2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V dohrávce 17. kola divize, skupiny D remizovali fotbalisté FK APOS Blansko s Otrokovicemi 3:3. Po poločasovém vedení 2:1 hosté skóre otočili, konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě po přesně zahrané standardní situaci Libora Němce hlavou Michal Beneš.

Delegát: Dofek

Švancara - Klimeš (C), Němec, Zich, Bezděk - Starý (60. Nečas), Janíček K., Kleveta, Beneš - Farník (86. Jarůšek) - Sehnal
Náhradníci: Juran, Cupal, Pernica, Jarůšek, Nečas
Trenér: Roman Šindelka

Křížek - Vavruša, Kraváček, Gerych, Dujka (C) - Drotár, Zálešák, Vančura, Juráň - Bořuta (89. Hrnčiřík), Čermák
Náhradníci: Kašík, Hrnčiřík, Chlachula
Trenér: Jaroslav Matějíček

V dohrávce 17. kola divize D přivítali fotbalisté FK APOS Blansko na domácí půdě 11. celek tabulky FC Viktoria Otrokovice. Oba týmy nastupovaly do utkání ve zcela odlišném rozpoložení. Zatímco Blanenští v posledním kole prohráli 1:5 na hřišti 1. FC Slovácka B, hosté v domácím prostředí smetli Konici v poměru 6:3. Domácí lodivod se musel při skládání sestavy obejít bez levého obránce Petra Šípa. Jeho post zaujal Radek Bezděk.

Výkop utkání byl z důvodu pozdního příjezdu Otrokovic o pět minut posunut. Možná i tato skutečnost se na hostech podepsala, protože úvod zápasu se jim absolutně nepodařilo zachytit. Nejprve si v 6. min. vysloužil potlesk Kamil Janíček, jehož rána z trestného kopu prolétla těsně kolem levé šibenice. V 11. min. Farník chytrou přihrávkou vybídl kanonýra Sehnala, který obešel brankáře Křížka, dovolil si udělat ve vápně dokonce i otočku a pak už s ledovým klidem poslal míč do branky - 1:0. Ještě ani neutichly oslavy vedoucí branky Blanska a bylo ještě veseleji. Nádherná akce začala u Beneše. Ten hlavou zklepl míč Sehnalovi, který našel přetaženým centrem nabíhajícího Starého, jehož centr zprava uklidil k pravé tyčce Farník - 2:0. Hosté se z tohoto šoku po deseti minutách oklepali a záhy se dočkali snížení. Dujka si postavil míč a ranou z dobrých 30 metrů napnul síť domácí branky - 2:1. Blanenští se snažili navýšit své vedení, průnik Sehnala do vápna však skončil útočným faulem, ve 35. min. zase chyběla Farníkově střele ve vápně přesnost.

Jestliže se vstup do úvodní pětačtyřicetiminutovky povedl domácím, začátek druhého dějiství patřil jednoznačně Otrokovicím. Ve 48. min. propadl ve vápně míč k Čermákovi, jehož střelu Švancara zneškodnil stejně jako technický pokus Gerycha o pár vteřin později. Za dvě minuty při ještě větší šanci trefil Juráň levou spojnici blanenské svatyně a následně z výhodné pozici přestřelil agilní Čermák. V 60. min. dosáhla snaha hostů o vyrovnání svého vrcholu. Švancara nejprve zneškodnil dvě obrovské šance, nakonec však míč do sítě dopravil Juráň - 2:2. Hra poté ještě více nabrala na obrátkách.
V 64. min. pálil těsně vedle Vančura. Na druhé straně byl blízko druhé brance v utkání Farník, kterého přihrávkou oslovil Janíček, domácí špílmachr zakončil do připraveného Křížka. V 73. min. našel Sehnal ideálně naběhnutého Nečase, se střelou pravého záložníka si brankář hostů poradil. O šest minut později předvedl další povedený zákrok Švancara, který po tečované střele Dujky lapil dorážku Vančury. Na druhé straně hřiště vystrašil nepodařenou malou domů Křížka stoper Kraváček. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Kleveta do míst, které měl brankář Otrokovic po palcem. Zkušený Kleveta se pokoušel za dvě minuty Křížka překvapit pohotovou střelou z otočky, míč skončil vedle levé tyče. V 86. min. zakončil doslova házenkářské obléhání blanenské branky přesnou střelou k pravé tyči Zálešák a s domácími to vypadalo hodně zle - 2:3. Naštěstí naši hoši opět dokázali, že mají charakter a morálku. V poslední minutě rozehrál standardní situaci Němec, míč se dostal k Benešovi, od jehož hlavy doputoval přesně k levé tyčce - 3:3.

Divácky vděčný a velmi atraktivní zápas tak skončil remízou 3:3. Vzhledem k jeho průběhu je nakonec bod úspěchem a
v konečném účtování by mohl mít pro naše mužstvo obrovskou cenu.

Další domácí zápas sehrají fotbalisté FK APOS Blansko již tuto sobotu, kdy budou od 16:30 hostit celek FC Slovan Rosice
v čele s nejlepším střelcem divize Petrem Malatou a exligovým útočníkem Milanem Pacandou.

Nezapomeňte hlasovat v anketě Hráč kola.