2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko ve 4. kole divize D vyhořeli. V domácím souboji dosud neporažených týmů nestačili svěřenci trenéra Ludevíta Grmely na celek RSM Hodonín, kterému podlehli vysoko 0:5.

Delegát: Sedláček

Juran - Gromský, Šplíchal (71. T. Zouhar), Müller, Čoupek - D. Šural, Nečas (C) (55. M. Zouhar), Šíp, Levai - Ullmann (46. Trtílek), Krejčíř
Náhradníci: T. Zouhar, Trtílek, Buchta, M. Zouhar, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela

Petráš - Kyselka, Víšek (C), Novotný - Polák (83. Petrucha) - Reška, Šturma, Kobylík (77. Jankůj), Borák - Vrána, Ondryáš (63. Belko)
Náhradníci: Pecha, J. Maršálek, Jankůj, Petrucha, Belko, Beker, Navrátil
Trenér: Mario Rossi

Souboj dvou neporažených týmů se na blanenském stadionu na Údolní změnil v jednoznačnou záležitost. Hosté z Hodonína šli do vedení již v 5. min., když ex-ligový útočník Pavel Vrána vyhrál souboj s Jakubem Šplíchalem a obloučkem překonal Davida Jurana - 0:1. V 7. min. mohl zvýšit vedení Hodonína Marek Ondryáš, kterého oslovil přihrávkou Vrána, míči v cestě do sítě zabránil důsledný Petr Gromský.

V 15. min. tečoval ve vápně centr ze standardky Kobylík, Juran byl u pravé tyče včas. Domácí hledali recept na zdolání soupeřovy obrany velmi obtížně. Pohlednou kombinaci předvedla ve 21. min. trojice Čoupek, Šíp, Levai, na jejím konci střílel k pravé tyči Ullmann, domácímu útočníkovi však při jeho pokus scházela větší razance.

Ve 27. min. se k exekuci trestného kopu postavil zkušený kapitán hostů Víšek, poslal padáček do vápna, který v předklonu tečoval zády k pravé tyči Jiří Kobylík - 0:2. Domácí odpověděli ve 33. min. akcí Nečase, po jehož přetaženém centru pálil Šural za nadějné pozice do ochranné sítě. O minutu později Borák z pravé strany našel v pokutovém území Jiřího Kobylíka, který nadvakrát překonal Davida Jurana - 0:3.

Ve 38. min. mohli domácí zkorigovat nepříznivý stav. Po trestném kopu Davida Šurala napálil odražený míč k brance kapitán Jan Nečas, míč tečoval David Müller, hosty od inkasování zachránil obránce Kyselka, který celou situaci hasil na brankové čáře.

Do druhého poločasu poslal trenér Grmela do hry místo Ondřeje Ullmanna Jana Trtílka, k výraznějšímu oživení útočné fáze Blanska však nedošlo. Hosté naopak hráli s velkým útočným apetitem, ze kterého se rekrutovalo několik šancí. V 59. min. se dostal do brejku Marek Ondryáš, David Juran jeho přízemní střelu ztlumil, míč poté odklidil z domácí šestnáctky Petr Gromský. O dvě minuty později střílel po pobídce Kobylíka Vrána těsně vedle pravé tyče.

Své umění předvedl v 67. min. naplno strážce domácí svatyně David Juran, který zlikvidoval dvě téměř gólové střely Pavla Vrány. Podobně se hostujícímu střelci vedlo v 72. min., kdy Juran vyrazil jeho pokus mimo tři tyče. V 73. min. však od poloviny hřiště unikl domácím zadákům Tomáš Reška, který mazácky z bezprostřední blízkosti přehodil Jurana - 0:4.

Poslední hřebíček do blanenské rakve zatloukli hosté v 81. minutě. Reška poslal do samostatného úniku střídajícího Belka, ten se blafákem zbavil brankáře Jurana a jeho přihrávku na zlatém podnose poslal do opuštěné branky Pavel Vrána - 0:5.

Další výsledky 4. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Otrkovice - Stará Říše 0:0, Uherský Brod - Mutěnice 1:3 (1:1), Rosice - Tasovice 3:0 (3:0), Bystřice nad Pernštejnem - Velké Meziříčí 2:4 (2:1), Havlíčkův Brod - Napajedla 3:1 (1:1), Žďár nad Sázavou - Pelhřimov 0:2 (0:2), Vrchovina - Polná odloženo na 24. 9. od 16:30