15.10.2018  |  MJ, Foto: Josef Kratochvíl

V utkání dvou odlišných poločasů zvítězili Blanenští v poměru 4:0

B l a n s k o - 11. výhra v Moravskoslezské divizi D se zrodila na Údolní v souboji s Břeclaví. Svěřenci trenéra Koloucha dlouho hledali recept na defenzívu soupeře a potýkali se s nepřesnou kombinací. Čtyřgólovou druhou půli odstartoval svou trefou Jiří Huška, poté se k němu přidal dvěma zásahy Mohamed Traore a nakonec vítězství pečetil kapitán David Bednář.

11.kolo, sobota 13.10.2018, 15:00
Sestava: Doležal - Feik, Huška, Mezlík, Sedlo - Paděra - Chloupek (46. Tulaydan), Bednář (C), Buchta, Dvořák (46. Šmerda) - Traore
Náhradníci: Nešetřil - Šplíchal, Minx, Tulaydan, Šmerda
Trenér: Tomáš Kolouch
Vedoucí: Radek Souček
0MSK Břeclav
Sestava: Fibingr - Herman, Hloch, Simandl (C), Schuller (59. Čermák), Kriston (84. Dřevěný), Fiala, Trčka (76. Ulehla), Musil, Smejkal, Ianosteac
Náhradníci: Hubl - Dřevěný, Ulehla, Čermák
Trenér: David Pazdera
Vedoucí: Kamil Mlátilík
Branky: 51. Huška, 75. a 80. Traore, 85. Bednář
Osobní tresty: ŽK: 81. Buchta - 44. Fiala, 81. Kriston
Doba hry: 45+0, 45+0
Počet diváků: 312
Rozhodčí: Bureš - Sivera, Kouřílek
Delegát: Hrůza

11. divizní kolo přivedlo do Blanska celek z Břeclavi, kterému před utkáním patřila v tabulce Moravskoslezské divize D 11. příčka.

Hned první šanci měli hosté, a to když po dlouhém autu zakončoval hlavou mezi tři tyče Schuller. Doležal byl však hned od prvních minut pozorný. Tradiční obrázek se začal naplňovat v dalším průběhu první půle, kdy domácí převzali iniciativu, zatímco hosté se snažili vyrážet do rychlých brejků ze zabezpečené obrany. Domáci se poprvé dostali do větší šance v 16. minutě. Paděra vybídl parádním centrem Chloupka, který si obhodil obránce a zklepl míč zprava na Bednáře, jenž zamířil těsně nad bránu Fibingra. O dvě minuty později vyslal další nebezpečnou ránu Buchta, břeclavský gólman však znovu nemusel zasahovat. Ve 25. minutě zkusil překvapit Doležala Musil, jehož ránu z voleje blanenský gólman ztlumil. Nepřesnosti a ztráty byly pro domácí barvy netypické. První gólová radost byla na spadnutí v 39. minutě, kdy se po kombinaci Sedla a Traoreho dostal ke střele Dvořák. Jeho pokus mířil těsně nad pravou spojnici. Tím byl "účet šancí" v prvním poločase uzavřen.

Potřebný gól, který by domácí nastartoval, se zrodil v 51. minutě. Po sérii zblokovaných střel připravil Bednář míč pro Hušku, který propálil vše, co mu v pokutovém území stálo v cestě - 1:0. Tato branka jakoby nakopla břeclavské hráče, kteří vyprodukovali hned dvě velké příležitosti v 56. a 61. minutě. V obou případech uchránil Doležal svou bránu a tím podpořil další snažení blanenských fotbalistů směrem dopředu. V 72. minutě se opřel do míče Buchta, jehož volej z 35 metrů donutil Fibingra k famóznímu zákroku. O tři minuty později uplatnil rozhodčí Bureš výhodu ve hře, čehož využil Bednář k rychlé úniku po levé straně, odkud poté přihrával na nekrytého Traoreho. Ten uklidil míč pohodlně do branky soupeře - 2:0. Definitivní jistotu zařídil rodák z Guiney o tři minuty později, když vsítil už svou letošní sedmou branku - 3:0. Čvrtou branku domácích zařídil v 85. minutě Bednář, pro něhož to byl dokonce osmý divizní zásah.

Blansko tak stále neztratilo v sezóně 2018/2019 ani bod a navíc navýšilo svůj náskok na druhé Rosice, které doma podlehly Žďáru nad Sázavou 1:3.

Fotogalerie

Záznam z utkání

Další výsledky 11. kola Fortuna Moravskoslezské divize D

Rosice - Žďár nad Sázavou 1:3