále permanenci. Komplikace pro tým Zbyňka Zbořila nastala po dvaceti minutách hry, kdy pro zranění musel odstoupit Štrbák a do hry se dostal Tulaydan, který zacelil mezeru po Lahodném, jenž se posunul na stopera. Úvodní branky se fanoušci dočkali v 36. minutě, kdy se Tulaydan dostal do souboje o míč s gólmanem Jíchou. Blanenský mladík si v souboji o míč poradil a následně jej předložil před branku, kde byl připraven Tadeáš Fabuš a ten poslal míč do odkryté branky. Poločas tak ovládlo Blansko poměrem 1:0.

Ve druhé půli oba celky prostřídaly a do hry se postupně dostali i náhradníci. Po čtyřech minutách hry ve druhé čísti udělali hostující beci chybu v rozehrávce, míče se chopil opět Tadeáš Fabuš a přesným pokusem upravil na 2:0. Blansko si vypracovávalo i velké množství dalších šancí, ale problémem bylo jejich proměňování. Blízko brance byl například Urbančok, ale svou hlavičku nedokázal poslat jinam, než do míst kde stál Koukal, jenž o poločase nahradil Jíchu. Vederní Blanska o dvě branky vydrželo do 75. minuty, kdy Koukal nedokázal zastavil navrácený míč a následně jej Jiří Tulaydan poslal míč do odkryté branky. V předposlední minutě se Záleský vydal pro vysoký míč, který nedokázal zastavit a Banzi poslal míč do odkryté sítě.