Blansko

Prostějov

2:1
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Prostějov

2

1

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Včera již v plné polní vyběhl se svými novými svěřenci a po boku asistenta Radima Bubeníčka k premiérovému tréninku. Nový kouč FK Blansko Ludevít Grmela v prvním rozhovoru popisuje svoji cestu do Blanska i plány pro nadcházející sezónu.
V neděli jste se definitivně stal trenérem FK Blansko. Jak probíhala jednání o Vašem příchodu?

Po takovém rychlém a nečekaném konci ve Zbrojovce přišla myšlenka o mém angažování do Blanska od pana Crhy, pana Jarůška a majitele Zbrojovky pana Bartoňka. Poté, co mě poprvé oslovili, jsme se bavili o mém možném působení v Blansku a o tom, jakým směrem by měl klub dále fungovat. Určitě tito tři lidé, které jsem jmenoval, jsou pro mě zárukou, že ta kvalita by v Blansku měla být a práce zde bude mít smysl.

Dnes (pondělí, pozn. redakce) jste vedl první trénink. Znáte nějaké hráče ze současného kádru? Jaké jsou první dojmy z nového prostředí?

Já už byl v Blansku v sobotu na pohárovém utkání s HFK Olomouc, takže už jsem kluky viděl. Znám Petra Čoupka a Davida Müllera, které jsem trénoval ve Zbrojovce. Během utkání jsem se o jednotlivých hráčích bavil s Karlem Jarůškem. Samozřejmě, že kluky postupně detailně poznám během dalších tréninků. Je tady Radim Bubeníček, který zná kluky dokonale, takže spolu budeme spolu vše konzultovat, abych se co nejrychleji dostal do obrazu a bylo to ku prospěchu hráčů i celého mužstva.

Vaše role je těžší, protože jste naskočil do rozjetého vlaku. V sobotu čeká tým generálka a za týden v sobotu již první mistrovské utkání. Radim Bubeníček tedy pro Vás co se týká adaptace v Blansku hraje určitě pozitivní roli…

Samozřejmě, on kluky dobře zná, do dnešního dne je vedl jako hlavní trenér, takže spolu hodně komunikujeme. V první chvíli bude on hodně důležitý. Postupem času bude naše spolupráce trošku jiná, až se vrátí na hřiště. Radim je šikovný a s hráči má dobré vztahy. Co jsem měl možnost vidět na prvním tréninku, tak ho respektují a je pro ně osobnost, kterou potřebují.

Jak byste krátce zhodnotil pohárový zápas proti HFK Olomouc? Blansko bylo v tomto utkání v pozici outsidera...

Asi bylo a dívali se na to tak i fanoušci. Znovu se však potvrdilo, že není až tak podstatné, kdo hraje třetí ligu a kdo divizi. Pohárové zápasy jsou trošku jiné než ty soutěžní. Kluci se k utkání postavili velmi dobře, odbojovali ho a oddřeli. Někdy měli štěstí, někdy měla štěstí Holice. Vyšlo to na penalty, které už jsou vabank. Ten postup je pro kluky hodně cenný především pro to, aby si před soutěží zdravě zvedli sebevědomí.

Ve 2. kole do Blanska přijede účastník Národní fotbalové ligy Frýdek-Místek. To je jistě lákadlo pro diváky a pro Vás zajímavá výzva…

Každopádně to bude zajímavé utkání. Hlavně je to důležitý zápas pro kluky. Bude to pro ně další dobrá zkušenost proti druholigovému soupeři. Věřím, že se soupeře nebudeme bát. Půjdeme do toho zahrát si pro radost tak, aby se utkání všem líbilo. Stát se může cokoliv. Proti takovému soupeři už je to konfrontace na jiné úrovni. Hlavně je to pro hráče odměna za to, že po práci trénují a hrají fotbal. Tak se k tomu stavíme všichni.

Budete působit ve čtvrté nejvyšší soutěži, divizi D, která prošla značnou změnou z hlediska města Brna, protože sestoupila Bystrc a Bohunice. Do MSFL naopak postoupila Líšeň. Nejblíže Brnu je tedy divize v Rosicích a Blansku. Sledoval jste tuto soutěž během Vašeho působení ve Zbrojovce?

Jsem z Bystrce, takže jsem občas, když jsme nehráli, na Dostu zavítal. Ta soutěž byla a je velmi vyrovnaná. Je opravdu hrozné, že spadly dva brněnské kluby. Na to, jak velké Brno je, tak už zde zbyla pouze první liga ve Zbrojovce a MSFL v Líšni, což není dobré. Určitě je to na zamyšlení a měla by se především vylepšit spolupráce mezi jednotlivými brněnskými kluby, co se týká hráčů, tak abychom ve vyšších soutěžích udrželi co nejvíce mužstev. Pro celý region je velké plus když v divizi a v MSFL je těch mužstev víc. Jak jsem již řekl, i v další sezóně očekávám, že divize D bude vyrovnaná. Bude rozhodovat momentální forma hráčů v tom daném utkání. Hraje zde roli hodně faktorů, protože kluci kromě fotbalu chodí do zaměstnání.

Na druhou stranu pro Blansko může být nyní trošku výhoda, že po Rosicích je nejblíže Brnu coby divizní klub...

Určitě v tomto směru by to pro klub měl být přínos. V podstatě já bych měl být takový první krok komu, abychom se Zbrojovkou z hlediska hráčů navázali ještě bližší spolupráci. Věřím, tomu že se nám podaří nějaké hráče do Blanska přivést. Myslím si, že by to bylo ku prospěchu obou klubů. Z dobré spolupráce budou mít jistě radost diváci. Zajímavé to bude i pro kluky, kteří by do Blanska šli, protože je to od Brna opravdu kousek. Věřím tomu, že ta spolupráce bude takto vypadat a všichni z toho vyjdeme spokojeni.

Bavili jste se s Jiřím Crhou a Karlem Jarůškem, kde by se mělo Blansko v divizi pohybovat?

Já si myslím, že je hlavně důležité, aby měli diváci důvod chodit se dívat na zajímavý fotbal. Určitě nebudou chodit na to, že se budeme jen bránit a navíc třeba prohrajeme 0:1. Je zajímavější, když padne čtyři, pět gólů, ale samozřejmě může to být tak i tak. Mým cílem je hrát aktivní fotbal, který bude bavit diváky. Občas za to můžete být potrestáni, ale to už tak ve fotbale je.

Děkujeme za rozhovor.

Fotogalerie