Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Mladší přípravka FK Blansko se v sobotu představila na halovém turnaji v Bystřici nad Pernštejnem. Svěřenci trenéra Zdeňka Veselého a asistenta Pavla Rajtšlégra se probojovali až do finále, ve kterém těsně podlehli Sokolu Olšany.
Ve skupině A jsme postupně sehráli tyto zápasy:
FK Blansko - FC Kuřim 3:0 (b: Brázda 2, Souček), FK Blansko - Bystré 1:0 (b: Souček), FK Blansko - SK Bystřice nad Pernštejnem 0:0, FK Blansko - Sokol Olšany 0:0

Díky těmto výsledkům jsme postoupili do semifinále z prvního místa a čekal nás druhým tým ze skupiny B - Sparta Brno.
V semifinálovém utkání bylo v naší hře vidět mnoho bojovnosti a odhodlání udělat vše pro dobrý výsledek. Zápas skončil 0:0 a rozhodnout musely penalty. V nich jsme byli ve všech třech případech úspěšní (branky vsítili Souček, Slabý, Plachý) a jelikož náš soupeř dal pouze jednu penaltu, postoupilo do finále naše mužstvo.

Ve finále jsme se potkali v repríze zápasu za skupiny s celkem Olšan, který překvapivě znovu po penaltovém rozstřelu porazil favorita turnaje z Jihlavy. Finále nabídlo vyrovnaný souboj s minimem šancí a pouze jednou vstřelenou brankou, která padla po trestném kopu bohužel do naší branky.

Druhé místo je oceněním práce kluků v zimním období a povzbuzením do dalších tréninků a zápasů. Na turnaji jsme získali i jedno individuální ocenění, když byl nejlepším brankářem turnaje vyhlášen Tomáš Plachý.

Finále jsme sice prohráli, ale myslím, že jsme zanechali na turnaji dobrý dojem. Spokojeni můžeme být především s obrannou činností celého týmu, který za celý turnaj dostalo pouze jeden gól. Dále je třeba vyzdvihnout bojovnost a morálku všech kluků, kteří celý turnaj odmakali naplno a neuhnuli z žádného souboje. Zároveň nám ale turnaj ukázal i věci, na kterých musíme dále dlouhodobě pracovat. Je to především individuální práce s míčem, jeho rychlé převzetí a následná práce s ním a v neposlední řadě zapojení více hráčů do útočné fáze.

Sestava: Tomáš Plachý, Tomáš Slabý, Viktor Čermák, Jan Vlasák, Marek Doležel, Marek Souček, Nikolas Slanina, Jan Brázda, Miroslav Kala
Trenér: Zdeněk Veselý
Asistent: Pavel Rajtšlégr

Autor: Pavel Rajtšlégr