Zlín

Blansko

4:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Zlín

Blansko

4

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
S v i t a v y / B l a n s k o - Výborně obsazeného halového turnaje se v neděli zúčastnila přípravka FK APOS Blansko. V nabité konkurenci nakonec skončili naši kluci na 6. místě.
Naše mužstvo nastoupilo bez tří dlouhodobě zraněných opor Prudila, Přikryla a Ševčíka.

V úvodním utkání turnaje proti Karlovým Varům se kluci rychle dostali do tříbrankového vedení, chvíle nepozornosti však stačila soupeři ke vstřelení branek. Naše zasloužené vítězství pojistil v závěru Filip Chroust, který tak završil svůj hattrick.

Ve druhém utkání s pozdějším vítězem turnaje Vysokým Mýtem jsme se sice ujali vedení, ale soupeř vývoj utkání třemi brankami otočil. V samotném závěru Tomáš Feik nejprve nastřelil břevno a hned poté snížil na 2:3, náš tlak bohužel vyrovnání nepřinesl.

Třetí zápas kluci nastoupili proti dosud suverénnímu týmu FC Hlinsko. Soupeř se rychle ujal vedení a po celý zápas byl jasně lepší.

V závěrečném utkání s mužstvem Sigma Olomouc se hrálo o konečné 3. nebo 4. místo ve skupině. V 5. minutě jsme se ujali vedení, ale soupeř využil chyby naší obrany a vyrovnal. O našem těsném ale zaslouženém vítězství pak rozhodl nechytatelnou bombou do šibenice Tomáš Feik.

V utkání o konečné 5. místo se Spartou Brno po opatrném začátku z obou stran jsme začali soupeře přehrávat. Do 100% šance se dostal Dominik Šmerda, ale brankář hostí ho vychytal a z následného protiútoku se soupeř ujal vedení, které ještě o chvíli navýšil na rozdíl dvou branek. Kluci se však i přes značnou únavu nechtěli s výsledkem smířit a dvěma slepenými brankami Filipa Chrousta vyrovnali. O osudu utkání tak musela rozhodnout až sedmá série penalt, kdy Filip penaltu nedal a vzápětí soupeř ano.

V turnaji jsme se utkali s mužstvy, která hrají krajské přebory přípravek nebo mladších žáků. Všechna byla velice kvalitní, technicky a fyzicky vyspělá. Znovu se potvrdilo, že nám chybí kvalitní dlouhodobá soutěž, která by byla předpokladem pro dalšího zlepšování výkonnosti hráčů. Přesto kluci na turnaji obstáli se ctí a je jen škoda závěrečného prohraného utkání o 5. místo.

Sestava:
Veselý Zdeněk - Feik Tomáš, Šustr Dominik, Němec Richard, Doležel Martin - Chroust Filip, Šmerda Dominik, Gansukh Hongor

Výsledky základní skupiny:

FK APOS Blansko - 1. FC Karlovy Vary 4:2
Branky: Chroust 3, Gansukh

FK APOS Blansko - SK Vysoké Mýto 2:3
Branky: Chroust, Feik

FK APOS Blansko - FC Hlinsko 2:5
Branky: Feik, Gansukh

FK APOS Blansko - SK Sigma Olomouc 2:1
Branky: Feik, Gansukh

Tabulka základní skupiny
Pořadí
Mužstvo
Záp.
V
R
P
Skóre Body
1.
FC Hlinsko
4
4
0
0
17:6
12
2.
SK Vysoké Mýto
4
3
0
1
14:7
9
3.
FK APOS Blansko
4
2
0
2
10:11
6
4.
SK SIGMA Olomouc
4
1
0
3
5:9
3
5.
1. FC Karlovy Vary
4
0
0
4
4:17
0


Utkání o 5. místo:
FK APOS Blansko - FC Sparta Brno 2:2
Branky: Chroust 2

Konečné pořadí turnaje:
1. SK Vysoké Mýto
2. FC Hradec Králové
3. AFK Chrudim
4. FC Hlinsko
5. FC Sparta Brno
6. FK APOS Blansko
7. TJ Svitavy
8. SK Sigma Olomouc
9. 1. SK Prostějov
10. 1. FC Karlovy Vary