01.05.2024 | 17:00

1

1

Uničov

Za slunného počasí hostila doma Benfika juniorku Svratky Brno. První šanci zápasu mělo domácí Blansko, ale skóre otevřeli již v 9. minutě hosté. Blanenským hráčům vůbec nevycházela kombinace a po laciných ztrátách míče a chybách v rozehrávce mohli hosté několikrát navýšit své vedení. Krátce před odchodem do kabin Svratka využila přečíslení a stav byl už 0:2. Hra blanenských se ve druhém poločase zlepšila. Kouakou nejprve z malého vápna trefil na brankové čáře jednoho z obránců, zanedlouho poté po standardní situaci trefil Blažík tyč a v další velké šanci neuspěl útočník Novák. V 61. minutě už se Blansko dočkalo a po přihrávce Šedivého se chytrou patičkou prosadil Novák. O 4 minuty později předvedl nádhernou individuální akci Šedivý a střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal. Blansko se hnalo za rozhodnutím, ale Svratka hrozila z rychlý brejků. Po jednom z nich Psota odehrál míč těsně před dobíhajícím útočníkem, který by jistě zakončoval do odkryté sítě. Z následného rohu dokonce zazvonilo břevno blanenské branky. V 83. minutě Šedivý předvedl povedené sólo z vlastní poloviny a střelou pod břevno strhl vedení na stranu Benfiky. Ke smůle domácích však hosté za minutu srovnali a zápas tak nakonec skončil remízou 3:3.