30.05.2010  |  Boris Hasa

V Konici rozhodl úvod druhého poločasu

B l a n s k o - Těsnou porážkou 1:2 skončilo předposlední venkovní vystoupení fotbalistů FK APOS Blansko v sezóně na hřišti Konice. Po bezbrankovém prvním poločase nejprve oba týmy skórovaly z penalty. Zisk tří bodů pro domácí zajistil v 63. min. po rohovém kopu obránce Rus. Blansko tak ještě stále nemá 100% jistotu záchrany.

28.kolo, neděle 30.5.2010, 16:30
2Sokol Konice
Sestava: Kmecik - Rus, Vala, Řehák, Hloch - Rajnoha (C), Macháček, Rajskub (72. Kvapil) - Navrátil J., Klobáska (89. Navrátil M.) - Schön
Náhradníci: Navrátil M., Kvapil
Trenér: Mgr. Karel Procházka
Sestava: Štěpanovský - Bezděk, Klimeš (C), Zich, Šíp (83. Pernica) - Starý (75. Jarůšek), Kleveta, Farník (80. Janíček K.), Nečas - Němec - Sehnal
Náhradníci: Hlaváček, Janíček K., Pernica, Jarůšek, Vašák
Trenér: Roman Šindelka
Branky: 47. Rajnoha z pen., 63. Rus - 51. Němec z pen.
Střely na branku: 8:5
Střely mimo: 8:8
Rohy: 7:2
Fauly: 17:15
Ofsajdy: 6:6
ŽK: Řehák, Kvapil - Zich, Němec
Rozhodčí: Drozdy - Skřítecký, Trávníček Milan
Delegát: Šoukal

Blanenští vstupovali do utkání se sérií 5 zápasů bez vítězství. Díky tomu se svěřenci trenéra Šindelky propadli z 5. místa na 11. Tento sešup chtěli naši borci zastavit na půdě Konice. Tohoto soupeře navíc Blansko ve své novodobé historii ještě nedokázalo porazit. Poprvé od začátku nastoupil v naší brance Martin Štěpanovský, který v klubu hostuje z 1. FC Brno.

V prvním poločase byli diváci svědky vyrovnané partie. V 5. min. se pokoušel novou akvizici v brance Blanska prostřelit Rajnoha, míč skončil v boční síti. Blanenští odpověděli střelami Šípa a Němce, ani v jednom případě však nemusel strážce domácí svatyně Kmecik zasahovat. Ve 29. min. vysunul Němec do úniku Nečase, který zamířil stejně jako Rajnoha v úvodu zápasu pouze do boční sítě. Ve 33. min. po úspěšně ubráněném rohovém kopu rozehrál rychle útočnou akci Kmecik, domácí brejk však zastavil pozorný Klimeš, vzápětí pálil Kleveta, ale Kmecik byl připraven. Za pět minut se prodral do vápna Nečas, jeho střelu vyrazil Kmecik k Sehnalovi, ten pálil opět pouze do brankáře domácích, nakonec míč do sítě dopravil až Nečas, ale bohužel stál v ofsajdu.

Úvod druhého poločasu přinesl po jedné penaltě na každé straně. Nejprve po vzájemném držení Zicha s Řehákem ve vápně odpískal rozhodčí faul na domácího obránce, který se ocitl na zemi. Míč si na penaltový puntík postavil kapitán Rajnoha a přízemní střelou doprostřed branky otevřel skóre utkání - 1:0. Chvíli nato se pro Konici rýsovala nadějná šance po úniku J. Navrátila, přihrávka na Schöna však byla příliš dlouhá. Ke slovu se tak dostali Blanenští. Po přihrávce Nečase se do vápna vřítil Sehnal, který byl faulován dvojicí domácích obránců a byla z toho druhá penalta. Tu suverénně proměnil Němec a srovnal stav utkání - 1:1. A to nebylo vše. Již za dvě minuty Nečas našel opět Sehnala ve vápně, který ve velké šanci pálil nad domácí branku. Oba hráči si role vyměnili, opět to bylo po dvou minutách. Po centru Sehnala Nečas z bezprostřední blízkosti branku vysoko překopl. Tyto dvě neproměněné šance mrzely dvojnásob v 63. minutě. Po brejkové akci ztroskotal Schön na Štěpanovském, následný roh J. Navrátila však poslal rybičkou do branky nikým nekrytý Rus - 2:1. Blanenští museli zákonitě hru otevřít, čímž vznikal prostor pro domácí brejky. Jeden takový zakončoval po centru J. Navrátila ve skluzu těsně vedle aktivní Schön. V 68. min. našel Sehnal centrem těsně za vápnem Němce, jeho volej skončil nad. Na druhé straně předvedl další výborný zákrok Štěpanovský, na kterém si vylámal zuby opět Schön. Poslední slibnou příležitost Blanska k vyrovnání vypracoval Nečas, který byl faulován těsně před velkým vápnem. Technická střela Němce letěla k levé tyči, Kmecik však byl připraven. V závěru zápasu zoufalou snahu Blanska o vyrovnání podpořil také stoper Zich, který ve výskoku nešťastně zranil domácího Klobásku, který musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. Poslední slovo měli domácí, střelu J. Navrátila vyrazil Štěpanovský na roh.

Těsná porážka tak i vzhledem k výsledkům ve 2. lize znamená, že Blansko musí ještě stále bojovat o definitivní jistotu záchrany.

V anketě hráč kola hlasujte pro tři nejlepší.

Roman Šindelka: „Těžko se mi o dnešním zápase mluví. V prvním poločase jsme měli docela hru i pod kontrolou. Nástup do druhé poločasu jsme ale vůbec nezachytili. Zbytečně jsme faulovali ve vápně. Pak se nám sice podařilo vyrovnat z penalty, vzápětí však dvě velké šance zahodíme. Potom se dopustíme chyby v rozehrávce. Z toho vyplynul rohový kop, kdy jsme neobsadili domácího stopera, který hlavičkoval úplně sám. Bohužel nemáme ani bod, což nás samozřejmě sráží psychicky.“