Uničov

01.05.2024 | 17:00

Uničov

01.05.2024 | 17:00

24. kolo Moravskoslezské ligy nabídne v pátek předehrávku v podobě souboje domácího Zlínska proti fotbalistům Blanska. Ti mají za sebou povedené poslední kolo, kdy porazili Hranice gólem v nastaveném čase a uzmuli proti tomuto soupeři 3 body poprvé v historii. "Už je to asi čtvrté nebo páté utkání, které dokážeme rozhodnout v závěru a to už není náhoda," liboval si po utkání trenér Blanska Jiří Vorlický. Podzimní měření sil dopadlo lépe pro blanenské, kteří doma zvítězili 1:0 gólem Čejky z 89. minuty. Obecně je ale bilance proti Zlínsku pozitivní, soupeř nás neporazil v posledních 4 utkáních, v zimní přípravě jsme mu navíc uštědřili debakl 1:7. Jinak se ale našemu soupeři v lize aktuálně daří a z posledních 5 odehraných zápasů má stejné statistiky jako Blansko - 3 vítězství (2:1 Frýdek, 2:1 Hranice, 1:0 Karviná B), remíza s Hodonínem 0:0 a prohra na domácí půdě s Bohunicemi 0:1. Nejlepším střelcem soupeře je se třemi góly obránce Oleksandr Pernatskyi, na blanenské straně má zase vynikající formu záložník Martin Sedlák, který drží šňuru pěti utkání v řadě s gólem, skóroval navíc šestkrát z posledních 7 utkání. Utkání na stadionu v Otrokovicích odstartuje v pátek od 17 hodin!

Autor - Adam Přikryl