17.02.2014  |  Miloš Vašák st./Boris Hasa

Rezerva vstoupila do přípravy vítězně

B r n o / B l a n s k o - V neděli sehráli první přípravné utkání v rámci zimní přípravy fotbalisté FK Blansko B. Na umělé trávě VÚT Brno zdolali svěřenci trenéra Študenta účastníka okresního přeboru TJ Sloup 4:3.

UT, VÚT Brno, neděle 16.2.2014, 11:30
4FK Blansko B
Sestava: Suchý - M. Vašák ml., Pokoj, Kopecký, Juránek - Zavoral, Hepp, A. Vašák, Sedláček - Majer, M. Beneš
Náhradníci: P. Beneš, Rajtšlégr
Trenér: Ivan Študent
Asistent: Miloš Vašák st.
3Sloup
Branky: 30. a 48. Majer, 81. Pokoj, 87. Sedláček

Blansko mělo po celý zápas více ze hry. Sloup zahrozil v prvním poločase dvakrát, ale brankář Suchý byl pozorný. Vedení se B tým ujal po zdařilé akci Heppa, kterou zakončil Jiří Majer - 1:0.

Krátce po změně stran Jiří Majer unikl soupeřovým zadákům a prostřelil zkušeného brankáře Poláka - 2:0.

Mezi 50. - 65. minutou došlo díky podcenění a ležérnosti hráčů Blanska (podobně jako A tým ve Svitavách) k obratu ve skóre. V této fázi hry jsme zcela přestali bránit. Bylo to dáno tím, že většina hráčů se soustředila na ofenzivu, jen Jiří Majer měl tři 100% šance.

Nakonec se však našemu mužstvu podařilo skóre otočit. Nejprve v 81. min. po rohovém kopu propálil Poláka Jiří Pokoj - 3:3. Čtvrtou branku pak přidal v 87. min. po hezké kombinaci Jan Sedláček - 4:3.

Další přípravné utkání sehraje B tým FK Blansko v neděli 23. února, kdy od 13:00 přivítá na hřišti VÚT Brno 5. celek okresního přeboru Brno-venkov Veverskou Bítýškou.