B l a n s k o - Ne všechny, ale kdyby alespoň většinu zápasů blanenští fotbalisté odehráli tak, jako ten poslední, určitě by nebyli na chvostu tabulky.
Béčko Slovácka patří k lepšímu středu tabulky Fortuna Moravskoslezské ligy a hlavně disponuje mladými hráči, kteří se perou o prvoligový dres. Proto měl domácí trenér Zbyněk Zbořil před utkáním z kvality soupeře určité určitě obavy. Potvrdilo se sice, že byly oprávněné, ale soupeř klidně mohl z Blanska odjet s prázdnou. Hosté předčili domácí fotbalisty v kombinaci a držení míče, ti naopak v nasazení a tentokrát i v důsledném plnění taktických úkolů.

Tak se stalo, že v prvním poločase měli domácí dvě veliké šance, zatímco hosté jen dva náznaky. V osmnácté minutě se po Chloupkově centru z pravé strany se Jakub Kučera ocitl na malém vápně sám před hradišťským gólmanem Semankem, ale nestihl ho přehodit. Ve 33. minutě postupoval prakticky sám na Semanka Jindřich Stehlík, ale ani on neuspěl. „Chtěl jsem ho obstřelit šajtlí, ale asi jsem to měl napálit levou na zadní tyč a nic nevymýšlet,“ litoval zmařené příležitost srdnatě se bijící a v osobních soubojích často úspěšný blanenský hrot. „Myslím si, že divákům se zápas mohl líbit. My jsme určitě podali dobrý výkon, ale bohužel už od začátku sezony nedáváme góly,“ posteskl si Stehlík.

Druhá půle se dvacet minut podobala té první. Hosté lépe kombinovali, domácí hráli precizní obranu a využívali každé příležitosti k rychlým protiútokům. Od zhruba pětašedesáté minuty se ale obrázek hry začal měnit. Po sérii tří rohových kopů se domácí dostali do tlaku, který vyvrcholil pěkným gólem Luboše Chloupka. Po kombinaci zleva doprava nekompromisně prudkou ranou zblízka rozvlnil síť.

Na inkasovaný gól hostující trenér Pavel Němčický reagoval okamžitě. Na hřiště poslal vysokého útočníka Richarda Vaďuru, a ten hned po minutě hlavičkou a nekrytý v pokutovém území Blanska vyrovnal. „Nevzpomínám si, že by mně to tam někdy spadlo tak rychle. Ale byl to pěkný centr, dostal jsem to jako na talíři, stačilo jenom to uklidit,“ usmíval se po utkání. Velice cenný gól, ale „všimné“ do týmové pokladny prý dávat nebude. „Platíme jen za první prvoligový gól a tem už mám za sebou,“ potvrdil dvacetiletý fotbalista své první prvoligové kontakty. „Škoda, že to přišlo tak rychle. Udržet vedení déle, věřím, že už bychom zápas dotáhli do vítězného konce,“ komentoval vyrovnávací gól Zbořil.

Koncovka zápasů byla divoká a do brejků pro změnu chodili hosté. Šance se střídaly na obou stranách. Ty poslední a opravdu veliké měli na kopačkách domácí, jenže ani Kučera ani Lukáš Koláček netrefili branku. Zejména tyto nevyužité tutovky Zbořila mrzí. „Podle mě jsme měli k vítězství blíž, než hosté. V předchozích domácích zápasech vyjma prvního kola s Mohelnicí jsme měli problém se do šancí vůbec dostat. Teď jsme jich měli nejvíc z jarních zápasů. Je to škoda, protože kluci si za výkon tři body zasloužili,“ konstatoval Zbořil.

V táboře hostů to viděli podobně. „Jakou hodnotu má bod? Já spíš hodnotím výkon. My už ani o body nehrajeme, potřebujeme spíš otestovat možnosti našich mladých hráčů. A tento zápas pro ně byl obrovskou školou. Dost tvrdé a soubojové utkání. Naši mladíci hrají třetí ligu hrají proto, aby se otrkávali v dospělém fotbale. Remíza je asi spravedlivá, i když domácí možná budou počítat své promarněné šance v závěru, kdy nás po standardkách přitlačili. Upřímně, myslel jsem si, že to bude naopak. Že soupeře uběháme my. Ale realita byla jiná. Ke konci tam bylo hodně standardních situací a naše obrana byla přetížená,“ řekl po utkání Němčický.

FK Blansko – 1. FC Slovácko B 1:1

Branky: 72. Chloupek – 77. Vaďura
Rozhodčí: Petr – Nejedlý, Buček
ŽK: Hanuš, Duda, Gromský, Koláček – Tischler, Čajka, Vaďura