06.11.2010  |  Boris Hasa

Taktická bitva skončila bez branek, Blansko - Třebíč 0:0

B l a n s k o - Bezbranková remíza se zrodila v souboji fotbalistů FK APOS Blansko s ambiciózním celkem z Třebíče, kterou vede náš bývalý trenér Petr Vašíček. Na obou stranách se jednou otřásla branková konstrukce.

14.kolo, sobota 6.11.2010, 14:00
Sestava: Sehnal Martin II - Bubeníček, Zich, Pokoj, Šíp - Bezděk (57. Vašák), Hájek (82. Janíček K.), Němec L., Farník (87. Beneš) - Bednář (C) - Karásek
Náhradníci: Janíček K., Vašák, Beneš, Klimeš, Němec F.
Trenér: Roman Šindelka
0HFK Třebíč
Sestava: Beer - Svoboda, Komínek (C), Havránek, Kopeček - Pacholík (85. Chalupa), Linhart, Chlup, Křivánek (56. Smažil) - Durda (69. Florián), Sehnal Martin I
Náhradníci: Florián, Chalupa, Smažil, Kruba
Trenér: Petr Vašíček
Střely na branku: 6:5
Střely mimo: 7:4
Rohy: 6:3
Fauly: 14:19
Ofsajdy: 1:4
ŽK: 52. Šíp, 86. Zich - 55. Komínek, 67. Linhart, 75. Chlup
Rozhodčí: Soukal - Linhart, Chabiča
Delegát: Šoukal

Pikantní zápas se hrál v rámci posledního mistrovského utkání Blanska na domácí půdě v roce 2010. Hostující Třebíč totiž vede trenér Petr Vašíček, který svoji hráčskou a posléze i trenérskou kariéru startoval právě na stadionu na Údolní. V útoku Třebíče navíc nastoupil Martin Sehnal, který v předchozích čtyřech sezónách střelecky táhl Blansko.

Domácí trenér Roman Šindelka po třízápasové pauze zaviněné zraněním opět do sestavy nasadil obránce Pokoje, jehož výkony v podzimní části zaujaly nejednoho blanenského fanouška.

I když měl zápas od počátku na divizi velmi solidní tempo, na zajímavé momenty před brankami se čekalo téměř polovinu poločasu. Domácího brankáře Martina Sehnala, jmenovce hostujícího ex-blanenského útočníka, vyvedla z nudy povedená střela záložníka Chlupa z 25 metrů, která orazítkovala břevno. Stejný hráč se ke střele dostal také ve 32. min., tentokrát jeho pokus z 20 metrů brankář Blanska vyrazil do bezpečí.

Nejnebezpečnější střelu Blanska v prvním poločase měl na svědomí Radim Bubeníček, který donutil Beera v brance Třebíče k efektnímu i efektivnímu zákroku. Těsně před odchodem týmů do kabin se ještě do zakončení dostal opět aktivní Chlup, kterého ve vápně našel Křivánek, hostující záložník z nadějné pozice přestřelil. Na druhé straně pálil po přihrávce Němce z rohu velkého vápna Farník, Beer si svoji bližší tyč pohlídal.

Druhý poločas pokračovala snaha obou týmů svalit obranný šik soupeře. V 61. min. zakončil útok Třebíče střelou z velké dálky kdo jiný než Jiří Chlup, míč skončil nad břevnem domácí branky. Blanenští si svoji největší šanci ke vstřelení branky vypracovali v 72. min., kdy Bednář ideálním centrem posadil míč na hlavu Karáskovi, Beera zachránila od kapitulace jeho levá tyč.

Třebíč pak hodně mrzela šance střídajícího Floriána v 81. min, kterého poslal na zteč Svoboda, blanenský brankář Sehnal se však vyznamenal a uchránil pro sebe čisté konto, protože ve zbytku utkání už si nikdo šanci nevytvořil.

V anketě Hráč kola můžete do středy hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.

Roman Šindelka, FK APOS Blansko: „Viděli jsme bojovné utkání, kterému nechybělo nasazení. Hra měla slušné tempo.
V prvním poločase nás od inkasované branky zachránilo břevno, nás nejvíc mrzí šance Karáska, který hlavičkoval do tyče. Je škoda, že jsme branku nevstřelili. Remíza je nakonec asi spravedlivá. Doma bychom ale chtěli vyhrávat.“

Petr Vašíček, HFK Třebíč: „Na utkání jsem se moc těšil. Věřil jsem, že v Blansku urveme tři body. Bohužel se to nepodařilo. Před utkáním jsem kluky nabádal ke střelbě ze střední vzdálenosti, nakonec jsme mohli z takové situace jít do vedení, kdy Jirka Chlup po pěkné střele trefil břevno. Asi největší šanci jsme měli na konci, bohužel Petr Florián situaci nevyhodnotil dobře. Celkově byl zápas bojovný i pohledný a remíza odpovídá jeho průběhu.“