28.03.2015  |  Boris Hasa

Ve vyrovnaném utkání stříleli branky pouze domácí

Ve vyrovnaném utkání stříleli branky pouze domácí

H o d o n í n / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v premiérovém venkovním utkání v tomto roce výsledkově neuspěli. I když svěřenci kouče Michala Kuglera sehráli s Hodonínem více než důstojnou partii, odvážejí si z rodiště Tomáše Garrigue Masaryka porážku 3:0.

 
 
19.kolo, sobota 28.3.2015, 15:00 | stadion u Červených domků, Hodonín
3FK Hodonín
Sestava: Petráš - H. Maršálek, Víšek (C), Novotný - J. Maršálek, Petrucha, Kleiber (82. Adamec), Šturma, Polák - Reška (88. Knotek), Ondroušek (67. Ondryáš)
Náhradníci: Ondryáš, Knotek, Adamec, Beker, Jícha
Trenér: Mario Rossi
0FK Blansko
Sestava: Juran - Gromský, R. Fousek, Bubeníček (C), Müller - P. Fousek, Šíp - D. Šural (62. Trtílek), Doležel, Chloupek (46. Nečas) - T. Zouhar (82. Jarůšek)
Náhradníci: Jarůšek, Šplíchal, Nečas, Trtílek
Trenér: Michal Kugler
Poločas: 2:0
Branky: 31. Reška, 33. Polák, 86. Šturma
ŽK: nikdo - 36. P. Fousek
Diváků: 168
Rozhodčí: Miklík - Kozubík, Poláček
Delegát: Volek

Komentář k zápasu

Trenér Blanska Michal Kugler musel opět pozměnit základní sestavu. V týdnu pro nemoc netrénoval Nečas, s nataženým stehenním svalem laboruje Šplíchal a tak dostal poprvé od začátku v mistrovském utkání šanci Chloupek. Domácí lodivod Mario Rossi vinou nedoručených transferkaret nemohl do hry nasadit exotické posily Kotchiho a Mangaru.

Utkání bylo od počátku vyrovnané. Blanenským se v jeho úvodu velmi dobře dařilo chytat domácí rychlonohé hráče do ofsajdové pasti a sami měli několik nadějných útočných akcí. V 10. min. po rychle rozehraném volném přímém kopu pálil z 23 metrů P. Fousek, míč skončil nad. V 19. min. Šíp výbornou přihrávkou osamostatnil Chloupka, slibně se rozvíjející akci zastavil praporek pomezního signalizující ofsajd.

Po půlhodině hry, během níž si blanenský brankář prakticky nesáhl na míč, přišli rozhodující okamžiky utkání. V 31. min. se rychlonohý TOMÁŠ REŠKA nezachytil do ofsajdové pasti a po samostatném úniku prostřelil Jurana - 1:0. Blanenští hráči reklamovali u rozhodčích ofsajd, nekoncentrovali se na hru, což se jim stalo osudným. O dvě minuty později totiž po pravé straně unikl střelec první branky, poslal centr na zadní tyč, kde se povedenou střelou z voleje prosadil VLASTIMIL POLÁK - 2:0.

Ještě do poločasu mohli svěřenci trenéra Kuglera skóre korigovat. Ve 40. min. Chloupek vtipným oboučkem našel rozběhnutého Doležela, jeho lob skončil těsně nad. Vzápětí do stejných míst střílel také Šíp.

Po přestávce byli aktivnější hosté. Ve 47. min. obelstil Doležel zkušeného Víška, posunul míč do tandemu Šípovi, jehož nebezpečnou přihrávku na Nečase před branku v poslední chvíli domácí odkopli do bezpečí. Největší šanci na snížení si Blanenští vypracovali v 58. minutě. T. Zouhar se zbavil svého strážce, poslal přihrávku na Šípa, jehož přízemní střelu zastavila pravá tyč!

Domácí zahrozili až v 62. min., kdy postupoval do úniku Reška, nadějný brejk nakonec skončil zblokovanou střelou Šturmy. V 76. min. si domácí brankář Petráš poradil s pohotovým zakončením Nečase. Hostům nebylo souzeno ani v 81. min., kdy po akci Doležela skončila nad brankou tvrdá střela Šípa.

V závěru utkání využil otevřenější blanenské obrany PETR ŠTURMA, který pečetil na konečných 3:0.

Další výsledky 19. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Napajedla - Havlíčkův Brod 3:3 (0:0), Velké Meziříčí - Bystřice nad Pernštejnem 1:0 (0:0), Stará Říše - Otrokovice 0:5 (0:0), Pelhřimov - Žďár nad Sázavou 1:0 (1:0), Mutěnice - Uherský Brod 2:2 (1:0), Tasovice - Rosice 1:1 (1:0), Polná - Vrchovina 0:4 (0:1)

Ohlasy trenérů

Michal Kugler, FK Blansko: „O výsledku utkání rozhodla naše nekoncentrovanost mezi první a druhou brankou. Místo toho, abychom se snažili po první brance vyrovnat, tak řešíme, zda byl ofsajd nebo ne, což je špatně. Jsem hodně naštvaný. Na šance bylo utkání vyrovnané, nám bohužel dnes nebylo přáno. Ve druhém poločase šel do hry Trtílek, který vypadal po utkání v pořádku. Věřím, že nám pomůže v dalších bojích.“

Video z utkání

(www.fkhodonin.com)
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu