Varnsdorf

Blansko

1:1

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Varnsdorf

Blansko

1

1

vs

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů
B r n o / B l a n s k o - Vítězné utkání s Tatranem Bohunice zhodnotil Petr Gromský, který v posledních dvou letech patří ke stabilním členům základní sestavy A mužstva FK Blansko. Mimojiné se blanenský obránce ohlédl za nepříjemným zraněním spoluhráče Robina Buchty.
Jak hodnotíš vítězství nad současným lídrem krajského přeboru?

Oproti minulému utkání s Ivančicemi (Blansko prohrálo 1:2, pozn. autora) jsme se herně zvedli a bylo to vidět. Hrálo se zase na malém hřisti, takže jsme museli zvládnout slušnou porci osobních soubojů. Luboš Chloupek nám zajistil výhru povedenou střelou. Jen škoda, že jsme nedokázali proměnit více šancí.

Ve 25. minutě se nepříjemně zranil Robin Buchta. Jak obtížně bylo se zkoncentrovat na další průběh utkání?

Robinovo zranění ovlivnilo celý zápas. Byl to velmi nepříjemný pohled. Potom už se nehrálo tak tvrdě. Takové zranění bych opravdu nikomu nepřál. Věřím, že Robin se dá brzy dohromady a pomůže nám ještě v jarní části divize.

V utkání jste si dokázali vypracovat několik vyložených šancí. Co v těchto situacích podle tebe scházelo k tomu, abyste vedení dokázali navýšit?

Jednu měl Zouhy (Tomáš Zouhar, pozn. autora) a další Honza Trtílek. Někdy to byla smůla, ale většinou nám chybí klid v zakončení. Také brankář Bohunic chytal podle mě výborně. Já věřím, že si to Honza Trtílek nechává na jarní část sézony a ukáže, jak důležitým hráčem je pro naše mužstvo.

U něho je potěšitelné, že odehrál celé utkání bez jakéhokoliv omezení a byl neustálým nebezpečím pro domácí obranu. Navíc na něho nebyl odpískán pokutový kop ve 41. minutě...

Penaltový zákrok jsem neviděl, takže to nemohu posoudit. Každopádně na něho hodně spoléháme a proto je dobré, že už začíná být zdravotně v pořádku. Navíc podal výborný výkon.

Podruhé v přípravě jste udrželi nulu. Jak ty jako obránce hodnotíš defenzivní činnost mužstva?

Pro obránce je to vždy dobrý pocit, když se hraje s nulou. Defenzivu nám po odchodu Petra Čoupka vyztužil Přema Fousek, který bude podle mě velkou posilou. V brance navíc máme Davida Jurana, takže v tomto směru není co řešit.

Navíc sestavu vyztužil také kapitán Radim Bubeníček, který se vrátil po dlouhodobém zranění a jehož přítomnost na hřišti je také jistě znát...

Stoprocentně. Radim je kapitán. Všichni čekali, až se dá zdravotně dohromady. V kabině má přirozený respekt a na hřišti jsou znát jeho zkušenosti.

Příští týden čeká tým konfrontace s třetiligovou Líšní. Jak se těšíš na toto utkání a co od něho očekáváš?

Na Líšeň se těším, hraje tam můj bývalý spolužák Jakub Milotínský. Líšeň nás prověří hlavně v defenzivě. Je to farma Zbrojovky a tak se dá očekávat, že bude posílena o ligové hráče. I tak se dá porazit a já věřím, že se nám to podaří.

Děkujeme za rozhovor.