2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Ze tří utkání vytěžili fotbalisté FK APOS Blansko 7 bodů. Tentokrát si svěřenci trenéra Šindelky vyšlápli na 4. celek tabulky Třebíč, kterou po zlepšeném výkonu ve druhém poločase a díky dvěma brankám Martina Sehnala zdolali 3:1. (FOTO: Deník/Jan Charvát)

Delegát: Šoukal

Švancara - Bezděk, Klimeš (C), Zich, Šíp - Nečas (62. Starý), Janíček K. (73. Kleveta), Pokoj (90. Cupal), Beneš - Němec - Sehnal
Náhradníci: Hlaváček, Cupal, Kleveta, Starý, Farník
Trenér: Roman Šindelka

Koubek - Komínek, Kuldan, Kopeček (C), Vejmelka - Procházka, Chlup, Pacholík, Smažil (88. Flekal) - Kratochvíl (77. Havránek), Wiener (54. Linhart)
Náhradníci: Linhart, Flekal, Havránek, Kruba
Trenér: Libor Zelníček

Blanenští vstupovali do utkání proti ambicióznímu soupeři posíleni ziskem čtyř bodů z úvodních dvou kol. Diváci tedy byli zvědaví, jak se dobré psychické rozpoložení projeví na mužstvu na domácím hřišti. Trenéru Romanu Šindelkovi se postupně vyprazdňuje marodka. Na lavičce se totiž objevili hráči Kleveta, Farník a Cupal, kteří prozatím do jarní části soutěže nezasáhli. Oproti minulému utkání nahradil v sestavě Blanska zkušený Němec Starého, který laboroval s virózou.

Hostující Třebíč měla za sebou dvě utkání v nichž vyšla bodově naprázdno, motivace tedy byla na její straně jasná. Trenér Libor Zelníček musel oželet služby brankáře Michala Beera, který v tento den vstupoval do stavu manželského.

Těsně před výkopem se výbor našeho klubu rozloučil s bývalým předsedou Aloisem Ťoupkem, který na tomto postu působil od července roku 2008 do konce loňského roku.

V úvodu utkání skončilo několik nadějných situací v podání Blanska ofsajdem. Po deseti minutách začal hřiště zkrápět déšť a společně s ním také malé kroupy. Počasí se však záhy umoudřilo a diváci byli zvědavi, kdo se s kluzkým terénem lépe popasuje. Lépe se to dařilo Třebíči, která se mnohem dříve dostávala k odraženým míčům. Ve 27. min. využili hosté špatného dostupování domácích a Šíp hasil požár za cenu faulu v pokutovém území. Penaltu ranou do levé šibenice s přehledem proměnil Pacholík a poslal Třebíč do vedení - 0:1. Jen co se hosté přestali radovat srazil vyběhnuvší brankář Koubek ve vápně Sehnala a výhodu penalty měli i Blanenští. Kamil Janíček namířil do stejného místa jako před 14 dny proti Uherskému Brodu, brankář Koubek směr střely vystihl a míč vyrazil! Neproměněná penalta se na domácích podepsala. To vedlo k řadě faulů. Po jednom z nich zahrával ve 37. min. trestný kop Chlup, Švancara jeho střelu bravurním zákrokem vyrazil na roh. Poločas zakončili hosté dvěma střelami, Wiener pálil z 18 metrů těsně nad. O něco výše skončil pokus Chlupa.

V úvodu druhého poločasu tu chvíli vypadalo, že Blanenští budou hledat recept na zdolání obrany Třebíče jen velmi těžko. Až v 59. min. poslal Beneš ideálně míč rozběhnutému Sehnalovi, který napálil míč pod břevno a srovnal stav - 1:1. Třebíč okamžitě z protiútoku rozvlnila síť, branka však nebyla pro ofsajd uznána. Na hřišti se v této fázi mírně přiostřilo. V 66. min vyřešil rozmíšku Klimeše s Pacholíkem hlavní rozhodčí ústní domluvou. Za dvě minuty byli domácí odměněni za zlepšený výkon především co se týče nasazení a bojovnosti. Němec rozehrál trestný kop kousek od půlící čáry, proti centrovanému míči vyběhl brankář Koubek, který jej ve výskoku vyrazil do důrazného Sehnala od jehož těla se odrazil do branky - 2:1. Domácí se poté zaměřili na precizní defenzívu. V udržení výsledku jim v závěru pomáhal i zkušený Tomáš Kleveta. V 81. vystrašil příznivce domácích Pacholík, který se hezky uvolnil, jeho střela skončila nad. V době kdy se Třebíč chystala k závěrečné zteči přišla osudová 85. minuta. Za přihrávkou Němce sprintovala dvojice Sehnal Kopeček, důrazný domácí útočník přinutil hostujícího kapitána k malé domů, brankář Koubek však již byl v tu chvíli na půli cesty z branky a míč se tak dokutálel do opuštěné svatyně - 3:1. O výsledku bylo rozhodnuto. Nic na něm nezměnily ani dvě střely střídajícího Flekala, protože ani v jednom případě Švancara zasahovat nemusel.

Blanenští si tak připsali zásluhou bojovnějšího výkonu ve druhém poločase a gólově potentnímu Martinu Sehnalovi cenný zisk tří bodů a opět se vzdálili sestupovým příčkám.

Nezapomeňte hlasovat v anketě hráč kola na úvodní straně pro tři nejlepší.

V pravém sloupci rovněž naleznete odkazy na audiorozhovory s trenérem Romanem Šindelkou a obráncem Petrem Šípem.