12.02.2011  |  Boris Hasa

S lídrem Divize těsná porážka

B r n o - Fotbalisté FK APOS Blansko prohráli v rámci 4. kola zimního turnaje v Líšni s lídrem Divize D Vyškovem 1:0. O hubené výhře soupeře rozhodl po změně stran Hradil, který neomylně zakončil samostatný únik.

přát, sobota 12.2.2011, 13:00
1MFK Vyškov
Sestava: Kopáček - Baričák, Gottvald J., Koláček, Žoček Miloš - Pospíšil, Žoček Martin, Fryčák, Hirsch - Sigmund (C) - Lička M.
Střídali: Hradil, Gottvald D., Lička J.
Trenér: Valdemar Horváth
Sestava: Slanina - Bubeníček, Oulehla, Pokoj, Šíp - Nečas, Hájek, Jelínek, Farník - Němec, Doležel
Střídali: Švancara, Bezděk, Janíček K., Kuda, Jarůšek
Trenér: Tomáš Šenk
Branka: 55. Hradil

Blansko nastupovalo do utkání proti vedoucímu celku divize D s cílem napravit si pošramocené sebevědomí z minulého týdne. Vůbec poprvé mohl trenér Tomáš Šenk využít služeb zkušeného obránce Jiřího Pokoje, který laboroval se zraněním prstu na noze.

Utkání zahájili Vyškovští zostra. Hned v 1. minutě se Slanina zaskvěl pohotovým zákrokem, kterým pro svůj tým zachoval čistý štít. Ve 13. min. to byl opět blanenský brankář, který si poradil s přesně umístěnou hlavičkou, kterou vytáhl na roh. Blansko své útočné plány prezentovalo až ve 23. minutě. Pokoj se svým typickým způsobem zbavil na vlastní polovině dvou protihráčů, míč přes Farníka a Doležela doputoval až k Jelínkovi, ten přihrál pod sebe opět na Doležela s jehož střelou si brankář Kopáček poradil. Ve 34. min. byl opět v permanenci Slanina, který musel na zem po centru z pravé strany, ani tentokrát si však na něho Vyškovští nepřišli.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, hrstka diváků se však dočkala alespoň branky. Po hříchu padla do té blanenské, když Vyškov po faulu u půlící čáry rychle rozehrál, za obranou se zjevil zcela osamocený Hradil, který svůj samostatný únik dotáhl do úspěšného konce - 1:0. Vyškov mohl své vedení navýšit hned z další akce, po střele Hirsche zachránila Švancaru levá tyč. Na druhé straně mohl skóre srovnat Nečas, který se ocitl osamocený ve vápně, z blízka však pálil nad. V 72. min. zkoušel štěstí z 18 metrů Jelínek, Kopáček střelu pokryl.

Tomáš Šenk, FK APOS Blansko: „Do zápasu jsme nastoupili s tím, že se zaměříme na obrannou činnost. Vyškov byl sice kombinačně lepší, ale s prací v defenzivě jsem byl vcelku spokojen. Po prostřídání ve druhém poločasu už to bylo o trošku horší. Co se týká naší útočné činnosti, bohužel momentálně nemáme klasického hrotového hráče a to nám dělá potíže. Věřím, že se nám podaří na tento post někoho získat. Celkově proti utkání s Brnem B bylo vidět zlepšení. V naší situaci musíme vsadit na bojovnost, nasazení a obětavost, což po všech hráčích vyžaduji. Všichni víme, že nás čeká těžké jaro a bez těchto aspektů ve hře jen těžko uspějeme.“